Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 09 Дек 2017, 12:08

Здравейте! Описва се структурата на гърдата. Нормална, без туморни формации.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Qgodinka72 » 09 Дек 2017, 12:23

Охххх благодаря ви изключително много за бързият отговор..значи няма нищо за което да се тервожа нали?
Какви ли не мисли ми минаваха през главата!
Qgodinka72
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Дек 2017, 22:29

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот remarek » 02 Яну 2018, 15:02

Здравете, д-р Тулев и честита Нова година!
Тази година правим втори ПЕТ скенер и бих желал още едно мнение и някаква надежда. Резултатите от втория скенер са следните:
Медиастинум: Паратрахеално се визуализира лимфен възел с размер 12/10мм и SUVmax - 2.6. Персистира парастерналния лимфен възел на нивото на 2-ро ребро вляво с размери 10/10мм и SUVmax - 5.7 (на предходното изследване е с SUVmax - 7.4), нов момент е появата на подобен възел вдясно с надфонова SUVmax - 1.2. Зад големия пекторален мускул персистира лимфен възел с размери 14/10мм и надфонова метаболитна активност - SUVmax - 1.0.
Заключение: ПЕТ/КТ данни за прогресия на заболяването по отношение на ангажирането на дясната плевра, паратрахеаленлимфен възел (нов момент), нарастнал субпекторален лимфен възел вдясно. Персистира парастерналния лимфен възел вляво. Появил се е нов парастернален възел вдясно.
remarek
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Апр 2017, 21:03

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 02 Яну 2018, 17:18

remarek написа:Здравете, д-р Тулев и честита Нова година!
Тази година правим втори ПЕТ скенер и бих желал още едно мнение и някаква надежда. Резултатите от втория скенер са следните:
Медиастинум: Паратрахеално се визуализира лимфен възел с размер 12/10мм и SUVmax - 2.6. Персистира парастерналния лимфен възел на нивото на 2-ро ребро вляво с размери 10/10мм и SUVmax - 5.7 (на предходното изследване е с SUVmax - 7.4), нов момент е появата на подобен възел вдясно с надфонова SUVmax - 1.2. Зад големия пекторален мускул персистира лимфен възел с размери 14/10мм и надфонова метаболитна активност - SUVmax - 1.0.
Заключение: ПЕТ/КТ данни за прогресия на заболяването по отношение на ангажирането на дясната плевра, паратрахеаленлимфен възел (нов момент), нарастнал субпекторален лимфен възел вдясно. Персистира парастерналния лимфен възел вляво. Появил се е нов парастернален възел вдясно.

Здравейте!
Честита Нова Година и на вас. Не знам, какво точно искате да питате. Има описание на Петскен, което описва някакви лимфни възли, но не знам в контекста на каква болест е това изследване. Свържете се с лекуващия онколог,той най добре ще интерпретира това изследване.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот ALEKSBSNKOVA » 07 Яну 2018, 20:08

Здравейте, д-р Тилев от Варна съм и съм диагностирана съм с умерено деференциален дуктален карценом на млечната жлеза. Т,1b No No G2- с положителни хормон рецептори и her отрицателен. Ki 67=22 процента. Искам да попитам според вас нужна ли е химиотерапия при това положение. Благодаря ви
ALEKSBSNKOVA
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Яну 2018, 19:59

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 08 Яну 2018, 00:00

ALEKSBSNKOVA написа:Здравейте, д-р Тилев от Варна съм и съм диагностирана съм с умерено деференциален дуктален карценом на млечната жлеза. Т,1b No No G2- с положителни хормон рецептори и her отрицателен. Ki 67=22 процента. Искам да попитам според вас нужна ли е химиотерапия при това положение. Благодаря ви

Здравейте! Д-р Тулев ми е името. Мисля, че по този въпрос говорихме по телефона. Няма какво да добавя.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот peci8508 » 25 Яну 2018, 12:45

Здравейте,д-р Тулев,казвам се Петя.В паника съм да не е рак на гърдата.Дясната гърда ме боли,като я натисна също.Откривам малко топче отстрани.Пролетта пак ме болеше(но тогава й 2 гърди но дясната повече) и ходих на гинеколог,гледаме на ехограф и ми каза,че имам кистички.,малки и уж доброкачествени,не били страшни.Мазах се с гел външно(не му помня името) и пих витамини 3 месеца,мисля че бяха Гератамин.Болката беше изчезнала,боляха ме само като започне да ми идва цикъла.От около 1 месец ме боли само дясната гърда постоянно ,особедно като я пипам отстрани..Възможно ли е да е по сериозно или рак.Търся съвет от вас какво да правя.Благодаря предварително
peci8508
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Яну 2018, 12:29

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 02 Фев 2018, 13:35

peci8508 написа:Здравейте,д-р Тулев,казвам се Петя.В паника съм да не е рак на гърдата.Дясната гърда ме боли,като я натисна също.Откривам малко топче отстрани.Пролетта пак ме болеше(но тогава й 2 гърди но дясната повече) и ходих на гинеколог,гледаме на ехограф и ми каза,че имам кистички.,малки и уж доброкачествени,не били страшни.Мазах се с гел външно(не му помня името) и пих витамини 3 месеца,мисля че бяха Гератамин.Болката беше изчезнала,боляха ме само като започне да ми идва цикъла.От около 1 месец ме боли само дясната гърда постоянно ,особедно като я пипам отстрани..Възможно ли е да е по сериозно или рак.Търся съвет от вас какво да правя.Благодаря предварително

Здравейте! Искате конкретни отговори по симптоми.Самата болка не е симптом на рак на гърдата. Все пак без преглед няма как да ви поставя диагноза.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот peci8508 » 05 Фев 2018, 21:13

здравеите докторе,симптомите са ми единствено, че ме боли гърдата като я пипам или се опра в нея отстрани около мишницата,но сега ме болят и двете гърди,трябва да ми доиде след 5-6 ден,дали е от това не ми е ясно.ще изчакам да ми доиде и първата седмица като ми сварши ще отида на преглет ако продалжава да ме боли.Може ли болката да е на хормонална основа и значи ли рак?какво да правя-изследвания и други....,даите съвет.Благодаря за савета предварително.
peci8508
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Яну 2018, 12:29

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 06 Фев 2018, 06:39

peci8508 написа:здравеите докторе,симптомите са ми единствено, че ме боли гърдата като я пипам или се опра в нея отстрани около мишницата,но сега ме болят и двете гърди,трябва да ми доиде след 5-6 ден,дали е от това не ми е ясно.ще изчакам да ми доиде и първата седмица като ми сварши ще отида на преглет ако продалжава да ме боли.Може ли болката да е на хормонална основа и значи ли рак?какво да правя-изследвания и други....,даите съвет.Благодаря за савета предварително.

Здравейте! Отидете на преглед при мамолог, той ще ви назначи необходимите изследвания.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта