Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 09 Окт 2018, 13:37

Maria12345 написа:Здравейте, днес майка ми си е направила мамографско
изследване, на което пише: Няма огнищни лезии. Увеличени аскиларни лимфонодули в дмж. МОЛЯ кажете това второто изречение какво означава? Благодаря предварително!

Здравейте! Има увеличени лимфни възли в дясна мишница. Често ренгенолозите ги регистрират в мамографията. Трябва да се прегледа от хирург-онколог, най вероятно няма да открие някакъв проблем.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот dani_dal » 11 Ное 2018, 17:08

Здравейте,
Преди един месец ме оперираха от РМЖ - мастектомия, без премахване на гръдния мускул.Интересува ме в случай на лечение чрез химиотерапия и хормонотерапия кога мога да предприема стъпки за реконструкция на премахнатата гърда.
dani_dal
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Сеп 2018, 17:04

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 11 Ное 2018, 20:19

dani_dal написа:Здравейте,
Преди един месец ме оперираха от РМЖ - мастектомия, без премахване на гръдния мускул.Интересува ме в случай на лечение чрез химиотерапия и хормонотерапия кога мога да предприема стъпки за реконструкция на премахнатата гърда.

Здравейте! Най добре е реконструкцията да се направи след химиотерапията , след като се възстановите от нея.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот ninka18 » 14 Ное 2018, 17:02

Здравейте! При профилактичен преглед /с ехограф/ установиха киста/2,5см/ и аденом-1,5 см. в лявата гърда.Трябва ли да се премахнат оперативно или може да се следи имали промяна в размерите. 48 години съм.Предварително благодаря!
ninka18
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:14

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 14 Ное 2018, 17:14

ninka18 написа:Здравейте! При профилактичен преглед /с ехограф/ установиха киста/2,5см/ и аденом-1,5 см. в лявата гърда.Трябва ли да се премахнат оперативно или може да се следи имали промяна в размерите. 48 години съм.Предварително благодаря!

Здравейте! Кистата може да се пунктира и изследва цитология на течността. По отношения на "аденома", дали е аденом, може да каже само хистологическото изследване. Образното изследване е субективно и зависи до голяма степен от опита на специалиста. Единствено биопсията или оперативното отстраняване дава 100% диагноза.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот ninka18 » 14 Ное 2018, 22:38

Благодаря за бързия отговор.На мамограф може ли да се установи аденом ли е или на друг апарат,(за да се избегне операция) и може ли това да стане на преглед при Вас.Има ли разлика между аденом и фиброаденом
ninka18
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:14

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 14 Ное 2018, 23:35

ninka18 написа:Благодаря за бързия отговор.На мамограф може ли да се установи аденом ли е или на друг апарат,(за да се избегне операция) и може ли това да стане на преглед при Вас.Има ли разлика между аденом и фиброаденом

Аденом, фиброаденом са хистологични диагнози. С образна диагностика, това не може да се каже. Образната диагностика дава проценти на вероятност дали формацията е доброкачествена или злокачествена, дали е течна или плътна, като тези проценти може да клонят към 100%. Без да видя мамографията или ехографията не мога да бъда обективен. Ако желаете и сте от Пловдив мога да ви прегледам и да дам мнение.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот ninka18 » 15 Ное 2018, 17:21

Здравейте!Ако си запиша час при Вас за профилактичен преглед в частния Ви кабинет-включва ли прегледа и ехографско изследване.Ако не то в клиниката с направление за хирург или онколог трябва да дойда.
Благодаря предварително!
ninka18
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:14

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот nona133 » 20 Ное 2018, 17:35

Здравейте!Бях на преглед при хирург-мамолог който откри в лявата ми гърда две кисти-11мм и 13мм./на ехограф/, а в дясната няколко кисти с много малки размери.Каза че няма нищо притеснително и трябва само през 6м. да си. правя прегледи.Това което ме притеснява е че преди две седмици друг лекар каза че едното е киста-2см. и а другото аденом/1,5см./, който трябва да се отстрани в най-кратък срок.Задължително ли е отстраняването на "аденома" ако е това, ако ли не и е кисти-те опасни ли са.Благодаря Ви!Желая Ви здраве и късмет!
nona133
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Ное 2018, 17:24

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 21 Ное 2018, 18:33

ninka18 написа:Здравейте!Ако си запиша час при Вас за профилактичен преглед в частния Ви кабинет-включва ли прегледа и ехографско изследване.Ако не то в клиниката с направление за хирург или онколог трябва да дойда.
Благодаря предварително!

Здравейте! Прегледа включва ехографско изследване с прецицен ехограф. Извинявайте за късния отговор!
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта