Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 23 Фев 2015, 17:30

Magi1986 написа:Здравейте, имам един проблем. Съпругът ми страда от ужасни киселини, някои път повръща, ляга на пода докато отмине. Ходихме на специалист казаха, че е възпаление, предписаха му хапчета но му помагат само за момента. В последно време започнаха да му се клатят зъбите, а той по принцип има здрави зъби. Ходихме на зъболекар и ни казаха, че киселините му разяждат нещо от вътре и затова му се клатят. Не всички зъби, но се започна от задните един по един, отгоре и отдолу. Въпросът ми е дали е нещо сериозно и към кого да се обърнем. Благодаря предварително.

Здравейте!
Наличието на кисилини в стомаха не може да предизвика разклащане на зъбите. Най-вероятно съпругът ви има парадонтоза. Това е в компетенцията на зъболекаря.
По отношение на стомаха гастроентеролога, с направа на фиброгастроскопия, може да определи статуса на стомаха и да даде препоръки за лечение.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Десислава Иванова » 14 Юни 2016, 08:39

Здравейте д-р Тулев! На 45 години съм. Имам следния проблем, сутрин изхождането е кашообразно и на края имам чувството за недоизхождане, като по време на ходене имам усещане в долната дясна част, но не мога да го определя точно като опъване ли, не е болка. Имам проблеми с кръста. Преди време страдах от хемороиди, заради които ми е правена ректоскопия и аноскопия. Перисталтиката ми е добра, имам апетит, хемоглобина ми е в норма. На какво може да се дължи този проблем при сутрешното изхождане? Благодаря предварително.
Десислава Иванова
 
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Окт 2014, 11:55

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 15 Юни 2016, 22:15

Десислава Иванова написа:Здравейте д-р Тулев! На 45 години съм. Имам следния проблем, сутрин изхождането е кашообразно и на края имам чувството за недоизхождане, като по време на ходене имам усещане в долната дясна част, но не мога да го определя точно като опъване ли, не е болка. Имам проблеми с кръста. Преди време страдах от хемороиди, заради които ми е правена ректоскопия и аноскопия. Перисталтиката ми е добра, имам апетит, хемоглобина ми е в норма. На какво може да се дължи този проблем при сутрешното изхождане? Благодаря предварително.

Здравейте!
Описаните оплаквания са характерни при колит и хроничен проктит. Най-добре се обърнете към проктолог, който ще направи необходимите изследвания и най-точно ще постави диагнозата.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот tedi_7210 » 16 Юни 2016, 13:51

Здравейте не зная дали трябва да пиша тук но ще пиша моята история На 15 април претърпях операция на дебело черво Диагнозата е СА КОЛОНИС ТРАНСВЕРЗИ pT3N1M1. Хистологията е умерено диференциран аденокарцином на колон трансверзум pT3 N1 Mx G2 KRAS/NRAS не се установяват мутации див тип Резекционни линии без туморна инфлация 4087-4091 девет лимни възли с реактивни промени и метастаза от аденокарцином в един от тях 4089 Ченер дроб с нормална големина В 7 сегмент се виждат няколко изоехогенни лезз от 19-25 мм и единична в левия лоб с размери от 25мм Проведени са два курса по схема ФОЛФОКС на фона на антиеметик Зофран Понастоящем се проведе 2ри курс биологично лечение с Ербитукс седмичен Днес като отидох на химиотерапия изледванията не бяха в норма и не я проведохме а те са Xб117 ЕРИТР 4.87 XT0,384 Левкоцити 4,9 тромбоцити 171 Креат 53 Общ,бил 12,8 АсАТ 29 АлАТ34 Днес докторката ми обясни че целта е да се стопират лезиите и след това да се направи операция на черния дроб а аз не искам втора операция Освен това от Ербитукса ми излезе акнеавиден обрив Днес ми дадоха един крем които се казва PLIAZON Въпроса ми е дали има шанс да мина без тази операция Ще бъда много благодарна ако някой ми каже дали ще е така и какъф е шанса да мина без тази опертивна намеса Предварително благодаря Желая на всички хубава и спокойна вечер
tedi_7210
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Юни 2016, 13:49

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 21 Юни 2016, 18:15

tedi_7210 написа:Здравейте не зная дали трябва да пиша тук но ще пиша моята история На 15 април претърпях операция на дебело черво Диагнозата е СА КОЛОНИС ТРАНСВЕРЗИ pT3N1M1. Хистологията е умерено диференциран аденокарцином на колон трансверзум pT3 N1 Mx G2 KRAS/NRAS не се установяват мутации див тип Резекционни линии без туморна инфлация 4087-4091 девет лимни възли с реактивни промени и метастаза от аденокарцином в един от тях 4089 Ченер дроб с нормална големина В 7 сегмент се виждат няколко изоехогенни лезз от 19-25 мм и единична в левия лоб с размери от 25мм Проведени са два курса по схема ФОЛФОКС на фона на антиеметик Зофран Понастоящем се проведе 2ри курс биологично лечение с Ербитукс седмичен Днес като отидох на химиотерапия изледванията не бяха в норма и не я проведохме а те са Xб117 ЕРИТР 4.87 XT0,384 Левкоцити 4,9 тромбоцити 171 Креат 53 Общ,бил 12,8 АсАТ 29 АлАТ34 Днес докторката ми обясни че целта е да се стопират лезиите и след това да се направи операция на черния дроб а аз не искам втора операция Освен това от Ербитукса ми излезе акнеавиден обрив Днес ми дадоха един крем които се казва PLIAZON Въпроса ми е дали има шанс да мина без тази операция Ще бъда много благодарна ако някой ми каже дали ще е така и какъф е шанса да мина без тази опертивна намеса Предварително благодаря Желая на всички хубава и iспокойна вечер


Здравейте!
Сложен казус. Наличните метастази в черния дроб изискват радикални мерки, каквато е операцията. От друга страна трябва да се прецени възможно ли е отстраняването на всички метастази оперативно. Това се определя от местонахождението им и се преценява от хирурга. Доверете се на лекарите, които те лекуват. Те най-добре могат да преценят, какво лечение е най-подходящо във вашия случай.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот marianadi » 02 Юли 2016, 14:10

Съпругът ми се оперира преди три месеца от карцином на простата. Всичко мина добре, нямаше разсейки в околните лимфни възли, махнаха и простата, и семенни мехурчета, изчистиха колкото лимфни възли прецениха. възстанови се бързо. Преди дни отиде на контролен преглед след три месеца, направиха му скенер и - цитирам дословно - " по долния контур на тялото на панкреасната жлеза към границата с опашката е налице малка хиподенсна овоидна зона с малък калцификат екцентрично в едната периферия с размери до 35.1 мм. Възможна киста с произход панкреасна жлеза". Насочват ни към гастроентеролог за консултация....
Свързах се с лекаря, който го оперира в Сф, категоричен е, че това не е разсейка, че е обикновена доброкачествена киста на панкреаса, но той все пак е уролог. Молбата ми е ако някой е запознат с понятията, да сподели опит, ако на някой му се е случвало - също, освен това добър гастро в Сф, който да го прегледа веднага също ще съм благодарна, ако препоръчате. Много сме притеснени, чета в нета ужасяващи неща за рака на панкреаса и вече не знам какво да мисля....
Няма никакви симптоми иначе, никога не е и имал.
Ще съм благодарна на всякакви мнения, съвети, препоръки и изобщо всякакво мнение.
marianadi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юли 2016, 14:08

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 06 Юли 2016, 22:14

marianadi написа:Съпругът ми се оперира преди три месеца от карцином на простата. Всичко мина добре, нямаше разсейки в околните лимфни възли, махнаха и простата, и семенни мехурчета, изчистиха колкото лимфни възли прецениха. възстанови се бързо. Преди дни отиде на контролен преглед след три месеца, направиха му скенер и - цитирам дословно - " по долния контур на тялото на панкреасната жлеза към границата с опашката е налице малка хиподенсна овоидна зона с малък калцификат екцентрично в едната периферия с размери до 35.1 мм. Възможна киста с произход панкреасна жлеза". Насочват ни към гастроентеролог за консултация....
Свързах се с лекаря, който го оперира в Сф, категоричен е, че това не е разсейка, че е обикновена доброкачествена киста на панкреаса, но той все пак е уролог. Молбата ми е ако някой е запознат с понятията, да сподели опит, ако на някой му се е случвало - също, освен това добър гастро в Сф, който да го прегледа веднага също ще съм благодарна, ако препоръчате. Много сме притеснени, чета в нета ужасяващи неща за рака на панкреаса и вече не знам какво да мисля....
Няма никакви симптоми иначе, никога не е и имал.
Ще съм благодарна на всякакви мнения, съвети, препоръки и изобщо всякакво мнение.

Здравейте!
И аз съм на мнение , че формацията в панкреаса не е свързана със заболяването на простатата. Както е описана находката има доброкачествен характер. Може да се биопсира за по точна диагноза. Начина по който ще се извърши биопсията се обсъжда с коремен хирург.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот nataliya.mincheva » 12 Сеп 2016, 22:13

Здравейте. Не знам дали пиша на правилното място.
Майка ми е много притеснена. Пушачка е, на 50 години. Каза, че от около два месеца има болка в гърлото. Храни се, пия вода. Притеснила се е много, защото се е появило червено петънце на върха на езика. Не е болезнено. Чула е, че е признак за рак на гърлото. Вярно ли е? Има ли повод за притеснение? Има проблемни зъби, възможно ли е да има общо? Благодаря за отделеното време. Притеснени сме всички. Дано не е сериозно. Благодаря отново.
nataliya.mincheva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Сеп 2016, 21:42

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот rose94 » 22 Сеп 2016, 11:06

Здравейте....можеби не е тук мястото да попитам...затова се извинявам !
Така...ще започна с доооста обяснения,,,,
На 22 съм..Общо взето...до преди месец пиех Антибиотици по 2 пъти в месеца..това в продължение на 5 години...всякакви..основно свързани с дишането и болно гърло...в последствие се оказа астмаа и спрях за сега антиботиците---Вече 2 месеца без тях (йеййе) Имам синдром на Хашимото....с наднормено тегло съм ( не е от синдрома-предполагам ) Но слеед дългите обяснение стигнах до сегашния проблем
От 2 години имам болка-не постоянна в дясното подребрие...не е много силна но на моменти започва да става..честа и на малки кризи..но в никакъв случай не е Не поносима...имам констипация от около 6 месеца...не се храня здравословно....признавам го...но в момента ситуацията не ми позволява..отделно меню,,,Чувствам тежест..(не постоянна)..понякога ми се подува корема...
Ходих при личната ми лекарка...преди 2 години и тя ми каза,че най-вероятно са бъбреци...но нямам проблем с уринирането..затова мисля,че е нещо от Червата или Черния Дроб (след толкова антибиотик...) Когато чета в интернет...косата ми се изправя...СРДЧ..Колит...Гастрит,,,Тумор...Незнам какво още...вече започвам доста да се притесняявам..ТУМОР ? ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ?

Съжалявам за дългото обяснение...не съм наясно какво е от значение...затова дадах...такива дъъълги пояснение...
Благодаря ви... :)
rose94
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Сеп 2016, 10:15

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 25 Сеп 2016, 17:40

nataliya.mincheva написа:Здравейте. Не знам дали пиша на правилното място.
Майка ми е много притеснена. Пушачка е, на 50 години. Каза, че от около два месеца има болка в гърлото. Храни се, пия вода. Притеснила се е много, защото се е появило червено петънце на върха на езика. Не е болезнено. Чула е, че е признак за рак на гърлото. Вярно ли е? Има ли повод за притеснение? Има проблемни зъби, възможно ли е да има общо? Благодаря за отделеното време. Притеснени сме всички. Дано не е сериозно. Благодаря отново.

Здравейте!
Няма връзка между петното на езика и рака на гърлото. По отношение на болката в гърлото, най вероятно се касае за фарингит, обърнете се към УНГ лекар.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта