Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 07 Мар 2019, 11:54

CVasileva написа:Здравейте! Аз съм жена на 24 год., раждала съм.От известно време изпитвам болка в дясната гърда. Преди няколко месеца след консултация с хирург си направих ехография и мамография. Лекаря ме успокои, че няма за какво да се притеснявам и ми изписа Мастофит, който трябваше да пия 3 месеца. Приключих курса с лекарството и до ден днешен усещам болка. Трябва ли да се притеснявам и да потърся друго мнение? Това беше описано от резултата на мамографията:
На направените графии- Ro данни за добре изразена фиброглобуларна тъкан двустранно с висока плътност, без данни за солидни лезий. Видими аксиларни ......- свободни в дясно и уплътнени малки лимфни възли в ляво.

Здравейте! Няма място за притеснение. Посочените изследвания, показват,че няма някаква патология. Болката може да бъде и резултат на някаква, невралгия, обикновено в такъв случай болката е стрелкаща, краткотрайна. Гърдата е чувствителен орган, с богата инврвация. Често има болки без ясен произход. Ако няма видима патология, могат да се използват нестероидни аналгетици и локални анестетици. Мастофита е билков препарат, който се оча :bump: ква да действа при предменструални болки в гърдите. Доколкото разбирам, вашият случай не е такъв.
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот ivan1282ka » 12 Мар 2019, 01:02

Здравейте. Имам следния въпрос: Става въпрос за пациентка на 78 години в доста напреднал стадий на рак на млечната жлеза. Има две метастази в черния дроб, 3 на 6 см и множество малки разпръснати. Чернодробните изследвания ASAT са над 300. Онколога изглежда е дигнал ръце вече. Пациентката пие Anastrozol alvogen. Преди е пила Letrozol Nucleus и exemestan а също така faslodex. Също така пие Carsil и той изглежда помага на симптомите на черния дроб. Бих искал да попитам, имали някакво друго лекарство, което да е по щадящо за черния дроб от колкото анастрозол алвоген? Понеже си мисля че голяма част от симптомите са заради вредните странични действия на анастрозол. Най добре се чувстваше от летрозол , но дали е възможно да се върне пак към него? Или е по добре да остане на комбинация анастрозол и карсил? Или друго?
Благодаря.
ivan1282ka
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2019, 00:45

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 20 Мар 2019, 10:47

ivan1282ka написа:Здравейте. Имам следния въпрос: Става въпрос за пациентка на 78 години в доста напреднал стадий на рак на млечната жлеза. Има две метастази в черния дроб, 3 на 6 см и множество малки разпръснати. Чернодробните изследвания ASAT са над 300. Онколога изглежда е дигнал ръце вече. Пациентката пие Anastrozol alvogen. Преди е пила Letrozol Nucleus и exemestan а също така faslodex. Също така пие Carsil и той изглежда помага на симптомите на черния дроб. Бих искал да попитам, имали някакво друго лекарство, което да е по щадящо за черния дроб от колкото анастрозол алвоген? Понеже си мисля че голяма част от симптомите са заради вредните странични действия на анастрозол. Най добре се чувстваше от летрозол , но дали е възможно да се върне пак към него? Или е по добре да остане на комбинация анастрозол и карсил? Или друго?
Благодаря.

Здравейте! Разговаряйте с лекуващия лекар. Той знае защо са смвнени лекарствата. Най вероятно лвтрозола е взиман преди да се появят метастазите т.е. бе е подействал ефективно. Лечението се предлага и проследява от онкологична комисия съобразно болестта и състоянието на пациента.
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Satomi » 06 Апр 2019, 09:14

Здравейте. Възможно ли е киста в гърдата около 4 мм да е с неправилна форма и разклонения?
Satomi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Апр 2019, 09:07

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот atevs » 07 Апр 2019, 21:07

Dr Rumen Tulev написа:Тук можете да зададете своите въпроси в областта на туморните заболявания на млечната жлеза.
На вашите въпроси ще отговори д-р Румен Тулев - хирург - онколог!

Повече за д-р Тулев и неговата практика, можете да научите от Справочник Фрамар!

Както и на официалната страницата за медицинска информация на д-р Тулев!

Здравейте! На 58 години съм. Изследванията от ехограф са:Инволутивен жлезен паренхим. Фиброгландуларна структура с по-изразена перидуктална фиброза. Пседокистозни дилатации на дуктусите в ГЛК двустранно. Групирани микрокисти до 3 мм в ГЛК на ЛМЖ. Без солидни формации. Аксили- не увеличени лимфни възли двустранно.
Може ли след тези показатели да имам притеснения? Благодаря!
atevs
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2019, 20:48

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 11 Апр 2019, 20:58

Satomi написа:Здравейте. Възможно ли е киста в гърдата около 4 мм да е с неправилна форма и разклонения?

Здравейте! Да възможно е!
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот svetla1961 » 19 Апр 2019, 12:40

Здравейте,Доктор Тулев,наскоро си направих ехографско изследване и бих ви помолила за съвет при тези резултати.Установява окръглена нехомогенна формация с леки неравности в долината задна част и дистални успоредни узд пътеки ,при долерово изследване се нажелязват дискретни сигнали централно и в железния перенхим размер 9,6мм
svetla1961
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2019, 12:30

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 24 Апр 2019, 12:14

svetla1961 написа:Здравейте,Доктор Тулев,наскоро си направих ехографско изследване и бих ви помолила за съвет при тези резултати.Установява окръглена нехомогенна формация с леки неравности в долината задна част и дистални успоредни узд пътеки ,при долерово изследване се нажелязват дискретни сигнали централно и в железния перенхим размер 9,6мм

Здравйте! Странно е да задавате този въпрос на мен, вместо на колегата, който е направил изследването. Само той може да ви каже какво е имал предвид
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот pepolina » 21 Май 2019, 14:35

Здравейте, д-р Тулев, много ще се радвам ако изкажете мнение за написаното след преглед;
''ЛМЖ-ретроареоларно лобулирана Ту формация с хтерогенна структура, с диам.2,32 см с умбиликация на мамилата и симптоматика на площадката на кожата в ДМК.В съседство разнокалибрени микрокисти.Лява аксила ЛВ с диам. 1.03 см ДМЖ-мастопатични промени от фиброкистозен тип.Дясна аксила- 6.

Моля за мнение.
pepolina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Май 2019, 14:26

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 27 Май 2019, 15:24

pepolina написа:Здравейте, д-р Тулев, много ще се радвам ако изкажете мнение за написаното след преглед;
''ЛМЖ-ретроареоларно лобулирана Ту формация с хтерогенна структура, с диам.2,32 см с умбиликация на мамилата и симптоматика на площадката на кожата в ДМК.В съседство разнокалибрени микрокисти.Лява аксила ЛВ с диам. 1.03 см ДМЖ-мастопатични промени от фиброкистозен тип.Дясна аксила- 6.

Моля за мнение.

Здравейте! Какво ви каза мамолога? Описанието е като за рак на гърдата. Все пак мнението на изследващия е важно.
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron