Труднозарастващи рани на долни крайници при постфлебитен синдром

Труднозарастващи рани на долни крайници при постфлебитен синдром

Мнениеот Dr Tenko Tenev » 16 Фев 2018, 12:11

Постфлебитния синдром е усложение, настъпващо при хронична венозна недостатъчност на дълбоките вени на крайниците, водещо до характерно кафяво - черно оцветяване на кожата на подбедриците, склонност към сухота на кожата със сърбеж. При много пациенти при прогресиране на заболяването се получават язви по кожата, които са без склонност към зарастване, а напротив - стават по-дълбоки и по-големи. Наличието на рани с постоянно секретиране, инфекция, постоянната болка, тежест и отоци на краката, значително нарушават физическото състояние на пациентите, а в много случаи пречат на работата и на социлания им живот.

На вашите въпроси отговаря д-р Тенко Тенев - специалист по съдова хирургия.


Повече информация за д-р Тенко Тенев можете да намерите в справочник Фрамар
Аватар
Dr Tenko Tenev
 
Мнения: 24
Регистриран на: 16 Фев 2018, 13:13

Re: Труднозарастващи рани на долни крайници при постфлебитен синдром

Мнениеот yardena » 15 Юли 2018, 21:40

Д-р Тенев,
Как бихте препоръчали да се третират варикозните рани, които имат секретиране; има ли ефикасен мехлем, спрей...?
Благодаря!
yardena
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юли 2018, 21:37

Re: Труднозарастващи рани на долни крайници при постфлебитен синдром

Мнениеот Dr Tenko Tenev » 29 Юли 2018, 21:26

Здравейте , тези рани в различните стадии на развите са с различна секреция . Наличието или не на инфекция на раната допълнително усложнява нещата .От друга страна дали секрецията е поради лимфен застой или ексудат също няма еднакво лечение .С други думи има много ефикасни лекарства но всяко е за специфичен стадии на раната , панацея няма .Препоръчвам Ви да си направите консултация със судов хирург за поведение и лечение !
Аватар
Dr Tenko Tenev
 
Мнения: 24
Регистриран на: 16 Фев 2018, 13:13

Re: Труднозарастващи рани на долни крайници при постфлебитен синдром

Мнениеот JivkoPenev » 14 Апр 2021, 10:38

д-р Тенев,
какво мислите за обработка на гангрена с морска сол,четох,че може да помогне,тръгна от втория пръст на крака който изсъхна и сега ми се струва ,че прави гнойна рана по предната част на крака,отделя и секрет,ако може да препоръчате и с какво да го мажа,проблема е на баща ми,ходихме при ваши колеги препоръчаха ампутация до средата на стъпалото или дори бедрена,кракът е надут почти до коляното и мисля ,че има и запушени вени.
Ваш колега ми даде рецепта за сефпотек 2х 200мг,дузодрил 2х 100мг, клопидогрел 1х 75мг.
Има операция на сърцето,кардиолога твърди ,че подуването не е от сърдечна недостатъчност
JivkoPenev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Апр 2021, 10:31


Назад към Съдова хирургия - онлайн консултация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron