Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот оля » 26 Юли 2019, 11:23

Благодаря Ви за коментара.Хубав ден!!!
оля
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Юли 2019, 16:24

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот An4eska » 07 Авг 2019, 16:30

Здравейте , въпроса ми може да не е за тук , но не намирам друг форум . Оперирана съм преди година и осем месеца -радикална мастектомия млечна жлеза , без химио и лъчетерапия, на хормонално лечение.Предстои ми почивка , която се оказа с минерален басейн , който е противопоказен за мен .Та въпроса ми е доколко може да навреди и изобщо мога ли да го ползвам? Благодаря и се извинявам ако не съм за тук .
An4eska
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2019, 16:12

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 08 Авг 2019, 10:24

An4eska написа:Здравейте , въпроса ми може да не е за тук , но не намирам друг форум . Оперирана съм преди година и осем месеца -радикална мастектомия млечна жлеза , без химио и лъчетерапия, на хормонално лечение.Предстои ми почивка , която се оказа с минерален басейн , който е противопоказен за мен .Та въпроса ми е доколко може да навреди и изобщо мога ли да го ползвам? Благодаря и се извинявам ако не съм за тук .

Здравейте! Не се притеснявайте. Ползвайте басейна.
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот An4eska » 08 Авг 2019, 18:48

Благодаря за бързия отговор !
An4eska
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2019, 16:12

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Emiliya » 14 Авг 2019, 09:40

Здравейте д-р Тулев,
На 53 години съм. Рентгенова находка: Мамография на двете гърди в две проекции-симетрични гърди с мастопатични изменения предимно от фиброзен тип без данни за структурни дисторзии или микрокалцификати. Два лимфни възела в двете аксили около 1 см. Имам ли повод за тревога? :smile:
Emiliya
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:31

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr RumenTulev » 15 Авг 2019, 15:17

Emiliya написа:Здравейте д-р Тулев,
На 53 години съм. Рентгенова находка: Мамография на двете гърди в две проекции-симетрични гърди с мастопатични изменения предимно от фиброзен тип без данни за структурни дисторзии или микрокалцификати. Два лимфни възела в двете аксили около 1 см. Имам ли повод за тревога? :smile:

Здравейте! Всичко е наред по описание.
Dr RumenTulev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Фев 2019, 15:05

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Megsz » 22 Сеп 2019, 14:37

Здравейте докторе. Майка ми си направи изследвания при който хемоглобина и тромбоцитите са много ниски. Има доста голяма бучка на дясната гърда . При преглед при лекар гледана е само с ехограф ни каза че има тумор който е със свито ядро и трябва да се направи веднага биобсия и веднага да се започне химиотерапия. Искам да посетя и вас . Къде се намира кабинета ви и възможно ли без мамография да се постави диагноза.
Megsz
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Сеп 2019, 14:30

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 25 Сеп 2019, 09:35

Megsz написа:Здравейте докторе. Майка ми си направи изследвания при който хемоглобина и тромбоцитите са много ниски. Има доста голяма бучка на дясната гърда . При преглед при лекар гледана е само с ехограф ни каза че има тумор който е със свито ядро и трябва да се направи веднага биобсия и веднага да се започне химиотерапия. Искам да посетя и вас . Къде се намира кабинета ви и възможно ли без мамография да се постави диагноза.

Здравейте! Кабинетът ми е в Пловдив, ул. Люлебургаз 1, за записване 0898447120
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот tediviva » 21 Окт 2019, 16:43

Здравейте ,преди няколко дни ми направиха мамография и ехограф/непосредствено преди менструалният цикъл/
С ехографски находки:
Мамография-лява гърда добре палпиращи се формации по пекторалният мускул на гръдната стена,към аксилата от части се разграничават със слаб интензитет три една над друга и единичен бенигнен калцификат в тях.
Аксили -в ляво отчасти обхванат един лимфен възел в гранични размери.
Ехография лява гърда -формациите се представят с различна плътност на характеристика ,нееднородна структура на места със спикулообразни очертания същите са с размери 1.79см,2.1см,1.40см.Уплътнените лимфни възли са с реактивен характер.

Какво е вашето заключение и какви изследвания и лечение трябва да се предприемат по на татък.
tediviva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Окт 2019, 16:20

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 21 Окт 2019, 23:15

Здравейте! Заключение мога да дам само ако ви прегледам. Това заключение е дадено от лекар, който ви е прегледал и трябва да попитате него какво има предвид.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта