Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 06 Май 2018, 19:53

KalinaMarinova написа:Имам секрет от гърдите- едната с кафеникав и жълт цвят. След ехограф се установиха кисти и фиброзна мастопатия. Не ми изписаха терапия- казаха да се следя. Притеснява ме, че не ми изписаха цитологични изследвания на секрета или хромонални. Какво да предприема според Вас.

Здравейте! Ако сте били при специалист мамолог, той решава какви изследвания трябва да направи, според симптоматиката и образната диагностика.Без да съм Ви прегледал и без да видя ехографията не мога да давам съвети. Що се отнася до мастопатията, това не е заболяване а вид структура на гърдата изискваща наблюдение. Лекарства се изписват при определена симптоматика, решава се конкретно за всеки случай.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот АтанаскаАтанасова » 30 Юни 2018, 13:25

[quote="Dr Rumen Tulev"]Тук можете да зададете своите въпроси в областта на туморните заболявания на млечната жлеза.
На вашите въпроси ще отговори д-р Румен Тулев - хирург -

Здравейте !
Дъщеря ми й откриха фиброаденом с размер 2 см с ехограф
Направихме консултация с хирург онколог каза че трябва да се отстрани
Много съм притеснене на 18 години е Това може ли да е рак трябва ли след махането да се изследва за ракови клетки
и опасно ли е трябва ли да се консултира от сега нататък с лекар мамограф
и според вас този тумор 2 см колко време е минало за да порасне толкова
а също трябва ли да не приема противозачатъчни таблетки
Благодаря!
АтанаскаАтанасова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юни 2018, 13:12

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Даниела.Андреева » 09 Юли 2018, 23:55

Здравейте, искам да попитам какво е съдържанието на КП 194 при условие че ми предстои операция на гигантски 4.5 см. Фиброаденом на гърдата. В какво се състои операцията по тази пътека. Предварително благодаря за бързия отговор
Даниела.Андреева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юли 2018, 23:46

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот радост петър » 20 Юли 2018, 14:34

Здравейте! Направих си дигитална мамография, там пише следното; Нормална кожа и подкожие . Запазена фиброгландуларна структура с повишена нодулерна плътност на жлезния паренхим, двустранно-симетрично-по-изразено в ДМЖ.Двустранно не се установяват тъканни дисторзии и групирани плеоморфни микрокалцификати с малигнен вид.Не се установяват формации със суспектна характеристика.Интактноретроареоларно пространство.Нормално проследима подкожна мастна тъкан.Няма сигнификантно увеличени л.в.аксиларно.


МОЛЯ, ДА МИ ГО КАЖИ ТЕ С ПРОСТИ ДУМИ.
КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ?
радост петър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юли 2018, 14:05

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот dani_dal » 07 Сеп 2018, 18:44

Здравейте, през 2017 г. След ехографско изследване ми установиха на лявата гърда двустранна фибропластична и костозна мастопатия и ми бе предписано тримесечно лечение с Фемикур.На профилактичен преглед преди няколко дни мамолога установи, че има изменения в структурата на образуванието и препоръча оперативна интервенция. Ето и неговите заключения: ехографско изследване:Фиброкистозна структура на мл.ж.Хетерогенен участък в медиалните сегменти на л.мл.жл.с неправилна форма, неясни граници, р- р 1,2 см.Дребнокалибрени кисти в л.мл.ж.,; Мамография- двустранна фибропластична и кистозна мастопатия.;Заключение - Аденозис гл.м.син.Моля за разяснения и има ли нещо притеснително.
Благодаря предварително
dani_dal
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Сеп 2018, 17:04

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 04 Окт 2018, 10:50

АтанаскаАтанасова написа:
Dr Rumen Tulev написа:Тук можете да зададете своите въпроси в областта на туморните заболявания на млечната жлеза.
На вашите въпроси ще отговори д-р Румен Тулев - хирург -

Здравейте !
Дъщеря ми й откриха фиброаденом с размер 2 см с ехограф
Направихме консултация с хирург онколог каза че трябва да се отстрани
Много съм притеснене на 18 години е Това може ли да е рак трябва ли след махането да се изследва за ракови клетки
и опасно ли е трябва ли да се консултира от сега нататък с лекар мамограф
и според вас този тумор 2 см колко време е минало за да порасне толкова
а също трябва ли да не приема противозачатъчни таблетки
Благодаря!

Здравейте!
Отговарям късно по технически причини .Предполагам, че проблема е разрешен вече....
Фиброаденома е доброкачествен тумор на гърдата, често срещан в младата възраст. Премахва се,ако расте. Не дава разсейки. Рядко може да стане голям, колкото ябълка. Преценката дали да се отстрани или да се наблюдава се определя от размера,растежа и образното изследване, което ни насочва за какъв процес в гърдата става въпрос. Не е доказана връзка между приемането на хормонални препарати и образуването на фиброаденоми.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 04 Окт 2018, 10:56

Даниела.Андреева написа:Здравейте, искам да попитам какво е съдържанието на КП 194 при условие че ми предстои операция на гигантски 4.5 см. Фиброаденом на гърдата. В какво се състои операцията по тази пътека. Предварително благодаря за бързия отговор

Здравейте! Отговарям късно по технически причино. Предполагсм, че операцията е минала успешно. Кл. пътека 194 е пътека за доброкачествени заболявания на гърдата. Включва премахване на доброкачествени образувания и тяхното хистологично изследване.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 04 Окт 2018, 11:01

радост петър написа:Здравейте! Направих си дигитална мамография, там пише следното; Нормална кожа и подкожие . Запазена фиброгландуларна структура с повишена нодулерна плътност на жлезния паренхим, двустранно-симетрично-по-изразено в ДМЖ.Двустранно не се установяват тъканни дисторзии и групирани плеоморфни микрокалцификати с малигнен вид.Не се установяват формации със суспектна характеристика.Интактноретроареоларно пространство.Нормално проследима подкожна мастна тъкан.Няма сигнификантно увеличени л.в.аксиларно.


МОЛЯ, ДА МИ ГО КАЖИ ТЕ С ПРОСТИ ДУМИ.
КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ?

Здравейте! Отговарям късно по технически причини.
На мамографията се описва типът жлезна структура на гърдите. Няма някаква патология. Необходимо е като всяка жена един път годишно да бъдете преглеждана от специалист.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 04 Окт 2018, 11:11

dani_dal написа:Здравейте, през 2017 г. След ехографско изследване ми установиха на лявата гърда двустранна фибропластична и костозна мастопатия и ми бе предписано тримесечно лечение с Фемикур.На профилактичен преглед преди няколко дни мамолога установи, че има изменения в структурата на образуванието и препоръча оперативна интервенция. Ето и неговите заключения: ехографско изследване:Фиброкистозна структура на мл.ж.Хетерогенен участък в медиалните сегменти на л.мл.жл.с неправилна форма, неясни граници, р- р 1,2 см.Дребнокалибрени кисти в л.мл.ж.,; Мамография- двустранна фибропластична и кистозна мастопатия.;Заключение - Аденозис гл.м.син.Моля за разяснения и има ли нещо притеснително.
Благодаря предварително

Здравейте! Отговарям късно по технически причини.
Наличието на изменение на структурата на гърдата, което няма ясна визия, налага биопсично изследване, с оглед поставяне на точна диагноза. Бипсията поставя хистологичната диагноза и определя по нататъшното поведение.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Maria12345 » 09 Окт 2018, 12:29

Здравейте, днес майка ми си е направила мамографско изследване, на което пише: Няма огнищни лезии. Увеличени аскиларни лимфонодули в дмж. МОЛЯ кажете това второто изречение какво означава? Благодаря предварително!
Maria12345
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Окт 2018, 12:25

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта