Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Неджи » 02 Юни 2017, 21:18

Здравейте може ли да ми разталкувате резултат от пет скенер?
Неджи
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юни 2017, 21:06

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 08 Юни 2017, 23:49

Неджи написа:Здравейте може ли да ми разталкувате резултат от пет скенер?

Здравейте! Мисля, че трябва да се обърнете към лекаря назначил изследването. Форумът не е място за онлайн прегледи.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот AnonamderRake » 14 Сеп 2017, 17:11

Здравейте. Баща ми от много време насам, се оплаква от болки(понякога доста силни) от лявата страна на дебелото черво. Всъщност, болката му е доста ниско, може да се каже точно в ляво от пениса и леко нагоре. Естествено, започваме да си мислим най-лошото и съм чел какво ли не в интернета, тъй като той е голям инат и напук не иска да отиде за изследвания. Едвам го накарахме с майка да си направи скенер и нищо не откриха. Чел съм за симптомите на карциом. Ако е разположен в лявата половина, щяло да има кървене(или скрита кръв в изпражненията). Възможно ли е да протече без кръв, защото той не мисля, че има такава - пие Синдром за разреждане на кръвта и всяко малко кръвотечение на такова място, би му коствал живота. Също, питал съм го дали му се гади - казва не. Температурата също му е нормална - 35 градуса(моята нормална температура е същата). Запек няма, въпреки че си е втълпил, че има, след като един негов приятел почина от такъв. От тогава, става всяка вечер в 1 часа и се започва: бира, цигари, айран и едни капки(няма да им казвам името, да не става реклама или антиреклама), които съдържат Сена и даже в листовката пише, че не трябва да се пият дълго. Е, той ги пие от 1-2 години и при всеки опит да му се обясни, той прави напук. Забравих да спомена, че е на 62 години. Отслабнал е, но това може и да е нормално, в предвид малкото количество храна, която яде и си стържи червата след това. Постоянно се оплаква, че не ходел до тоалетната пълноценно, въпреки че на ден ходи най-малко веднъж до тоалетна. Може ли въпреки липсата на тези симптоми, да има карциом? Скенера открива ли карциом на дебелото черво? Преди години му бяха казали, че има СРДЧ, но без никакви изследвания.
AnonamderRake
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:53

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 14 Сеп 2017, 19:29

AnonamderRake написа:Здравейте. Баща ми от много време насам, се оплаква от болки(понякога доста силни) от лявата страна на дебелото черво. Всъщност, болката му е доста ниско, може да се каже точно в ляво от пениса и леко нагоре. Естествено, започваме да си мислим най-лошото и съм чел какво ли не в интернета, тъй като той е голям инат и напук не иска да отиде за изследвания. Едвам го накарахме с майка да си направи скенер и нищо не откриха. Чел съм за симптомите на карциом. Ако е разположен в лявата половина, щяло да има кървене(или скрита кръв в изпражненията). Възможно ли е да протече без кръв, защото той не мисля, че има такава - пие Синдром за разреждане на кръвта и всяко малко кръвотечение на такова място, би му коствал живота. Също, питал съм го дали му се гади - казва не. Температурата също му е нормална - 35 градуса(моята нормална температура е същата). Запек няма, въпреки че си е втълпил, че има, след като един негов приятел почина от такъв. От тогава, става всяка вечер в 1 часа и се започва: бира, цигари, айран и едни капки(няма да им казвам името, да не става реклама или антиреклама), които съдържат Сена и даже в листовката пише, че не трябва да се пият дълго. Е, той ги пие от 1-2 години и при всеки опит да му се обясни, той прави напук. Забравих да спомена, че е на 62 години. Отслабнал е, но това може и да е нормално, в предвид малкото количество храна, която яде и си стържи червата след това. Постоянно се оплаква, че не ходел до тоалетната пълноценно, въпреки че на ден ходи най-малко веднъж до тоалетна. Може ли въпреки липсата на тези симптоми, да има карциом? Скенера открива ли карциом на дебелото черво? Преди години му бяха казали, че има СРДЧ, но без никакви изследвания.

Здравейте!
Единственото сигурно изследване е фиброколоноскопията, която може да постави диагноза рак и ли друго заболяване на червата.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот AnonamderRake » 17 Сеп 2017, 23:17

Благодаря за отговора. А иначе ракът може ли да е твърд там на пипане? Защото казва, че е твърдо на допир понякога. Съмнявахме се за херния. Ако е херния могат ли да са опасни тези хернии?
AnonamderRake
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:53

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 18 Сеп 2017, 08:34

AnonamderRake написа:Благодаря за отговора. А иначе ракът може ли да е твърд там на пипане? Защото казва, че е твърдо на допир понякога. Съмнявахме се за херния. Ако е херния могат ли да са опасни тези хернии?

Здравейте!
Вместо да умуваме и да поставяме диагнози дистанционно, обърнете се към гастроентеролог, който ще направи необходимото.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Nadeto12091991 » 16 Мар 2018, 14:35

Моля помогнете. РезултатитРезултатите са на моят син на 1 месец и 20 дена . Не знам как да ги тълкувам.
Прикачени файлове
Screenshot_20180316-131631.png
Изсредвания
Screenshot_20180316-131631.png (75.32 KiB) Прегледано 426 пъти
Nadeto12091991
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2018, 14:25

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 17 Мар 2018, 14:54

Nadeto12091991 написа:Моля помогнете. РезултатитРезултатите са на моят син на 1 месец и 20 дена . Не знам как да ги тълкувам.

Съжалявам, не мога да интерпретирам резултатите.Свържете се с лекукващия лекар
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Kalina75 » 26 Юли 2018, 12:13

Здравейте,
наскоро майка ми беше оперирана от рак на дебелото черво. TNM: T3 N1 M0 назначена е за химиотерапия. Можете ли да ми препоръчате клиника в София, в която да се направи? Доколкото разбрах терапията е FOLFOX4 с продължителност 6 месеца. За момента се ориентирам към Сити клиник, но не намирам нищо като за процент на излекувани пациенти или нещо насочващо изобщо към определена болница.
Kalina75
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2018, 17:23

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 26 Юли 2018, 15:10

Kalina75 написа:Здравейте,
наскоро майка ми беше оперирана от рак на дебелото черво. TNM: T3 N1 M0 назначена е за химиотерапия. Можете ли да ми препоръчате клиника в София, в която да се направи? Доколкото разбрах терапията е FOLFOX4 с продължителност 6 месеца. За момента се ориентирам към Сити клиник, но не намирам нищо като за процент на излекувани пациенти или нещо насочващо изобщо към определена болница.

Здравейте! Специализираната болница в София е СБАЛО в кв. Дървеница.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта