Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот sintia102 » 24 Юни 2020, 21:44

Здравейте д-р Тулев. Изпращам ви допълнителна информация от епикризата относно нуждата от химио и лъчетарепаия. Големина на тумора - 15мм, изследвани пет лимфни възли без метастази, мамила и аксиларен полюс - неангажирани; морфологичен резултат - инвазивен дуктален карцином, изразена дезмопластична реакция. За оток не пише, но правиха пункция на раната (лявата гърда е премахната) и е добре засега. Много благодаря.
sintia102
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Май 2020, 17:24

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот davidgemay » 14 Юли 2020, 21:42

Здравейте, д-р Тулев. Преди две седмици напипах малко топче в дясната гърда, като мястото беше болезнено. Времето около 14ти ден от цикъла ми. Веднага отидох на мамолог. След мамографията ми направиха и ехография и заключението е: двустранна фибропластична и кистозна мастопатия. Умерено по-плътни зони двустранно с маркирани на този фон петнисти сенки. От ехо огледа кисти с размери до 3-4 мм. В дясно латерална от мамилата леко двукамерна киста с размери хор/верт. 7.5/9.5мм. Неуголемени лимфни възли в двете аксили. Ехо контрола.
В момента съм в цикъл и мястото не е болезнено, но топчето се напипва.
Трябва ли да посетя и хирург за консултация?
Благодаря!
davidgemay
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юли 2020, 21:31

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 20 Юли 2020, 15:17

davidgemay написа:Здравейте, д-р Тулев. Преди две седмици напипах малко топче в дясната гърда, като мястото беше болезнено. Времето около 14ти ден от цикъла ми. Веднага отидох на мамолог. След мамографията ми направиха и ехография и заключението е: двустранна фибропластична и кистозна мастопатия. Умерено по-плътни зони двустранно с маркирани на този фон петнисти сенки. От ехо огледа кисти с размери до 3-4 мм. В дясно латерална от мамилата леко двукамерна киста с размери хор/верт. 7.5/9.5мм. Неуголемени лимфни възли в двете аксили. Ехо контрола.
В момента съм в цикъл и мястото не е болезнено, но топчето се напипва.
Трябва ли да посетя и хирург за консултация?
Благодаря!

Здравейте! Ако констатацията е кисти, не е необходим хирург. Това би трябвало да го каже мамолога извършил прегледа.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот snowlady.sskk » 12 Окт 2020, 17:55

Здравейте,
Преди 6м.,след направен пет скенер ми откриха карценом на д.м.ж. Биопсията показа тройно негативен рак. Проведох 6 курса неоадювантна химиотерапия с карбоплатин и паклитаксел. Предстои операция. Преди 3 дни ЯМР показва, че големината на тумора е 7мм. И чисти лимфни възли. Според вас ,какъв тип операция трябва да се направи и задължително ли е отстраняването на лимфните възли?
snowlady.sskk
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Окт 2020, 17:46

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 13 Окт 2020, 15:35

Здравейте! Операцията може да е органосъхраняваща, само тумора да не е зад ареолата. Отстраняване на лимфни възли е задължително, най- малкото на първо ниво и хистологично изследване. Само хистологията може да каже най точно, има ли засегнати лимфни възли,а не образното изследване.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Биянка » 22 Окт 2020, 11:57

Здравейте, бихте ши ми казсла какво означава следния резултат от мамаографско изследване: "Фибрококостична мадтопатия на двете млечни жлеьи с преобладаване на кистозната компонента. Уплътнение с нерезки контури в горен външен квадрант на лявата- вероятно фиброаденом. "
Биянка
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Окт 2020, 11:51

Мнениеот ВЕЛИМИРА.ХРИСТОВА » 23 Яну 2021, 12:42

Здравейте, 
Прочетох , че давате безплатна консултация и затова си позволих да ви обезпокоя с въпрос.
Оперирана съм от фиброаденом на гърдата, от една година съм без цикъл и последния месец имам вълни, нарушен сън, сърцебиене и други симптоми на климакс.
Личния лекар ми предписа '"Фемовита" .Според Вас добре ли е да  използвам този препарат или би повлиял неблагоприятно върху състоянието на гърдите?


                 Поздрави!
ВЕЛИМИРА.ХРИСТОВА
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Яну 2021, 12:41

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот ДаринаР » 08 Фев 2021, 01:34

Здравейте!
На 41 г съм и имам фиброаденом на лява гърда 2см и микрокалцификати.Правена ми е тънкоиглена и дебелоиглена биопсия през 2018г в Англия и поставени маркери.Резултатите бяха добре.Проблемът,е че от 1месец чувствам нециклична пареща болка в гърдата.Мамограмата и ехографията не показаха някакви изменения от предходните изследвания и съответно не ми назначиха никакво лечение или операция,а болката си продължава и се разпростира към врата.Някакъв съвет,каква може да е причината за това? Благодаря предварително!
ДаринаР
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2021, 01:12

Предишна

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта