Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот FramarLekari » 13 Сеп 2021, 10:11

sunflowerr_ написа:Здравейте и много благодаря за отговора!
Проблемът е, че усещането за слабост и изтръпване в лявата ръка и вече левия крак продължават, също усещам обща слабост и раздразнителност. Главоболието се появява по-рядко, обаче дискомфорта в лявото око като замъгляване и болка са всекидневни.
Иначе всеки ден приемам медикаменти на билкова основа за успокоение, а личният ми лекар ми изписа Милгамма Н за изтръпването на крайниците..но вместо да има някакво подобрение, сякаш се чувствам още по-странно и усещам слабост в тях. Досега не съм минавала ЯМР, или някакво по-обстойно изследване, просто защото всеки път ми казват - тревожност, паник атаки и т.н. Някои симптоми продължават или се появяват нови, именно затова се притеснявам да не е множествена склероза, защото симптомите ми се припокриват. Моля за мнение и препоръка за специалист невролог.

Здравейте,
По преценка на невролог може да ви бъде направено и по-обстойно изследване, което да включва и образна диагностика на главен мозък с ЯМР. Не познаваме специалистите невролози в цялата страна. Всеки невролог може да назначи необходимите изследвания, за да се изключи по-сериозно неврологично заболяване.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот i-t » 21 Фев 2022, 19:24

Здравейте!
От няколко седмици ми се появи болка и изтръпване на цялата лява ръка, понякога слизаща и към левия крак, също така имам и бодежи и болки вляво горе долу в сърдечната област. Притеснявам се да не е нещо сериозно. Преди няколко месеца бях на кардиолог, който ми направи само кардиограма, която беше ок. Но тези бодежи и изтръпвания продължават почти всеки ден, като не се влияят само от състояние на притеснение и тревожност.
П.с. На 23г. съм.
i-t
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Фев 2022, 19:15

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот FramarLekari » 22 Фев 2022, 14:50

i-t написа:Здравейте!
От няколко седмици ми се появи болка и изтръпване на цялата лява ръка, понякога слизаща и към левия крак, също така имам и бодежи и болки вляво горе долу в сърдечната област. Притеснявам се да не е нещо сериозно. Преди няколко месеца бях на кардиолог, който ми направи само кардиограма, която беше ок. Но тези бодежи и изтръпвания продължават почти всеки ден, като не се влияят само от състояние на притеснение и тревожност.
П.с. На 23г. съм.

Здравейте,
Потърсете консултация с кардиолог, който да извърши ехографско изследване на сърцето, както и с невролог, за да се изключи неврологична или ендокринна болест. Може да поискате пълни лабораторни изследвания на кръвта - йонограма с изследване на йонизирания калций, биохимични показатели за функцията на черния дроб и бъбреците, хормонални изследвания на хормоните на щитовидната жлеза и пр. В случай че не се установи органично заболяване, бихте могли да посетите психиатър, за да се назначи подходящ медикамент за овладяване на симптомите ви.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот i-t » 22 Фев 2022, 19:04

Кардиолога ми каза че няма смисъл от друго изследване, че щом кардиограмата показва че всичко е наред, значи е и на тази възраст да не се притеснявам. Иначе съм си пускала ПКК, както и преди година хормонални изследвания (TSH, FT4), бяха добре. Възможно ли е тези усещания да са базирани по-скоро на страха и тревожността ми?




FramarLekari написа:
i-t написа:Здравейте!
От няколко седмици ми се появи болка и изтръпване на цялата лява ръка, понякога слизаща и към левия крак, също така имам и бодежи и болки вляво горе долу в сърдечната област. Притеснявам се да не е нещо сериозно. Преди няколко месеца бях на кардиолог, който ми направи само кардиограма, която беше ок. Но тези бодежи и изтръпвания продължават почти всеки ден, като не се влияят само от състояние на притеснение и тревожност.
П.с. На 23г. съм.

Здравейте,
Потърсете консултация с кардиолог, който да извърши ехографско изследване на сърцето, както и с невролог, за да се изключи неврологична или ендокринна болест. Може да поискате пълни лабораторни изследвания на кръвта - йонограма с изследване на йонизирания калций, биохимични показатели за функцията на черния дроб и бъбреците, хормонални изследвания на хормоните на щитовидната жлеза и пр. В случай че не се установи органично заболяване, бихте могли да посетите психиатър, за да се назначи подходящ медикамент за овладяване на симптомите ви.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
i-t
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Фев 2022, 19:15

Re: Тревожни разстройства - паническо разстройство, генерализирана тревожност, фобии

Мнениеот FramarLekari » 24 Фев 2022, 17:58

i-t написа:Кардиолога ми каза че няма смисъл от друго изследване, че щом кардиограмата показва че всичко е наред, значи е и на тази възраст да не се притеснявам. Иначе съм си пускала ПКК, както и преди година хормонални изследвания (TSH, FT4), бяха добре. Възможно ли е тези усещания да са базирани по-скоро на страха и тревожността ми?




FramarLekari написа:
i-t написа:Здравейте!
От няколко седмици ми се появи болка и изтръпване на цялата лява ръка, понякога слизаща и към левия крак, също така имам и бодежи и болки вляво горе долу в сърдечната област. Притеснявам се да не е нещо сериозно. Преди няколко месеца бях на кардиолог, който ми направи само кардиограма, която беше ок. Но тези бодежи и изтръпвания продължават почти всеки ден, като не се влияят само от състояние на притеснение и тревожност.
П.с. На 23г. съм.

Здравейте,
Потърсете консултация с кардиолог, който да извърши ехографско изследване на сърцето, както и с невролог, за да се изключи неврологична или ендокринна болест. Може да поискате пълни лабораторни изследвания на кръвта - йонограма с изследване на йонизирания калций, биохимични показатели за функцията на черния дроб и бъбреците, хормонални изследвания на хормоните на щитовидната жлеза и пр. В случай че не се установи органично заболяване, бихте могли да посетите психиатър, за да се назначи подходящ медикамент за овладяване на симптомите ви.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар

Здравейте,
Описаните от вас оплаквания могат да се дължат на тревожното разстройство, поради което ви посъветвахме да се консултирате с невролог или психиатър.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Предишна

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron