Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот Beatriskocheva » 02 Дек 2020, 00:26

Здравейте, на 25 години съм. Според мен получих следродилна депресия. Започнах да изпитвам страх, че ще ми се случи нещо. Започнах да получвам сърцебиене, ходих няколко пъти на кардиолог и правих изследвания всичко е наред. Кардиоложката ми ме посъветва да посетя психиатър. Сърцебието го получвам най-вече на обяд 10 минути след като се нахраня и това е всеки ден. Искам да ви помоля за съвет как да се справя
Beatriskocheva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Дек 2020, 00:20

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот Beatriskocheva » 02 Дек 2020, 00:49

Забравих да добавя, че свалям и килограми, а се храня нормално. Възможно ли да е от това
Beatriskocheva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Дек 2020, 00:20

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот БоянКостадинов » 01 Апр 2021, 18:41

Здравейте. На 31 години съм . Преди година получих нещо като депресия след пиянска вечер. Имах лоши мисли около месец. Пих деанксит но не помогна . Отидох при психиатър . Направи ми еег и каза че имам лека мозъчна епилепсия и неврозна тревожност . Пих конвулекс и ноепикс . Сега от няколко месеца съм само на ноепикс 1000 мг 2 пъти на ден . От началото на миналото лято до преди 3 4 месеца нямах никакви оплаквания почти . Претърпях раздяла с половинката ми и от тогава почнаха да се завръща честото забравяне и липса на концентрация . Преди 2 седмици баба ми с която живях почина и изпитах голям ужас . От седмица съм с тревожност, честа забрава ,обърканост, денят минава а аз се сещам какво съм правил но по трудно и с по бледи спомени все едно са преди няколко дена . Почнах да пия релаксофитол. Въпроса ми е съвместим лине с ноепикса и възможно ли е тези симптоми да са свързани от стреса и загубата на близък човек . Не съм посетил доктор след загубата на баба
БоянКостадинов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2021, 16:50

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот Боян.Костадинов » 15 Апр 2021, 22:01

Здравейте. На 31 години съм . Преди година получих нещо като депресия след пиянска вечер. Имах лоши мисли около месец. Пих деанксит но не помогна . Отидох при психиатър . Направи ми еег и каза че имам лека мозъчна епилепсия и неврозна тревожност . Пих конвулекс и ноепикс . Сега от няколко месеца съм само на ноепикс 1000 мг 2 пъти на ден . От началото на миналото лято до преди 3 4 месеца нямах никакви оплаквания почти . Претърпях раздяла с половинката ми и от тогава почнаха да се завръща честото забравяне и липса на концентрация . Преди 2 седмици баба ми с която живях почина и изпитах голям ужас . От седмица съм с тревожност, честа забрава ,обърканост, денят минава а аз се сещам какво съм правил но по трудно и с по бледи спомени все едно са преди няколко дена . Почнах да пия релаксофитол. Въпроса ми е съвместим лине с ноепикса и възможно ли е тези симптоми да са свързани от стреса и загубата на близък човек . Не съм посетил доктор след загубата на баба
Боян.Костадинов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Дек 2019, 01:09

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот Ivanova3737 » 26 Апр 2021, 00:01

Здравейте! Бихте ли ми казали дали могат да се приемат заедно Триптозина 1т. сутрин и Ремирта от 30mg- 1/2 таблетка вечер? Благодаря предварително.
Ivanova3737
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Апр 2021, 23:56

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот FramarLekari » 05 Май 2021, 13:47

Боян.Костадинов написа:Здравейте. На 31 години съм . Преди година получих нещо като депресия след пиянска вечер. Имах лоши мисли около месец. Пих деанксит но не помогна . Отидох при психиатър . Направи ми еег и каза че имам лека мозъчна епилепсия и неврозна тревожност . Пих конвулекс и ноепикс . Сега от няколко месеца съм само на ноепикс 1000 мг 2 пъти на ден . От началото на миналото лято до преди 3 4 месеца нямах никакви оплаквания почти . Претърпях раздяла с половинката ми и от тогава почнаха да се завръща честото забравяне и липса на концентрация . Преди 2 седмици баба ми с която живях почина и изпитах голям ужас . От седмица съм с тревожност, честа забрава ,обърканост, денят минава а аз се сещам какво съм правил но по трудно и с по бледи спомени все едно са преди няколко дена . Почнах да пия релаксофитол. Въпроса ми е съвместим лине с ноепикса и възможно ли е тези симптоми да са свързани от стреса и загубата на близък човек . Не съм посетил доктор след загубата на баба


Здравейте, Боян.Костадинов!

Възможно е тези симптоми да се дължат на преживяния стрес. Препоръчваме Ви да се посетите лекар специалист за консултация и оценка на състоянието, въз основа на която ще предпише подходяща терапия, ако е необходимо.


С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот FramarLekari » 05 Май 2021, 13:50

Ivanova3737 написа:Здравейте! Бихте ли ми казали дали могат да се приемат заедно Триптозина 1т. сутрин и Ремирта от 30mg- 1/2 таблетка вечер? Благодаря предварително.



Здравейте, Ivanova3737!

Възможно е взаимодействие между Триптозин и Ремирта. Необходимо е да се консултирате с лекуващия си лекар за прием на комбинацията.


С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот sunflowerr_ » 03 Сеп 2021, 13:51

Здравейте!
На 22г.съм, вече 2 месеца усещам някакво дразнене в лявото око, а от един месец започна странно усещане в лявата половина на главата и лицето. Посетих първо очен лекар, защото си мислех че проблема е с окото, но след измерване на очното налягане и очните дъна, нямаше установен проблем. След като болката започна и в лявата половина на главата, се притесних още повече,а и по принцип съм хипохондрик.
Болката е тъпа, стягаща, простира се от слепоочието, зад ухото, към лицето и също понякога усещам стягане и във врата. Появи се чувство на леко изтръпване и лека слабост в лявата ръка, както и леко замайване когато вървя. Посетих невролог, според когото тези усещания се дължат на паник атака, и ми изписа антидепресант, който аз не смятам да пия, тъй като прочетох много лоши мнения за него, а и не мисля да се обременявам с пиене на такъв тип лекарства на тази възраст..
Преди няколко месеца бях в период на голям стрес и тогава усещах също физически болки отляво, само че бяха в областта на сърцето и имах чувството че не мога да си поема хубаво въздух, постоянно дишах дълбоко, и също си мислех че ми има нещо сериозно.. За щастие, тези усещания минаха сякаш от само себе си и за известно време уж бях добре. Откакто започнаха усещанията вляво на главата обаче, съм много притеснена и не се чувствам пълноценно.
Моля Ви за мнение относно оплакванията ми, дали е възможно да се дължат само на стрес и тревожност?!
Благодаря предварително!
sunflowerr_
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Сеп 2021, 13:46

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот FramarLekari » 07 Сеп 2021, 16:51

sunflowerr_ написа:Здравейте!
На 22г.съм, вече 2 месеца усещам някакво дразнене в лявото око, а от един месец започна странно усещане в лявата половина на главата и лицето. Посетих първо очен лекар, защото си мислех че проблема е с окото, но след измерване на очното налягане и очните дъна, нямаше установен проблем. След като болката започна и в лявата половина на главата, се притесних още повече,а и по принцип съм хипохондрик.
Болката е тъпа, стягаща, простира се от слепоочието, зад ухото, към лицето и също понякога усещам стягане и във врата. Появи се чувство на леко изтръпване и лека слабост в лявата ръка, както и леко замайване когато вървя. Посетих невролог, според когото тези усещания се дължат на паник атака, и ми изписа антидепресант, който аз не смятам да пия, тъй като прочетох много лоши мнения за него, а и не мисля да се обременявам с пиене на такъв тип лекарства на тази възраст..
Преди няколко месеца бях в период на голям стрес и тогава усещах също физически болки отляво, само че бяха в областта на сърцето и имах чувството че не мога да си поема хубаво въздух, постоянно дишах дълбоко, и също си мислех че ми има нещо сериозно.. За щастие, тези усещания минаха сякаш от само себе си и за известно време уж бях добре. Откакто започнаха усещанията вляво на главата обаче, съм много притеснена и не се чувствам пълноценно.
Моля Ви за мнение относно оплакванията ми, дали е възможно да се дължат само на стрес и тревожност?!
Благодаря предварително!

Здравейте,
Посочените от вас симптоми вероятно се дължат на обострено тревожно разстройство, което се провокира от стресови психически и физически ситуации. Този извод е подкрепен и от лекарите, които са ви прегледали и не са установили органично заболяване. В случай че не желаете да приемате антидепресанти, които биха могли да ви изведат от подобно състояние по-бързо, бихте могли да опитате с прием на билкови хранителни добавки за терапия на тревога. Такива са тези, съдържащи екстракти от жълт кантарион (не трябва да се приема с лекарства за лечение на депресия), пасифлора, хмел, валериана, ашваганда, златен корен (родиола) и др. Може да приемате и добавки, съдържащи комбинация от магнезиеви соли и витамини от група "B". Може да посещавате и психолог, за да се установят емоционалните проблеми, които водят до тревогата, за да могат да се преодолеят чрез т.нар. "Когнитивно-поведенческа терапия". При положение, че тези методи не доведат до овладяване на тревожността, ви препоръчваме да преминете на антидепресанти за известен период от време.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот sunflowerr_ » 12 Сеп 2021, 18:59

Здравейте и много благодаря за отговора!
Проблемът е, че усещането за слабост и изтръпване в лявата ръка и вече левия крак продължават, също усещам обща слабост и раздразнителност. Главоболието се появява по-рядко, обаче дискомфорта в лявото око като замъгляване и болка са всекидневни.
Иначе всеки ден приемам медикаменти на билкова основа за успокоение, а личният ми лекар ми изписа Милгамма Н за изтръпването на крайниците..но вместо да има някакво подобрение, сякаш се чувствам още по-странно и усещам слабост в тях. Досега не съм минавала ЯМР, или някакво по-обстойно изследване, просто защото всеки път ми казват - тревожност, паник атаки и т.н. Някои симптоми продължават или се появяват нови, именно затова се притеснявам да не е множествена склероза, защото симптомите ми се припокриват. Моля за мнение и препоръка за специалист невролог.
sunflowerr_
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Сеп 2021, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта