Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 21 Ное 2018, 18:46

nona133 написа:Здравейте!Бях на преглед при хирург-мамолог който откри в лявата ми гърда две кисти-11мм и 13мм./на ехограф/, а в дясната няколко кисти с много малки размери.Каза че няма нищо притеснително и трябва само през 6м. да си. правя прегледи.Това което ме притеснява е че преди две седмици друг лекар каза че едното е киста-2см. и а другото аденом/1,5см./, който трябва да се отстрани в най-кратък срок.Задължително ли е отстраняването на "аденома" ако е това, ако ли не и е кисти-те опасни ли са.Благодаря Ви!Желая Ви здраве и късмет!

Здравейте! Кистите в гърдите са често срещани. Чисти мастопатични кисти, реално са мехурчета с течност и не са опасни. Има и кисти причинени от папиломи в каналите, те обикновено нарастват и след пункция рецидивират. Проследяват се формата,размера и кунтура на кистата. Аденомите(фиброаденоми) са доброкачествени тумори.Желателно е отстраняването им ако имат по големи размери или нарастват бързо.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот tanya74 » 23 Ное 2018, 17:03

Здравейте, докторе! След мамографски преглед в диагностиката е записано : В дясна млечна жлеза - преобладаващи фиброзно- кистозна промяна ретромамарно. Има ли повод за притеснение и нужно ли е да посетя друг специалист?
tanya74
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2018, 16:32

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 23 Ное 2018, 22:29

tanya74 написа:Здравейте, докторе! След мамографски преглед в диагностиката е записано : В дясна млечна жлеза - преобладаващи фиброзно- кистозна промяна ретромамарно. Има ли повод за притеснение и нужно ли е да посетя друг специалист?

Здравейте! Описва се структурата на гъдата. Няма за какво да се притеснявате!
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот CVasileva » 23 Ное 2018, 22:42

Здравейте! Аз съм жена на 24 год. От известно време изпитвам болка в дясната гърда точно под зърното като напипвах и някакво уплътнение. През август след консултация с хирург си направих ехография и мамография. Лекаря ме успокои, че няма за какво да се притеснявам и ми изписа Мастофит, който трябваше да пия 3 месеца. Приключих курса с лекарството и до ден днешен усещам болка. Трябва ли да се притеснявам и да потърся друго мнение? Прилагам Ви резултатите от мамографията.
CVasileva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2018, 05:31

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот CVasileva » 23 Ное 2018, 22:53

Ето и останалата част.И описаното от лекаря:
На направените графии- Ro данни за добре изразена фиброглобуларна тъкан двустранно с висока плътност, без данни за солидни лезий. Видими аксиларни ......- свободни в дясно и уплътнени малки лимфни възли в ляво.
CVasileva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2018, 05:31

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Дими.Йосифова » 19 Дек 2018, 16:52

Здравейте! На 24 години съм. Не съм раждала. От няколко дни имам болки в дясната ръка от малко под лакътя, която стига до гърдата. Не напипвам бучки, но имам болка както в мускула на ръката така и гърдата. Не забелязвам промяна в размера на гърдите, в момента ги усещам по тежки, но предполагам св дължи на менструацията. Въпросът ми е дали е възможно тази болка да дължи на рак на гърдата или пък е от ръката? И трябва ли да отида спешно на лекар? Също така усещам и леко напрежение в рамото. Благодаря предварително за отговора
Дими.Йосифова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Дек 2018, 16:43

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Ayshekaya » 19 Дек 2018, 18:35

Здравейте. Имам някакво "топче" на дясната гърда,което се установи от АГ. Ходих при онколог,каза че трябва да се следи През 6 месеца. Ходих и на мамолог,който ми направи мамография и ехография,намери други "топчета" но точно това не го видя. Ходих и на още два ехографа,където се вижда. Имам го от 1.6г,за този период е пораснало от 13мм до 16.4мм.
Въпроса ми към Вас е към какъв специалист да се обърна?
Нямам болки в същата гърда,трудно го опипвам при палпация. Боли ме лявата гърда и подмишницата,при които няма видим проблем. Може ли да е рак на гърдата?
На 31 години съм,раждала и кърмила 7 месеца.
Благодаря!
Ayshekaya
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Дек 2018, 18:25

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 20 Дек 2018, 00:18

Дими.Йосифова написа:Здравейте! На 24 години съм. Не съм раждала. От няколко дни имам болки в дясната ръка от малко под лакътя, която стига до гърдата. Не напипвам бучки, но имам болка както в мускула на ръката така и гърдата. Не забелязвам промяна в размера на гърдите, в момента ги усещам по тежки, но предполагам св дължи на менструацията. Въпросът ми е дали е възможно тази болка да дължи на рак на гърдата или пък е от ръката? И трябва ли да отида спешно на лекар? Също така усещам и леко напрежение в рамото. Благодаря предварително за отговора

Здравейте! Болката не е характерна за рака на гърдата. Най вероятно болката е мускулна или от някаква невралгия
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 20 Дек 2018, 00:30

Ayshekaya написа:Здравейте. Имам някакво "топче" на дясната гърда,което се установи от АГ. Ходих при онколог,каза че трябва да се следи През 6 месеца. Ходих и на мамолог,който ми направи мамография и ехография,намери други "топчета" но точно това не го видя. Ходих и на още два ехографа,където се вижда. Имам го от 1.6г,за този период е пораснало от 13мм до 16.4мм.
Въпроса ми към Вас е към какъв специалист да се обърна?
Нямам болки в същата гърда,трудно го опипвам при палпация. Боли ме лявата гърда и подмишницата,при които няма видим проблем. Може ли да е рак на гърдата?
На 31 години съм,раждала и кърмила 7 месеца.
Благодаря!

Здравейте! Направили сте всички възможни изследвания, които не показват наличие на рак. Никой не ви е предложил операция, което значи, че тези топчета са доброкачествени. Болката не е симптом на рака на гърдата. Ходете на ехограф на 6 месеца, за да ви проследяват, ако има проблем, ще ви насочат към хирург.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот verav » 21 Дек 2018, 15:14

Здравейте майка ми си откри буца на дясната гърда. Отиде на мамолог направиха и снимки и без никакво предположение я изпратиха при онколог, който пък я препрати при хирург защото каза , че той не може да вземе отношение преди да е минала през хирург. Хирургът без да погледне снимките и каза,че трябва да и направи биопсия и тогава да даде мнение.Въпросът ми е при какъв специалист да отидем да разчете снимката и да даде професионално мнение за бучката. След това ако е необходимо да се прави биопсия.
Благодаря Ви предварително
verav
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Дек 2018, 15:00

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron