Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Nesrin » 22 Юни 2019, 12:32

Здравейте доктор Тулев
Преди три месеца си направих мамография и всичко беше наред.От два месеца обаче забелязвам ,че се получи гънка на зърното и в спокойно състояние изглежда леко хлътнало на една страна.Когато го пипна зърното се втвърдява и изглежда нормално.Искам да попитам има ли основания за притеснения и дали трябва пак да ида на преглед .Благодаря ви предварително.
Nesrin
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юни 2019, 12:20

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 24 Юни 2019, 17:20

Nesrin написа:Здравейте доктор Тулев
Преди три месеца си направих мамография и всичко беше наред.От два месеца обаче забелязвам ,че се получи гънка на зърното и в спокойно състояние изглежда леко хлътнало на една страна.Когато го пипна зърното се втвърдява и изглежда нормално.Искам да попитам има ли основания за притеснения и дали трябва пак да ида на преглед .Благодаря ви предварително.

Здравейте! Ако няма бучка в гърдата, хлътването е свързано със структурата на жлезата. Няма място за претеснение.
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Nesrin » 30 Юни 2019, 22:15

Благодаря Ви за бързия отговор !
Поставена ми е диагноза"Умерено изразена липокистозна мастопатия".Нямам бучки само болка,която била нормална и не се лекувала.
Бъдете жив и здрав!
С пожелание за повече излекувани пациенти.Успех!
Nesrin
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юни 2019, 12:20

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот maria_ivanova_87 » 10 Юли 2019, 14:24

Здравейте! На 32 години съм, тази година май месец установих, че от едната ми гърда при натиск изтича бледо прозрачно-кафеникав секрет. Кърмила съм дъщеря си година и десет месеца, като е минала около година и половина откакто не кърмя.Същата седмица направих консултация с мамолог и преминах преглед с ехограф, а на следващата седмица ми беше направена дигитална 3д томосинтеза с мамограф, като и на двата прегледа не бяха установени никакви отклонения, освен фиброкистично изменение на паренхима и микрокалцификати. Според мамолога, извършил и двете манипулации, секрета се дължи на възпаление на млечен канал и ми изписа единствено масло от вечерна иглика и консултация след година. Месец по-късно въпросния секрет си го има. Появява се само при натиск, но ме притеснява дали е нормално това възпаление на млечния канал да не е преминало за толкова време. Какво ще ме посъветвате? Каква друга консултация бих могла да направя? Предварително благодаря!
maria_ivanova_87
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юли 2019, 14:10

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 15 Юли 2019, 20:56

maria_ivanova_87 написа:Здравейте! На 32 години съм, тази година май месец установих, че от едната ми гърда при натиск изтича бледо прозрачно-кафеникав секрет. Кърмила съм дъщеря си година и десет месеца, като е минала около година и половина откакто не кърмя.Същата седмица направих консултация с мамолог и преминах преглед с ехограф, а на следващата седмица ми беше направена дигитална 3д томосинтеза с мамограф, като и на двата прегледа не бяха установени никакви отклонения, освен фиброкистично изменение на паренхима и микрокалцификати. Според мамолога, извършил и двете манипулации, секрета се дължи на възпаление на млечен канал и ми изписа единствено масло от вечерна иглика и консултация след година. Месец по-късно въпросния секрет си го има. Появява се само при натиск, но ме притеснява дали е нормално това възпаление на млечния канал да не е преминало за толкова време. Какво ще ме посъветвате? Каква друга консултация бих могла да направя? Предварително благодаря!


Здравейте! Наличието на кистозна структура означава наличие на течност в каналите, тяхното разширение и оформяне на кисти. При такава структура нормално има течност в каналите и при натиск, тя изтича от мамилата особено преди цикъл. Тази структура се развива още през пубертета, не е болесно състояние. Не стискайте, защото стимулирате секрета от каналите. Няма възпаление, което да налага лечение.
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот maria_ivanova_87 » 16 Юли 2019, 14:52

Благодаря, д-р Тулев! Успешен ден и всичко добро!
maria_ivanova_87
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юли 2019, 14:10

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Юли 2019, 11:45

Здравейте д-р Тулев.
Имам болки в едната гърда и подмишницата, днес бях на ехoграфски преглед. Според лекаря нямам място за притеснения, само откри възпалителен процес и ми препоръча да изпия една опаковка Прим Ойл (вечерна иглика) по схема. Бихте ли казали и вие вашето мнение, прилагам снимка от ехографа.
snimka.jpg
snimka.jpg (31.76 KiB) Прегледано 385 пъти

snimka1.jpg
snimka1.jpg (28.74 KiB) Прегледано 385 пъти
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот оля » 24 Юли 2019, 16:40

Здравейте!На 58 год. съм.Бихте ли коментирали резултата от мамографията направена ми на 19.07.2019.Много ме притеснява факта,че се откриват групирани калцификати в лявата гърда. Сърдечно моля да споделите Вашето мнение.Благодаря Ви предварително.
Прикачени файлове
67116833_2403178406392035_8147903648886685696_o.jpg
67116833_2403178406392035_8147903648886685696_o.jpg (111.22 KiB) Прегледано 374 пъти
оля
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Юли 2019, 16:24

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 25 Юли 2019, 10:26

rabotnata pchela написа:Здравейте д-р Тулев.
Имам болки в едната гърда и подмишницата, днес бях на ехoграфски преглед. Според лекаря нямам място за притеснения, само откри възпалителен процес и ми препоръча да изпия една опаковка Прим Ойл (вечерна иглика) по схема. Бихте ли казали и вие вашето мнение, прилагам снимка от ехографа.
snimka.jpg

snimka1.jpg

Здравейте! На ехографската снимка, няма нищо патологично...
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 25 Юли 2019, 10:44

оля написа:Здравейте!На 58 год. съм.Бихте ли коментирали резултата от мамографията направена ми на 19.07.2019.Много ме притеснява факта,че се откриват групирани калцификати в лявата гърда. Сърдечно моля да споделите Вашето мнение.Благодаря Ви предварително.

Здравейте! Наличието на микрокалцификати без туморна формация, не означава нищо. Налага се проследяване, при поява на структура или при увеличаване на броя на микрокалцификатите се налага биопсия.
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron