Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот svetlaivanova1821 » 28 Яну 2016, 10:58

Благодаря за отговора Доктор Тулев !
Прекланям се пред Човечността ви да отделяте време да отговаряте на въпросите ни , за това с цялото си нахалство ще си позволя още един въпрос които много ме притеснява и когато се сетя изтръпвам.
Бих искала да ми кажете до колко съм в рискова група , тъй като на хистологията преди 3 години пише че имало атипични клетки хиперплазия :?: Хронична мастопатия с дуктална хиперплазия на места с атипичен характер - дуктален папиломн.
Прочета ли за атипизъм и само лошо пише и съм много притеснена.
Поради този факт носих блокчето и в онкологията за второ изследване и мнение и там доцента бе написал разни работи Но всички с бенигмена картина.
Моля разяснете ми всички тези атипични клетки и тази хиперплазия САМО В ОБРАЗУВАНИЕТО(което са извадили )ли са били или по принцип във фиброкистозната мастопатия ,която имам и в момента?
п.п
За сега нямам фамилна обремененост , имам две раждания на 34 и 36 г., но не съм кърмила защото направих мастит и се наложи да прекратя на втори ден с достинекс . На 41 години съм . Противозачатъчни не съм взимала. Интимният живот не е редовен .
Още веднъж Благодаря за отзивчивостта и отговорът ви предварително!
Бъдете здрав!
svetlaivanova1821
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Яну 2016, 10:48

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Viksi89 » 30 Яну 2016, 02:17

Здравейте д-р Тулев!

Жена на 26 год съм, не съм раждала. Притесненията ми са свързани с това, че усещам гърдите си много силно болезнени по-дълго време от обичайното за месеца. Болката в гърдите започна с началото на последния ми цикъл, но след приключване на цикъла ми не отшумя (както обикновено), а продължава и дори се засилва. Усещам гърдите си уплътнени, много твърди и болезнени само при съвсем лек допир. Най-вече ме тревожи това, че болката не спря след приключване на месечния ми цикъл, а това не ми се е случвало досега. Имам ли повод за притеснение, според Вас и на какво би се дължало това?

Бих се радвала много на Вашето мнение по въпроса.


Поздрави!
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот pepina_81 » 12 Фев 2016, 17:24

Здравейте, много съм притеснена. Преди малко видях, че от лявата гърда при стискане ми излиза тъмен секрет. Когато го обрах с една клечка за уши видях, че е сиво-зелен на цвят. В момента съм в цикъл, имам установена фиброкистозна мастопатия. Бях на мамограф преди година, а консултация с мамолог правих преди три седмици. Лекарката ме гледа на ехограф и каза, че освен мастопатията не вижда нищо друго. Ходих при нея, защото имах топче под мишницата, но то вече изчезна. Направо ми се плаче вече. Моля Ви да кажете доколко страшно е това и какво трябва да се направи.
Моля ви, помагайте!
pepina_81
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Фев 2016, 17:21

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 12 Мар 2016, 19:18

Здравейте!
Съжалявам за доста късният отговор. Съветвам Ви да не се опитвате да интерпретирате сама хистологичния резултат. Терминологията, която използваме не винаги кореспондира с действителното състояние на нещата. По добре е да се посъветвате с вашия мамолог и той добросъвестно да ви обясни състоянието на гърдите ви.
Относно въпроса Ви, дали тези атипични клетки са само в обрзуванието, също не мога да отговоря. Имало ли е такова изобщо или е имало само уплътнен участък. Обикновено описаната структура е в цялата гърда, дори и в двете гърди. Това мога да кажа само ако съм видял мамографиите, знам каква операция и на каква формация е направена. Добре е да кореспондирате с един мамолог, който ще даде верните отговори на въпросите Ви.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 12 Мар 2016, 19:21

svetlaivanova1821 написа:Благодаря за отговора Доктор Тулев !
Прекланям се пред Човечността ви да отделяте време да отговаряте на въпросите ни , за това с цялото си нахалство ще си позволя още един въпрос които много ме притеснява и когато се сетя изтръпвам.
Бих искала да ми кажете до колко съм в рискова група , тъй като на хистологията преди 3 години пише че имало атипични клетки хиперплазия :?: Хронична мастопатия с дуктална хиперплазия на места с атипичен характер - дуктален папиломн.
Прочета ли за атипизъм и само лошо пише и съм много притеснена.
Поради този факт носих блокчето и в онкологията за второ изследване и мнение и там доцента бе написал разни работи Но всички с бенигмена картина.
Моля разяснете ми всички тези атипични клетки и тази хиперплазия САМО В ОБРАЗУВАНИЕТО(което са извадили )ли са били или по принцип във фиброкистозната мастопатия ,която имам и в момента?
п.п
За сега нямам фамилна обремененост , имам две раждания на 34 и 36 г., но не съм кърмила защото направих мастит и се наложи да прекратя на втори ден с достинекс . На 41 години съм . Противозачатъчни не съм взимала. Интимният живот не е редовен .
Още веднъж Благодаря за отзивчивостта и отговорът ви предварително!
Бъдете здрав!


Здравейте!
Съжалявам за доста късният отговор. Съветвам Ви да не се опитвате да интерпретирате сама хистологичния резултат. Терминологията, която използваме не винаги кореспондира с действителното състояние на нещата. По добре е да се посъветвате с вашия мамолог и той добросъвестно да ви обясни състоянието на гърдите ви.
Относно въпроса Ви, дали тези атипични клетки са само в обрзуванието, също не мога да отговоря. Имало ли е такова изобщо или е имало само уплътнен участък. Обикновено описаната структура е в цялата гърда, дори и в двете гърди. Това мога да кажа само ако съм видял мамографиите, знам каква операция и на каква формация е направена. Добре е да кореспондирате с един мамолог, който ще даде верните отговори на въпросите Ви.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 12 Мар 2016, 19:36

Viksi89 написа:Здравейте д-р Тулев!

Жена на 26 год съм, не съм раждала. Притесненията ми са свързани с това, че усещам гърдите си много силно болезнени по-дълго време от обичайното за месеца. Болката в гърдите започна с началото на последния ми цикъл, но след приключване на цикъла ми не отшумя (както обикновено), а продължава и дори се засилва. Усещам гърдите си уплътнени, много твърди и болезнени само при съвсем лек допир. Най-вече ме тревожи това, че болката не спря след приключване на месечния ми цикъл, а това не ми се е случвало досега. Имам ли повод за притеснение, според Вас и на какво би се дължало това?

Бих се радвала много на Вашето мнение по въпроса.


Поздрави!


Здравейте!
Съжалявам за късния отговор. Предполагам, че болките в мл. жлези вече не са толкова силни. Във вашия случай те се дължат на хормонални причини. Нивото на хормоните и най-вече на естрогените в млада възраст е високо, а това се отразява на мл. жлези. Обикновено след няколко менструални цикъла нещата се нормализират. Ако болките и напрежението продължат може да използвате Прогестагел, за да намалите тези симптоми. Няма място за притеснение. Неприятен е дискомфорта, за това използваме също и Мастодинон таблетки.
Поздрави!
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 12 Мар 2016, 19:46

pepina_81 написа:Здравейте, много съм притеснена. Преди малко видях, че от лявата гърда при стискане ми излиза тъмен секрет. Когато го обрах с една клечка за уши видях, че е сиво-зелен на цвят. В момента съм в цикъл, имам установена фиброкистозна мастопатия. Бях на мамограф преди година, а консултация с мамолог правих преди три седмици. Лекарката ме гледа на ехограф и каза, че освен мастопатията не вижда нищо друго. Ходих при нея, защото имах топче под мишницата, но то вече изчезна. Направо ми се плаче вече. Моля Ви да кажете доколко страшно е това и какво трябва да се направи.
Моля ви, помагайте!


Здравейте!
Съжалявам за късният отговор!
Може би вече сте решили проблема, но аз се чувствам длъжен да отговоря.
Секретът при изтискване на зърното на гърдата, особено около цикъла, е често срещано при мастопатия. Секретът е точно какъвто описвате. Каналите на мл. жлези отделят малко количество течност, особено около цикъла, когато и гърдите се напрягат. Ако секретът изтича спонтанно без натиск или има кръвенист отенък е необходимо да се направи цитонамаска на същият в Цитологична лаборатория.
Поздрави!
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот DidiHristova » 18 Май 2016, 11:00

Здравейте! Момиче на 22 съм, не съм раждала. Преди около 3 месеца забелязах, че на двете ми зърна в центъра се появиха вдлъбнатини*приличат на цепки), много се притесних, понеже го свързах с най-лошото. При допир и възбуда, зърната ми възстановяват цялостната си нормална структура. Като се успокоят пак стават така. Преди около месец ходих на гинеколог, който ми направи и цялостен преглед на гърдите+ехограф и каза, че всичко е повече от идеално. Имам ли повод за притеснения след прегледа, при положение, че този "дефект" се е появил сега, а не е вроден ? Нямам никакви оплаквания, бучки, зачервявания или който и да е симптом, който би трябвало да ме притесни. Благодаря предварително !
DidiHristova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Май 2016, 10:34

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Жанета.Ананиева-Жани » 24 Май 2016, 20:29

Здравейте, може ли да ми обясните, какво означава "хроничен дексвамативен лимфаденит"
Жанета.Ананиева-Жани
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Май 2016, 20:26

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 30 Май 2016, 20:32

DidiHristova написа:Здравейте! Момиче на 22 съм, не съм раждала. Преди около 3 месеца забелязах, че на двете ми зърна в центъра се появиха вдлъбнатини*приличат на цепки), много се притесних, понеже го свързах с най-лошото. При допир и възбуда, зърната ми възстановяват цялостната си нормална структура. Като се успокоят пак стават така. Преди около месец ходих на гинеколог, който ми направи и цялостен преглед на гърдите+ехограф и каза, че всичко е повече от идеално. Имам ли повод за притеснения след прегледа, при положение, че този "дефект" се е появил сега, а не е вроден ? Нямам никакви оплаквания, бучки, зачервявания или който и да е симптом, който би трябвало да ме притесни. Благодаря предварително !

Здравейте!
Симптом на хлътване или придърпване на кожата без туморна формация не може да бъде симптом на рак на гърдата. При това хлътване на двете гърди. Най-вероятно този "дефект" е свързан с промяна свързана с отслабване или начална птоза на гърдите, която с годините се задълбочава. Няма място за безпокойство.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron