Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот nickin » 21 Юни 2017, 12:14

Здравейте д-р Тулев аз не се изразих правилно прегледа се при гинеколог и не е бременна.Притеснява ни цикъла и този секрет който излиза от гърдите и.
nickin
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юни 2017, 09:32

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Deizy » 28 Юни 2017, 19:16

Здравейте,
Преди месец отстраниха 2 фиброаденома в двете ми гърди. В епикризата за едното образувание пише: "слабоизразен смесеноклетъчен възпалителен инфилтрат." Има ли повод за притеснение? Благодаря предварително!
Deizy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юни 2017, 19:11

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 10 Юли 2017, 22:50

Deizy написа:Здравейте,
Преди месец отстраниха 2 фиброаденома в двете ми гърди. В епикризата за едното образувание пише: "слабоизразен смесеноклетъчен възпалителен инфилтрат." Има ли повод за притеснение? Благодаря предварително!

Здравейте! Без да влизам в подробности, ще ви кажа само, че нямате никакъв повод за притеснение.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 10 Юли 2017, 22:52

nickin написа:Здравейте д-р Тулев аз не се изразих правилно прегледа се при гинеколог и не е бременна.Притеснява ни цикъла и този секрет който излиза от гърдите и.

Здравейте!
Секрет от гърдите има често при мастопатия, просто трябва да се направи цитонамазка на секрета.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот jivkovaltchev » 22 Юли 2017, 22:32

Здравейте,
Моята съпруга се оплакваот болка в лявата гърда. Опитва се да се преглежда за бучки. Но самия азне съм убеден, че напипвам такива. Аз по-скоро предполагам,четази .олка може би е резултат от натоварваненамускулите в тази област. Има ли нещо притеснително и ако да, къде бихте ни препоръчали спе иалист - в гр. Стара Загора. Благодаря!
jivkovaltchev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юли 2017, 22:13

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 23 Юли 2017, 00:04

jivkovaltchev написа:Здравейте,
Моята съпруга се оплакваот болка в лявата гърда. Опитва се да се преглежда за бучки. Но самия азне съм убеден, че напипвам такива. Аз по-скоро предполагам,четази .олка може би е резултат от натоварваненамускулите в тази област. Има ли нещо притеснително и ако да, къде бихте ни препоръчали спе иалист - в гр. Стара Загора. Благодаря!

Здравейте!
Искате по един симптом, болка да поставя диагноза. Това няма как да стане. За съжаление съм от от Пловдив и не познавам колегите в Стара Загора.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот machikata » 29 Юли 2017, 02:05

Здровейте докторе! Родих преди година и половина, кърмих 2, 3 месеца, предимно от лявата гърда. Преди 2 седмици намипах леко удебеляване в долен вътрешен квадрант на лявата гърда, тогава обърнах внимание и на секрета бял и прозрачен, който съвсем малко изтича само при стискане на зърното, забелязах и леко придърпване на зърнато, имам леки болки като пробождания в гърдата, болки в плешката и под мишницата, забелязах и че лявата ми ръка е малко по-удебелена. Знам, че това са симптоми за рак, много ме е страх, на 24 г. съм искам да живея, имам малко детенце. На 24 този месец ходих на мамолог каза, че имам киста и ФА, препоръча консултация с хирург. На 27ми ходих на хирург, каза, че нямам нищо е съм здрава. Искам да е така, но как да препебрегна симптомите и болките? На 1ви ще ходя при друг хирург за трето мнение. Възможно ли е да имам рак и да не са видяли, да има метастази без да се вижда тумора? Да настоявам ли за магнитен резонанс? Препоръчайте ми добър специалист от София, защото при нас не съм сигурна дали има. Няма да споменавам имената на докторите при които ходих, само ще кажа, че единия беше в Плевен, другия в Русе. Благодаря предварително!
machikata
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юли 2017, 01:44

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 29 Юли 2017, 06:11

machikata написа:Здровейте докторе! Родих преди година и половина, кърмих 2, 3 месеца, предимно от лявата гърда. Преди 2 седмици намипах леко удебеляване в долен вътрешен квадрант на лявата гърда, тогава обърнах внимание и на секрета бял и прозрачен, който съвсем малко изтича само при стискане на зърното, забелязах и леко придърпване на зърнато, имам леки болки като пробождания в гърдата, болки в плешката и под мишницата, забелязах и че лявата ми ръка е малко по-удебелена. Знам, че това са симптоми за рак, много ме е страх, на 24 г. съм искам да живея, имам малко детенце. На 24 този месец ходих на мамолог каза, че имам киста и ФА, препоръча консултация с хирург. На 27ми ходих на хирург, каза, че нямам нищо е съм здрава. Искам да е така, но как да препебрегна симптомите и болките? На 1ви ще ходя при друг хирург за трето мнение. Възможно ли е да имам рак и да не са видяли, да има метастази без да се вижда тумора? Да настоявам ли за магнитен резонанс? Препоръчайте ми добър специалист от София, защото при нас не съм сигурна дали има. Няма да споменавам имената на докторите при които ходих, само ще кажа, че единия беше в Плевен, другия в Русе. Благодаря предварително!

Здравейте! Не разбрах, кои са признаците на рак, които имате. Не четете безразборно в интернет и спрете да се наблюдавате.Не се налагат повторни консултации.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот CVetelina_G » 06 Авг 2017, 17:24

Здравейте....
Преди почти 2 месеца съпруга ми ме натиснете без да иска на гърдата....
Исках да го прегърна докато бях легнала и той с глава се надигна целия за да легне върху гърдите ми и много ме заболя от натиска....
Отдолу на дясната гърда точно където е банела. Имаше два дни по-силна болка и след това отмина, но от тогава до сега ме боли като натисна мястото . Две седмици след случая посетих мамолог, който ме гледа с ултразвук и каза че дори не личи да е имало нещо. Нямаше зачервяване, нямаше подуване или синина. Нито хематом. Навсякъде обаче в интернет, пише че травмата води до рак.....
Аз съм хипохондрик и тези теми ме побъркват. Отделно че съм преди цикъл в момента и билката когато се натисна е още по силна.
Имам и опасение че е възможно да е от сутиена.....Доста дълго вече нося сутиен, който не ми беше удобен и понеже отдолу е леко отпуснат, банела притиска точно тази долната част на гърдата. И друг път ми се е случвало подобно усещане но в двете гърди и отшумява. Сега обаче си остана....
Притеснена съм и незнам дали пак да не ходя на лекар и дали да не искам някакви други изследвания....
На 32 години съм и по мое настояване също миналата година правих мамография. Като цяло имам почти постоянни болки в гърдите откакто се помня.... Може би защото съм с много голям бюст или заради хормони.... незнам.
Кажете ми и вашето мнение, защото непрекъснато ме избива на рев...
Травмите , по скоро притискането на гърдите срещат ли се често и какъв е процента на разболели се от заболяването в следствие именно на натиск?
Благодаря предварително !
CVetelina_G
 
Мнения: 13
Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:38

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 06 Авг 2017, 18:31

CVetelina_G написа:Здравейте....
Преди почти 2 месеца съпруга ми ме натиснете без да иска на гърдата....
Исках да го прегърна докато бях легнала и той с глава се надигна целия за да легне върху гърдите ми и много ме заболя от натиска....
Отдолу на дясната гърда точно където е банела. Имаше два дни по-силна болка и след това отмина, но от тогава до сега ме боли като натисна мястото . Две седмици след случая посетих мамолог, който ме гледа с ултразвук и каза че дори не личи да е имало нещо. Нямаше зачервяване, нямаше подуване или синина. Нито хематом. Навсякъде обаче в интернет, пише че травмата води до рак.....
Аз съм хипохондрик и тези теми ме побъркват. Отделно че съм преди цикъл в момента и билката когато се натисна е още по силна.
Имам и опасение че е възможно да е от сутиена.....Доста дълго вече нося сутиен, който не ми беше удобен и понеже отдолу е леко отпуснат, банела притиска точно тази долната част на гърдата. И друг път ми се е случвало подобно усещане но в двете гърди и отшумява. Сега обаче си остана....
Притеснена съм и незнам дали пак да не ходя на лекар и дали да не искам някакви други изследвания....
На 32 години съм и по мое настояване също миналата година правих мамография. Като цяло имам почти постоянни болки в гърдите откакто се помня.... Може би защото съм с много голям бюст или заради хормони.... незнам.
Кажете ми и вашето мнение, защото непрекъснато ме избива на рев...
Травмите , по скоро притискането на гърдите срещат ли се често и какъв е процента на разболели се от заболяването в следствие именно на натиск?
Благодаря предварително !

Здравейте! Болката не е симптом на рака на гърдата. Травмата не води до рак. Иначе боксьорки футболистки и жени занимаващи се със силови спортове трябваше да са болни от рак на гърдата.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта