Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 02 Окт 2017, 16:43

remarek написа:Здравейте! Майка ми получи силни болки в тазобедрените стави като страничен ефект от химиотерапията. Днес е 21-я ден и трябваше да отиде на последната вливка,но не може да ходи. Колко време може да закъснее между 2 химиотерапии и как можем да облекчим тези болки? Благодаря!

Здравейте! Първо трябва да се разбере от какво естество е болката в тазобедрените стави. Дали не е свързано с метастази в костите?Необходими са изследвания. Ако проблемите са от дегенеративен характер, лечението започва с нестероидни противовъзпалителни средства. Обърнете се към лекуващият химиотерапевт, той най-точно ще ви посъветва как да постъпите.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот remarek » 03 Окт 2017, 15:54

Dr Rumen Tulev написа:
remarek написа:Здравейте! Майка ми получи силни болки в тазобедрените стави като страничен ефект от химиотерапията. Днес е 21-я ден и трябваше да отиде на последната вливка,но не може да ходи. Колко време може да закъснее между 2 химиотерапии и как можем да облекчим тези болки? Благодаря!

Здравейте! Първо трябва да се разбере от какво естество е болката в тазобедрените стави. Дали не е свързано с метастази в костите?Необходими са изследвания. Ако проблемите са от дегенеративен характер, лечението започва с нестероидни противовъзпалителни средства. Обърнете се към лекуващият химиотерапевт, той най-точно ще ви посъветва как да постъпите.


Благодаря за отговора! В началото на годината ходихме на сцинтиграфия и там всичко беше наред.Мисля,че в заключението пишеше,че промените са дегенеративни от възрастта. След това ходихме на ПЕТ скенер и там откриха разсейки и започнахме лечение. Правили сме вече много курсове химиотерапия за последните 2-3 години,но за пръв път се появява болка в ставите.
remarek
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Апр 2017, 21:03

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Milena96 » 08 Окт 2017, 00:44

Здравейте! На 21г.съм и вече над 2 години следя бучка на гърдата. За първи път ми я измериха преди 5 месеца при което ми откриха втора. Получавам различни мнения и различни съвети (ходих при няколко специалиста) Казват, че първата бучка е фиброаденом, а втората не могат да я определят. Трябвало да се следя на 6месеца и за двете или другото мнение катекорично да махна фиброаденома. Въпросът ми е като жена, която не е раждала голям ли е рискът след време да ми създаде проблеми? При бременност и кърмене как се отразяват тези бучки защото пак получавам различни мнения? По добре ли е да премахна фиброаденома и как да се предпазвам от подобни образувания? Благодаря ви предварително!
Milena96
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Окт 2017, 00:27

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 08 Окт 2017, 16:39

Milena96 написа:Здравейте! На 21г.съм и вече над 2 години следя бучка на гърдата. За първи път ми я измериха преди 5 месеца при което ми откриха втора. Получавам различни мнения и различни съвети (ходих при няколко специалиста) Казват, че първата бучка е фиброаденом, а втората не могат да я определят. Трябвало да се следя на 6месеца и за двете или другото мнение катекорично да махна фиброаденома. Въпросът ми е като жена, която не е раждала голям ли е рискът след време да ми създаде проблеми? При бременност и кърмене как се отразяват тези бучки защото пак получавам различни мнения? По добре ли е да премахна фиброаденома и как да се предпазвам от подобни образувания? Благодаря ви предварително!

Здравейте!
Фиброаденомът е доброкачествено обрзувание, често срещащо се при млади жени. Ако сме сигурни, че е фиброаденом може да се изчака оперативна намеса, ако е под 1 см. и не нараства бързо при проследяването. Моето наблюдение е, че по време на бременност фиброаденомите нарастват, някои пъти доста бързо.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот MMK » 12 Окт 2017, 23:14

Здравейте докторе!
На 22години съм, преди 1година и 4месеца родих.
Още преди да забременея нях напипала малко топче в лявата си гърда, личната ми лекарка каза че не е притеднително и не е за лекар. През бременноста нарастна доста и най сетне реших да се прегледам.
Хпдих при 4 гръдни хирурзи, единия каза, че е фоброаденом, другия че е солитарна киста (3-4см) , третия мастопатично образувание с мини кисти и четвъртия , че е образуваное с възпалително огнище. Имам и жълт секрет от тази гърда , усещам болка и придърпване, също да добавя че си пускай наскоро изследвания и шевкоцитите ми бяха доста завишени(ако е от значение.)
Искам да знам кое е по малкото зло. Да се опврирам или не. Ако вярвам на първия лекар (който позна за фиброаденома на майка ми)
MMK
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Окт 2017, 23:08

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 13 Окт 2017, 07:29

MMK написа:Здравейте докторе!
На 22години съм, преди 1година и 4месеца родих.
Още преди да забременея нях напипала малко топче в лявата си гърда, личната ми лекарка каза че не е притеднително и не е за лекар. През бременноста нарастна доста и най сетне реших да се прегледам.
Хпдих при 4 гръдни хирурзи, единия каза, че е фоброаденом, другия че е солитарна киста (3-4см) , третия мастопатично образувание с мини кисти и четвъртия , че е образуваное с възпалително огнище. Имам и жълт секрет от тази гърда , усещам болка и придърпване, също да добавя че си пускай наскоро изследвания и шевкоцитите ми бяха доста завишени(ако е от значение.)
Искам да знам кое е по малкото зло. Да се опврирам или не. Ако вярвам на първия лекар (който позна за фиброаденома на майка ми)

Здравейте!
Нито едно от описаните формации не е опасно за здравето ви. Необходимо е ехографско изследване, за да се определи дали е киста, т.е. дали има течност във формацията. Ако е киста може да се пунктира и източи течността. Ако сте от Пловдив или околностите, аз мога да направя диагностиката и евентуално пункцията и цитологичното изследване. Не може да е възпаление от повече от година, без да абсцедира или да се самоизлекува.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот MMK » 13 Окт 2017, 16:49

Здравейте и бшагодаря за отговора.
Имам 3 ехографии , на едната е категорична лекарката , че е Фиброаденом, на другата , че е между солитарна киста и фиброаденом а на 3тата че има възпалително огнище и мастопатична плака. От град Варна съм и за съжаление сте ми далече.. Притеснено ми е защото всеки е на различно мнение..
MMK
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Окт 2017, 23:08

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот MMK » 13 Окт 2017, 16:49

Забравих да кажа че съм ходиша при 4тирима лекари
MMK
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Окт 2017, 23:08

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 16 Окт 2017, 10:52

MMK написа:Забравих да кажа че съм ходиша при 4тирима лекари

Здравейте! Имате два варианта, наблюдение през 6 месеца или ексцизия на проблемната зона и хистологично изследване
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Qgodinka72 » 08 Дек 2017, 22:36

Здравейте!Днес бях на профилактика с ехограф на млечни жлези,моля ви да ми кажете дали всичко е наред или имам причини да се притеснявам.
Резултата от прегледа е:Фиброкисто-липоматозен смесен тип жлези с преобладаване на липоматозната компонента,без оформени малигнени лезии.
Благодаря ви много!
Qgodinka72
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Дек 2017, 22:29

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта