Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот nora.nikolaeva » 23 Дек 2019, 14:10

А възможно ли е толкова болките да са от фиброзната мастопатия.Иначе самите гърди са меки и спокойни и нищо не изтича от тях.а като пих достинекс ме накараха да се стегна със сутиен по-малък размер и стоях така 3 4 дена
nora.nikolaeva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Дек 2019, 11:48

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 27 Дек 2019, 15:31

nora.nikolaeva написа:А възможно ли е толкова болките да са от фиброзната мастопатия.Иначе самите гърди са меки и спокойни и нищо не изтича от тях.а като пих достинекс ме накараха да се стегна със сутиен по-малък размер и стоях така 3 4 дена

Да. Възможно е.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот orell » 28 Яну 2020, 22:31

Здравейте д-р Тулев. Преди малко повече от месец, от лявата ми гърда, чрез натискане на зърното потече капка кръв. Още следващия ден бях на ехограф. Направиха ми снимка на бял дроб, цитология на секрета и тумур маркер. И четирите изследвания бяха идеални. След два дни се случи същото и с другата гърда. Този път се изследва пролактина, който същто беше в идеални граници. Личния лекар, ме посъветва да изследвам и хормони за щитовидната жлеза, които също са в норма. Има дни в които няма никакво течение, има дни, в които /пак повтарям, само чрез натиск/ има секрет и от двете зърна. Зърната ми са доста чувствителни и на моменти болезнени. По съвет на гинеколога ми преминах пет дневен курс на Ципрофлоксацин, но нямаше промяна.
Моля Ви за съвет, към какъв специалист да се обърна и какви изследвания да направя. Живеем в малък град и често за консултация със специалисти пътуваме до Пловдив или София.
Благодаря Ви предварително!
Спокойна вечер :wink:
orell
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Яну 2020, 22:23

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 28 Яну 2020, 23:59

orell написа:Здравейте д-р Тулев. Преди малко повече от месец, от лявата ми гърда, чрез натискане на зърното потече капка кръв. Още следващия ден бях на ехограф. Направиха ми снимка на бял дроб, цитология на секрета и тумур маркер. И четирите изследвания бяха идеални. След два дни се случи същото и с другата гърда. Този път се изследва пролактина, който същто беше в идеални граници. Личния лекар, ме посъветва да изследвам и хормони за щитовидната жлеза, които също са в норма. Има дни в които няма никакво течение, има дни, в които /пак повтарям, само чрез натиск/ има секрет и от двете зърна. Зърната ми са доста чувствителни и на моменти болезнени. По съвет на гинеколога ми преминах пет дневен курс на Ципрофлоксацин, но нямаше промяна.
Моля Ви за съвет, към какъв специалист да се обърна и какви изследвания да направя. Живеем в малък град и често за консултация със специалисти пътуваме до Пловдив или София.
Благодаря Ви предварително!
Спокойна вечер :wink:

Здравейте! Изтичане на секрет от гърдите при изтискване е често срещано при определен тип мл. жлези. Ако се притеснявате направете цитонамазка на секрета трикратно. Ако не покажат отклонения ви препоръчвам да не стискате. Ако започне да изтича спонтанно без натиск, пак цитонамазка и образна диагностика. Извършва се в онкологични центрове.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот orell » 30 Яну 2020, 23:29

Благодаря Ви, за бързия отговор :)
Пожелавам Ви, здраве и спокойствие!
orell
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Яну 2020, 22:23

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Ilieva61 » 31 Яну 2020, 14:05

Здравейте д-р Тулев,
На дъщеря ми, която е на 35г.откриха 6 мм фиброаденома на дясна гърда.Тъй-като съм лекувана
От РМЖ преди 8 години, много се притеснявам, дали
Ехографа и лекаря са точни
В диагнозата ,т.е.да не излезе злокачествено?
Какво е Вашето мнение?
С уважение:
Петрова
Ilieva61
 
Мнения: 14
Регистриран на: 24 Окт 2019, 00:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 31 Яну 2020, 19:04

Ilieva61 написа:Здравейте д-р Тулев,
На дъщеря ми, която е на 35г.откриха 6 мм фиброаденома на дясна гърда.Тъй-като съм лекувана
От РМЖ преди 8 години, много се притеснявам, дали
Ехографа и лекаря са точни
В диагнозата ,т.е.да не излезе злокачествено?
Какво е Вашето мнение?
С уважение:
Петрова

Здравейте! Във въпроса ви няма никакви обективни данни, за които да изкажа мнение.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Lazi_s_m » 29 Мар 2020, 15:18

Здравейте, преди два месеца правих медикаментозен аборт. Всичко мина както трябва вече съм във вторият редовен месечен цикъл. Този месец още от първият дне усещам парене в едната гърда, без болка или някакви други оплаквания и видими изменения в гърдата. В най-скоро време ще отида на преглед, но питането ми е дали е възможно да я чувствам така в следствие на аборта?
Lazi_s_m
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2020, 15:15

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Beba89 » 08 Май 2020, 13:57

Здравейте! Вчера забелязах подутина върху едната ареола на гърдата. Не ме боли при допир, но се притеснявам какво е. Четох за туберкули на Монтгомъри и мисля, че може еюда е такова, понеже имам и други. Това обаче е доста по-голямо и подуто. Имам бебе на 5 месеца, което не кърмя, но все още има кърма, ако стисна леко зърното. Възможно ли е да е някакво запушване? Също така за преглед, кое е по-подходящо ехограф или мамограф?
Beba89
 
Мнения: 17
Регистриран на: 13 Фев 2020, 14:12

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 08 Май 2020, 17:58

Здравейте! Отидете на преглед на мамолог. Той ще реши какво изследване е необходимо.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта