Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 30 Апр 2014, 09:02

Тук можете да зададете своите въпроси в областта на туморните заболявания на млечната жлеза.
На вашите въпроси ще отговори д-р Румен Тулев - хирург - онколог!

Повече за д-р Тулев и неговата практика, можете да научите от Справочник Фрамар!

Както и на официалната страницата за медицинска информация на д-р Тулев!
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот viacor » 08 Юни 2014, 18:05

Какво означава липоматозни изменения и частично капсулиран липом в гърдата? На колко време трябва да се следи това състояние, може ли да се коригира?
viacor
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Май 2014, 00:25

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 11 Юни 2014, 22:42

viacor написа:Какво означава липоматозни изменения и частично капсулиран липом в гърдата? На колко време трябва да се следи това състояние, може ли да се коригира?

Здравейте!
Млечната жлеза е съставена от жлезна, мастна и фиброзна (съединителна) тъкан, които при различните типове млечни жлези са в различно съотношение. Липоматозна структура означава, че пробладава мастната структура. Липомът е капсулирано мастно образувание, което е характерно и за други области на тялото, където има повече мастна тъкан. То не представлява онкологичен проблем и не се изражда в злокачествено. Не налага по-често наблюдение от регулярните прегледи, които трябва да са един път годишно.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот antoniq1983 » 17 Юни 2014, 20:53

Добър ден. Преди няколко дни си напипах бучка в гърдата.Резулатата от ехографията е :около ареолите и в горолат. кв. данни за пролиф.на хиперех сенки от фиброзна и гл.тъкан.Липсва аиметрия на стр- на паренхима , в обладтта на палп. находка за малка хипоех. сянка подкожно с р-р 2-4 мм от мастна т. без др. оформена маса.Аксиали - б.о кожа и подкожие - б. о св. апарат с правилна ориентация и ехогенност
а резулатата от мемографията е:
жл. паренхим от топ ACR III нехомогенна стр. от сенки с умерена пл. от гл. тъкан предимно около ареолите и ивицестисти сенки - перидукт. от фирозна т. с кистозна дреустр. на паренхима, пролиф. на слаби сенки петроареоларно от масна т.
Искам да попитам нужно ли да посетя и друг специялист?
antoniq1983
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юни 2014, 20:25

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 18 Юни 2014, 13:46

antoniq1983 написа:Добър ден. Преди няколко дни си напипах бучка в гърдата.Резулатата от ехографията е :около ареолите и в горолат. кв. данни за пролиф.на хиперех сенки от фиброзна и гл.тъкан.Липсва аиметрия на стр- на паренхима , в обладтта на палп. находка за малка хипоех. сянка подкожно с р-р 2-4 мм от мастна т. без др. оформена маса.Аксиали - б.о кожа и подкожие - б. о св. апарат с правилна ориентация и ехогенност
а резулатата от мемографията е:
жл. паренхим от топ ACR III нехомогенна стр. от сенки с умерена пл. от гл. тъкан предимно около ареолите и ивицестисти сенки - перидукт. от фирозна т. с кистозна дреустр. на паренхима, пролиф. на слаби сенки петроареоларно от масна т.
Искам да попитам нужно ли да посетя и друг специялист?

Здравейте!
От направените изследвания не се открива туморен процес в гърдите. Има само мастопатия, която подлежи на регулярни прегледи през 6 месеца до една година.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот viacor » 19 Юни 2014, 17:48

Dr Rumen Tulev написа:
viacor написа:Какво означава липоматозни изменения и частично капсулиран липом в гърдата? На колко време трябва да се следи това състояние, може ли да се коригира?

Здравейте!
Млечната жлеза е съставена от жлезна, мастна и фиброзна (съединителна) тъкан, които при различните типове млечни жлези са в различно съотношение. Липоматозна структура означава, че пробладава мастната структура. Липомът е капсулирано мастно образувание, което е характерно и за други области на тялото, където има повече мастна тъкан. То не представлява онкологичен проблем и не се изражда в злокачествено. Не налага по-често наблюдение от регулярните прегледи, които трябва да са един път годишно.


Благодаря за отговора. Проблемът е, че липомът е частично капуслиран, каквото и да значи това и имам пробождащо болки е областта.
viacor
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Май 2014, 00:25

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 21 Юни 2014, 00:12

viacor написа:
Dr Rumen Tulev написа:
viacor написа:Какво означава липоматозни изменения и частично капсулиран липом в гърдата? На колко време трябва да се следи това състояние, може ли да се коригира?

Здравейте!
Млечната жлеза е съставена от жлезна, мастна и фиброзна (съединителна) тъкан, които при различните типове млечни жлези са в различно съотношение. Липоматозна структура означава, че пробладава мастната структура. Липомът е капсулирано мастно образувание, което е характерно и за други области на тялото, където има повече мастна тъкан. То не представлява онкологичен проблем и не се изражда в злокачествено. Не налага по-често наблюдение от регулярните прегледи, които трябва да са един път годишно.


Благодаря за отговора. Проблемът е, че липомът е частично капуслиран, каквото и да значи това и имам пробождащо болки е областта.

Здравейте!
Трудно мога да установя, причината на болката без преглед. Добре е да зададете въпроса, към специалиста извършил прегледа.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот pretty_eyes » 03 Юли 2014, 14:09

Здравейте, от 2 години насам след първата ми бременност под лявата ми мишница се образува подутина, която е болезнена. По време на кърмене се уголемяваше, ако не кърмя 2-3 часа и после поспадаше, сега вече с другото ми детенце не се подува толкова, но при пипане е болезнено и стои като провиснала леко кожата. Освен това напипвам и нещо като малка бучка в едната ми гърда, но личната твърди, че трябва да минат поне 2-3 месеца след като спра да кърмя за обективен преглед, а аз се притеснявам доста - трябва ли наистина да чакам толкова за консултация или и сега мога да я направя макар, че имам още кърма?
pretty_eyes
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Юли 2014, 14:04

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 03 Юли 2014, 22:23

pretty_eyes написа:Здравейте, от 2 години насам след първата ми бременност под лявата ми мишница се образува подутина, която е болезнена. По време на кърмене се уголемяваше, ако не кърмя 2-3 часа и после поспадаше, сега вече с другото ми детенце не се подува толкова, но при пипане е болезнено и стои като провиснала леко кожата. Освен това напипвам и нещо като малка бучка в едната ми гърда, но личната твърди, че трябва да минат поне 2-3 месеца след като спра да кърмя за обективен преглед, а аз се притеснявам доста - трябва ли наистина да чакам толкова за консултация или и сега мога да я направя макар, че имам още кърма?

Здравейте!
При наличие на конкретни оплаквания и опипване на уплътнение, преглед може да се направи по всяко време независимо от кърмене, цикъл или друго състояние. Единствено при профилактичен преглед без обективни оплаквания, е добре прегледа да се извърши първата седмица след цикъл, а при кърмачки, около месец след спиране на кърмата.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот pretty_eyes » 04 Юли 2014, 12:29

Благодаря Ви за бързия отговор - възможно най-скоро ще си запазя час при специалист.
pretty_eyes
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Юли 2014, 14:04

Следваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта