Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот CVetelina_G » 06 Авг 2017, 19:39

Благодаря ви страшно много за бързия отговор ! Защо почти навсякъде в статиите пише че травмата е рисков фактор? Наистина не разбирам....може би се има предвид разкъсването на самата тъкан или както прочетох образуването на некроза...за това обясних че при мен нямаше такива неща, но просто разберете ме болката е изнервяща.....знам че я има когато докосна гърдите си....Не си обяснявам произхода и и това неведение ме измъчва...
Съжалявам ако досаждам...
CVetelina_G
 
Мнения: 13
Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:38

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Mimito103 » 16 Авг 2017, 20:22

Много моля да разчетете следните резултати:

Плътност по АСР- над 75% , двустранна дифузна фибро нодулерна структура. Видима са единични кисти и дилатирани дуктуси. Нормален образ на кожа , подкожие и мамиларен комлекс. Аксилите са без патологично променени лимфни нодули БИ-РАДС-2. Няма видими паренхимни дисторзии и други суспектни за солидни формации.

Благодаря предварително !
Mimito103
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Авг 2017, 20:14

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 16 Авг 2017, 23:44

Mimito103 написа:Много моля да разчетете следните резултати:

Плътност по АСР- над 75% , двустранна дифузна фибро нодулерна структура. Видима са единични кисти и дилатирани дуктуси. Нормален образ на кожа , подкожие и мамиларен комлекс. Аксилите са без патологично променени лимфни нодули БИ-РАДС-2. Няма видими паренхимни дисторзии и други суспектни за солидни формации.

Благодаря предварително !

Здравейте! Описва се наличие на фиброкистозна мастопатия, без туморни формации.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Mimito103 » 17 Авг 2017, 00:41

Много благодаря за бързия отговор. Бихте ли посъветвали лечение от тук нататък и има ли нужда от такова или редовен преглед през 6 мес е достатъчен да овладея ситуацията. Благодаря предварително.
Mimito103
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Авг 2017, 20:14

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 23 Авг 2017, 21:47

Mimito103 написа:Много благодаря за бързия отговор. Бихте ли посъветвали лечение от тук нататък и има ли нужда от такова или редовен преглед през 6 мес е достатъчен да овладея ситуацията. Благодаря предварително.

Здравейте!
Лечение не е необходимо, няма болест. Става въпрос за структура на гърдата. Контролни прегледи един път годишно е достаъчно.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Lady74 » 07 Сеп 2017, 18:39

Здравейте, днес ми правиха изследвания, но така и не ми става ясно има ли проблем и нужда от лечение. Фиброгландуларен паренхим тип 1 двустранно.единични лимфни възли в аксиомата. Без патологични промени.Заключение: липоматозна структора на паренхима BI-RADS1. Моля, за съдействие
Lady74
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 18:26

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот tsvetanka » 13 Сеп 2017, 14:57

Здравейте, преди 5 години ме оперираха от рак на гърдата, премахната е и веднага съм изчистена и долу ! На хормонална терапия съм от тогава ! Днес бях на скенер и уж ми казаха , че всичко е наред ,но в епикризата пише , че е открито ХЕМАНГИОМ в тяло на TH 8 ! Можете ли да ми кажете нещо повече и дали е притеснително това !
tsvetanka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Сеп 2017, 14:55

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 14 Сеп 2017, 19:20

Lady74 написа:Здравейте, днес ми правиха изследвания, но така и не ми става ясно има ли проблем и нужда от лечение. Фиброгландуларен паренхим тип 1 двустранно.единични лимфни възли в аксиомата. Без патологични промени.Заключение: липоматозна структора на паренхима BI-RADS1. Моля, за съдействие

Здравейте! Няма болест. Цитира се структура на гърдата. Няма патология!
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 14 Сеп 2017, 19:23

tsvetanka написа:Здравейте, преди 5 години ме оперираха от рак на гърдата, премахната е и веднага съм изчистена и долу ! На хормонална терапия съм от тогава ! Днес бях на скенер и уж ми казаха , че всичко е наред ,но в епикризата пише , че е открито ХЕМАНГИОМ в тяло на TH 8 ! Можете ли да ми кажете нещо повече и дали е притеснително това !

Здравейте! Ако има хемангиом, значи наистина няма метастази.Нищо повечв не мога да кажа на база предоставената ми информация
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот remarek » 02 Окт 2017, 14:46

Здравейте! Майка ми получи силни болки в тазобедрените стави като страничен ефект от химиотерапията. Днес е 21-я ден и трябваше да отиде на последната вливка,но не може да ходи. Колко време може да закъснее между 2 химиотерапии и как можем да облекчим тези болки? Благодаря!
remarek
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Апр 2017, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта