Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот tediviva » 22 Окт 2019, 04:37

Благодаря.за бързият отговор.Заключение има .Исках да чуя и Вашето мнение .
tediviva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Окт 2019, 16:20

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Петя.Георгиева » 28 Ное 2019, 10:25

Здравейте, Доктор Тулев! Бих искала съвет от Вас! От известно време имам болки в лява гърда, наболява ме и плешката.Нямам изменения и ненапипвам нищо. Имам бебе на 11 м. Кърмих до 4 м. С първото ми дете също имах такава болка. Нея кърмих 2,5 м. Тогава ме изпратиха на мамограф и всичко беше наред. Също така пия хапчета Стрезам. На тях пише, че може да има нарушение във Възпроизводителната система и гърдата. Какво означава? Може ли да е от това? Бебето нося почти само с лява ръка, както и други тежести. Ще Ви бъда благодарна за съвета
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 28 Ное 2019, 10:58

Петя.Георгиева написа:Здравейте, Доктор Тулев! Бих искала съвет от Вас! От известно време имам болки в лява гърда, наболява ме и плешката.Нямам изменения и ненапипвам нищо. Имам бебе на 11 м. Кърмих до 4 м. С първото ми дете също имах такава болка. Нея кърмих 2,5 м. Тогава ме изпратиха на мамограф и всичко беше наред. Също така пия хапчета Стрезам. На тях пише, че може да има нарушение във Възпроизводителната система и гърдата. Какво означава? Може ли да е от това? Бебето нося почти само с лява ръка, както и други тежести. Ще Ви бъда благодарна за съвета

Здравейте! Оплакванията които имате насочват за неврологична болка, особенно ако не ае влияае от месечния цикъл. Въпреки това добре е веднъж годишно да си правите профилактичен преглед на гърдите, тъй като обикновено туморните заболявания не дават болка.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Марина.Средкова » 28 Ное 2019, 15:39

Здравейте,д-р Тулев! Искам да ви попитам за мнение относно резултати на майка ми. Преди 4 г. беше оперирана от РМЖ IIA стадий мина химио и лъчетерапия 40процедури,уж за да не се появи ,уви обаче отново се случи. Преди месец направи операция за премахване на образование, последва премахване на лимфните възли,след като се яви на комисия на която,бяха и назначили махаме на гърдата, но е в началото на болестта. Първият път ракът беше в по напреднал стадий и нямаше такава препоръка за махане на гърдата изцяло.Когато беше първата операция за премахване на самото образование откриха злокачествено такова 2мм.леко встрани почти под мишницата,оказа се РМЖ първи стадии - хормонозависим с отрицателен хер- HER2 1+ , премахнати лимфни възли без разсейки. Каква според вас е подходящата терапия ,след като е начален стадий без разсейки в лимфните възли,ако има хормонотерапия нужна ли е и друга тъй като казват,че химиотерапия понякога е излишна и хормонотерапията върши същата работа. За мен е важно да се приложи адекватно лечение без излишно тровене на организма, защото няма по важно от човешкия живот.Сърдечно ви благодаря.
Марина.Средкова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2019, 15:27

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 28 Ное 2019, 23:07

Здравейте! Не разбрах тумора преди 4 години и сега на една и съща гърда ли е? Ако е на една и съща гърда, което на практика е рецидив, изисква освен операцията радикално лечение, операция и химиотерапия. Хормонотерапията не може да замени химиотерапията.
[list=][/list]
Марина.Средкова написа:Здравейте,д-р Тулев! Искам да ви попитам за мнение относно резултати на майка ми. Преди 4 г. беше оперирана от РМЖ IIA стадий мина химио и лъчетерапия 40процедури,уж за да не се появи ,уви обаче отново се случи. Преди месец направи операция за премахване на образование, последва премахване на лимфните възли,след като се яви на комисия на която,бяха и назначили махаме на гърдата, но е в началото на болестта. Първият път ракът беше в по напреднал стадий и нямаше такава препоръка за махане на гърдата изцяло.Когато беше първата операция за премахване на самото образование откриха злокачествено такова 2мм.леко встрани почти под мишницата,оказа се РМЖ първи стадии - хормонозависим с отрицателен хер- HER2 1+ , премахнати лимфни възли без разсейки. Каква според вас е подходящата терапия ,след като е начален стадий без разсейки в лимфните възли,ако има хормонотерапия нужна ли е и друга тъй като казват,че химиотерапия понякога е излишна и хормонотерапията върши същата работа. За мен е важно да се приложи адекватно лечение без излишно тровене на организма, защото няма по важно от човешкия живот.Сърдечно ви благодаря.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Марина.Средкова » 28 Ное 2019, 23:29

Dr Rumen Tulev написа:Здравейте! Не разбрах тумора преди 4 години и сега на една и съща гърда ли е? Ако е на една и съща гърда, което на практика е рецидив, изисква освен операцията радикално лечение, операция и химиотерапия. Хормонотерапията не може да замени химиотерапията.
[list=][/list]
Марина.Средкова написа:Здравейте,д-р Тулев! Искам да ви попитам за мнение относно резултати на майка ми. Преди 4 г. беше оперирана от РМЖ IIA стадий мина химио и лъчетерапия 40процедури,уж за да не се появи ,уви обаче отново се случи. Преди месец направи операция за премахване на образование, последва премахване на лимфните възли,след като се яви на комисия на която,бяха и назначили махаме на гърдата, но е в началото на болестта. Първият път ракът беше в по напреднал стадий и нямаше такава препоръка за махане на гърдата изцяло.Когато беше първата операция за премахване на самото образование откриха злокачествено такова 2мм.леко встрани почти под мишницата,оказа се РМЖ първи стадии - хормонозависим с отрицателен хер- HER2 1+ , премахнати лимфни възли без разсейки. Каква според вас е подходящата терапия ,след като е начален стадий без разсейки в лимфните възли,ако има хормонотерапия нужна ли е и друга тъй като казват,че химиотерапия понякога е излишна и хормонотерапията върши същата работа. За мен е важно да се приложи адекватно лечение без излишно тровене на организма, защото няма по важно от човешкия живот.Сърдечно ви благодаря.


Преди 4 години беше отдясно,а сега се появи отляво. Не е точно на гърдата и е съвсем в начален стадий.
Марина.Средкова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2019, 15:27

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 29 Ное 2019, 20:30

Марина.Средкова написа:
Dr Rumen Tulev написа:Здравейте! Не разбрах тумора преди 4 години и сега на една и съща гърда ли е? Ако е на една и съща гърда, което на практика е рецидив, изисква освен операцията радикално лечение, операция и химиотерапия. Хормонотерапията не може да замени химиотерапията.
[list=][/list]
Марина.Средкова написа:Здравейте,д-р Тулев! Искам да ви попитам за мнение относно резултати на майка ми. Преди 4 г. беше оперирана от РМЖ IIA стадий мина химио и лъчетерапия 40процедури,уж за да не се появи ,уви обаче отново се случи. Преди месец направи операция за премахване на образование, последва премахване на лимфните възли,след като се яви на комисия на която,бяха и назначили махаме на гърдата, но е в началото на болестта. Първият път ракът беше в по напреднал стадий и нямаше такава препоръка за махане на гърдата изцяло.Когато беше първата операция за премахване на самото образование откриха злокачествено такова 2мм.леко встрани почти под мишницата,оказа се РМЖ първи стадии - хормонозависим с отрицателен хер- HER2 1+ , премахнати лимфни възли без разсейки. Каква според вас е подходящата терапия ,след като е начален стадий без разсейки в лимфните възли,ако има хормонотерапия нужна ли е и друга тъй като казват,че химиотерапия понякога е излишна и хормонотерапията върши същата работа. За мен е важно да се приложи адекватно лечение без излишно тровене на организма, защото няма по важно от човешкия живот.Сърдечно ви благодаря.


Преди 4 години беше отдясно,а сега се появи отляво. Не е точно на гърдата и е съвсем в начален стадий.

Здравейте! Не мога да дам мнение по вашите данни. Не се разбира дали е имало засегнати лимфни възли преди 4 години. Вземането на решение за лечението се взима от специализирана комисия от водещи специалисти, които вземат под внимание много изследвания и фактори, до които аз нямам достъп. Все пак рецидива на болестта изисква по сериозни медикаменти. Хормонотерапията не е достатъчна.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47


Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот nora.nikolaeva » 23 Дек 2019, 12:00

Здравейте,родих преди 6 месеца, принудително спрях кърмата с достинекс. Две седмици сред това започнаха болките около гърдите.Понякога в средата, понякога отстрани,под гърдите или отгоре. Ходих на много лекари според тях е невралгия... Само един лекар ми каза,че имам фиброзна мастопатия като имах една киста от 3мм, която на последния ехограф не се видя. Пих вимово за болките и вечерна иглика 15 дена без резултат.единствено което ме облекчи беше дипрофос инж., но временно. Всеки ден ме боли е съм притеснена какво се случва и дали нямам нещо сериозно. Ако можете да ми помогнете бих дошла на преглед в частен кабинет.
nora.nikolaeva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Дек 2019, 11:48

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 23 Дек 2019, 13:45

nora.nikolaeva написа:Здравейте,родих преди 6 месеца, принудително спрях кърмата с достинекс. Две седмици сред това започнаха болките около гърдите.Понякога в средата, понякога отстрани,под гърдите или отгоре. Ходих на много лекари според тях е невралгия... Само един лекар ми каза,че имам фиброзна мастопатия като имах една киста от 3мм, която на последния ехограф не се видя. Пих вимово за болките и вечерна иглика 15 дена без резултат.единствено което ме облекчи беше дипрофос инж., но временно. Всеки ден ме боли е съм притеснена какво се случва и дали нямам нещо сериозно. Ако можете да ми помогнете бих дошла на преглед в частен кабинет.

Здравейте! Болките са или от невралгия или от хормонален характер предвид скорошното ви раждане. Няма място за притеснение, относно "сериоозно " заболяване.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron