Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 21 Дек 2018, 19:21

verav написа:Здравейте майка ми си откри буца на дясната гърда. Отиде на мамолог направиха и снимки и без никакво предположение я изпратиха при онколог, който пък я препрати при хирург защото каза , че той не може да вземе отношение преди да е минала през хирург. Хирургът без да погледне снимките и каза,че трябва да и направи биопсия и тогава да даде мнение.Въпросът ми е при какъв специалист да отидем да разчете снимката и да даде професионално мнение за бучката. След това ако е необходимо да се прави биопсия.
Благодаря Ви предварително

Здравейте! Снимките се разчитат от мамолога и онколога. Те трябва да кажат каква е бучката и какъв подход трябва да има към нея.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Ayshekaya » 24 Дек 2018, 15:44

Здравейте. Бях писала по горе за топче на гърдата... сега ще напиша описанието от мамолог след направена мамография и ехография на същата гърда.
В дясна жлеза горно-летален квадрант две силни сенки с овална форма и размери 4мм и 8мм,с гладки и резки контури,бенигнена характеристика. Ехографски аналог-интрамамарни лимфни възли със запазени мастни хилуси. Две малки кисти в съседство до 2.8мм. Частично обхванат лимфен възел В аксилата.
И голямото топче не е видяно от същият мамолог.
Има ли за какво да се притеснявам!
Благодаря,весели празници!
Ayshekaya
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Дек 2018, 18:25

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 01 Яну 2019, 21:38

Здравейте. Няма от какво да се притеснявате
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Ayshekaya » 06 Яну 2019, 19:17

Здравейте. Може ли да ми кажете кога е най-добре да се направи ехография/мамография на млечната жлеза? Преди или след месечния цикъл и ако е след,колко дена като приключи? Благодаря!
Ayshekaya
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Дек 2018, 18:25

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 06 Яну 2019, 23:13

Здравейте! Най добре след цикъл, около седмица.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот ssshhhzzz3 » 20 Яну 2019, 17:19

Здравейте,имам някакво уолътнение (не го разграничавам като бучка нито мога да определя размер) в дясната гърда,когато го усетих посетих лекар(образна диагностика) и той не видя нищо. 10 дни преди сегащния ми цикъл усврих отново това нещо(3 месеца по-късно) по плътно в дясната и по малко подобно в лявата. На 28 год съм нераждала,нямам проблеми с хормоните. Отидох ден преди цикъла отново да ме види и 2 ма лекаря ме гледаха,напипват образуванието както и аз,но не се визуализира нищо,усетох и нещо леко подуто под мишницата доло към гърдата дясната и там гледаха щателно и нищо не се вижда на ехографа. 3 ти ден съм от цикъла,поспаднаха поуспокоиха се,но това под мишницата си стои там и понякога усещам леко изтръпване,притеснена съм и търся вашето професионално мнение Благодаря
ssshhhzzz3
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Яну 2019, 16:52

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 21 Яну 2019, 08:48

ssshhhzzz3 написа:Здравейте,имам някакво уолътнение (не го разграничавам като бучка нито мога да определя размер) в дясната гърда,когато го усетих посетих лекар(образна диагностика) и той не видя нищо. 10 дни преди сегащния ми цикъл усврих отново това нещо(3 месеца по-късно) по плътно в дясната и по малко подобно в лявата. На 28 год съм нераждала,нямам проблеми с хормоните. Отидох ден преди цикъла отново да ме види и 2 ма лекаря ме гледаха,напипват образуванието както и аз,но не се визуализира нищо,усетох и нещо леко подуто под мишницата доло към гърдата дясната и там гледаха щателно и нищо не се вижда на ехографа. 3 ти ден съм от цикъла,поспаднаха поуспокоиха се,но това под мишницата си стои там и понякога усещам леко изтръпване,притеснена съм и търся вашето професионално мнение Благодаря

Здравейте! Само по вашите думи не мога да дам мнение без лично да ви прегледам.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот dobrinka.koteva » 31 Яну 2019, 19:17

Здравейте!Бях на мамолог и ми откриха фиброаденом 11мм.Доктора ми обясни,че това е доброкачествен тумор,но трябва да се премахне.Написал е Bi rads 4 и ПЛВ неувеличени.Трябва ли да се тревожа?Не намирам логика на доброкачествен тумор да се пише bi rads 4...
dobrinka.koteva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Яну 2019, 19:08

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 21 Фев 2019, 17:51

dobrinka.koteva написа:Здравейте!Бях на мамолог и ми откриха фиброаденом 11мм.Доктора ми обясни,че това е доброкачествен тумор,но трябва да се премахне.Написал е Bi rads 4 и ПЛВ неувеличени.Трябва ли да се тревожа?Не намирам логика на доброкачествен тумор да се пише bi rads 4...

Здравейте! Съжалявам за късния отговор, но имаше проблем с влизането във форума. Предполагам, че вече сте решили проблема. Тъй като аз не съм ви преглеждал, не бих могъл да кажа, защо колегата е квалифицирал така тумора. Но той ви е казал, че тумора е доброкачествен и трябва да му вярвате. Ако може да сканирате ехографиите, пратете ми ги по имейл.
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот CVasileva » 23 Фев 2019, 16:13

Здравейте! Аз съм жена на 24 год., раждала съм.От известно време изпитвам болка в дясната гърда. Преди няколко месеца след консултация с хирург си направих ехография и мамография. Лекаря ме успокои, че няма за какво да се притеснявам и ми изписа Мастофит, който трябваше да пия 3 месеца. Приключих курса с лекарството и до ден днешен усещам болка. Трябва ли да се притеснявам и да потърся друго мнение? Това беше описано от резултата на мамографията:
На направените графии- Ro данни за добре изразена фиброглобуларна тъкан двустранно с висока плътност, без данни за солидни лезий. Видими аксиларни ......- свободни в дясно и уплътнени малки лимфни възли в ляво.
CVasileva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2018, 05:31

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта