Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 25 Сеп 2016, 18:17

rose94 написа:Здравейте....можеби не е тук мястото да попитам...затова се извинявам !
Така...ще започна с доооста обяснения,,,,
На 22 съм..Общо взето...до преди месец пиех Антибиотици по 2 пъти в месеца..това в продължение на 5 години...всякакви..основно свързани с дишането и болно гърло...в последствие се оказа астмаа и спрях за сега антиботиците---Вече 2 месеца без тях (йеййе) Имам синдром на Хашимото....с наднормено тегло съм ( не е от синдрома-предполагам ) Но слеед дългите обяснение стигнах до сегашния проблем
От 2 години имам болка-не постоянна в дясното подребрие...не е много силна но на моменти започва да става..честа и на малки кризи..но в никакъв случай не е Не поносима...имам констипация от около 6 месеца...не се храня здравословно....признавам го...но в момента ситуацията не ми позволява..отделно меню,,,Чувствам тежест..(не постоянна)..понякога ми се подува корема...
Ходих при личната ми лекарка...преди 2 години и тя ми каза,че най-вероятно са бъбреци...но нямам проблем с уринирането..затова мисля,че е нещо от Червата или Черния Дроб (след толкова антибиотик...) Когато чета в интернет...косата ми се изправя...СРДЧ..Колит...Гастрит,,,Тумор...Незнам какво още...вече започвам доста да се притесняявам..ТУМОР ? ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ?

Съжалявам за дългото обяснение...не съм наясно какво е от значение...затова дадах...такива дъъълги пояснение...
Благодаря ви... :)

Здравейте!
Обърнете се към гастроентеролог. Той ще направи необходимите изследвания и ще даде отговор на въпросите ви.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот reddragon5 » 09 Яну 2017, 10:57

Здравейте! Майка ми е с тумор на панкреаса 25/16мм. Казват че е втори стадий Т3N0M0. Каква е прогнозата за този етап, според Вас?
reddragon5
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Яну 2017, 10:42

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 09 Яну 2017, 12:34

Здравейте! Ако тумора и състоянието на пациенката позволяват оперативна интервенция има шансове в зависимост дали има лимфни метатази и прорастване в съседни структури. Това се определя по време на операцията.
Ако не се оперира няма никакви шансове за излекуване.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 09 Яну 2017, 12:37

reddragon5 написа:Здравейте! Майка ми е с тумор на панкреаса 25/16мм. Казват че е втори стадий Т3N0M0. Каква е прогнозата за този етап, според Вас?
Здравейте! Ако тумора и състоянието на пациенката позволяват оперативна интервенция има шансове в зависимост дали има лимфни метатази и прорастване в съседни структури. Това се определя по време на операцията.
Ако не се оперира няма никакви шансове за излекуване.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот venep » 12 Мар 2017, 13:51

Здравейте,
Проблема ми е,че 1-2 часа след ходене по голяма нужда се появяват силни болки в областа на дебелото черво.Усещам ги някъде между долната част на корема и ануса.След няколко часа минават.По силни са когата стоя прав и извършвам физическа работа,в седнало положение са по-леки.
Може ли да ми кажете някакви съмнения от какво може да е,или да ме насочите към какъв вид специалист и какви изследвания трябва да се направят.
venep
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Мар 2017, 13:32

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 12 Мар 2017, 14:13

venep написа:Здравейте,
Проблема ми е,че 1-2 часа след ходене по голяма нужда се появяват силни болки в областа на дебелото черво.Усещам ги някъде между долната част на корема и ануса.След няколко часа минават.По силни са когата стоя прав и извършвам физическа работа,в седнало положение са по-леки.
Може ли да ми кажете някакви съмнения от какво може да е,или да ме насочите към какъв вид специалист и какви изследвания трябва да се направят.

Здравейте!
Обърнете се към гастроентеролог, той ще направи нужните изследвания и ще даде отговор на въпросите ви. Нямате основание да мислите, че имате туморно заболяване.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот veneta.vasileva » 31 Мар 2017, 13:39

Здравейте!
Днес получих решението на обща клинична онкологична комисия за моята майка - 71 годишна, която беше оперирана по спешност заради илеус на дебелото черво. По време на операцията се установи умеренодиференциран аденокарцином с растеж и инфилтрация в стената, а сега в решението относно стадирането чета следното: Т3 Nx Mx. Няма назначена химиотерапия, а само диспансерно наблюдение. На преглед сме записани едва в средата на април. Учуди ме факта, че няма назначена химиотерапия, това трябва ли да ме успокои или напротив?
Благодаря Ви!
veneta.vasileva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Мар 2017, 13:22

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 31 Мар 2017, 19:49

veneta.vasileva написа:Здравейте!
Днес получих решението на обща клинична онкологична комисия за моята майка - 71 годишна, която беше оперирана по спешност заради илеус на дебелото черво. По време на операцията се установи умеренодиференциран аденокарцином с растеж и инфилтрация в стената, а сега в решението относно стадирането чета следното: Т3 Nx Mx. Няма назначена химиотерапия, а само диспансерно наблюдение. На преглед сме записани едва в средата на април. Учуди ме факта, че няма назначена химиотерапия, това трябва ли да ме успокои или напротив?
Благодаря Ви!

Здравейте!
Онкологичната комисия, която се състои от хирург, химиотерапевт, радиолог, хистолог,специалист образна диагностика компетентно решава какво да бъде поведението във всеки конкретен случай. Без да се запозная с подробности аз не мога да дам мнение. Това,че не е назначена химиотерапия може да означава, че случаят се приема като предимно локален и отстраняването на тумора е достатъчно за излекуването на пациента. Друга причина е ако пациента е силно увреден и има много съпътстващи заболявания, които не позволяват провеждането на химиотерапия.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47


Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот косъра » 11 Май 2017, 09:22

Здравейте!Имам ревматоиден артрит и хемангиом на черния дроб 8-11 см.мога ли да приемам медрол,да не се предизвика по-усилен растеж на тумора.пия резохин.Благодаря ви предварително! :roll:
косъра
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Май 2017, 08:31

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта