Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 30 Апр 2014, 09:06

Тук можете да зададете своите въпроси в областта на туморните заболявания на храносмилателния тракт!
На вашите въпроси ще отговори д-р Румен Тулев - хирург - онколог!

Повече за д-р Тулев и неговата практика, можете да научите от Справочник Фрамар!Както и на официалната страницата за медицинска информация на д-р Тулев!
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот toxic_f » 02 Юли 2014, 00:49

Здравйте, преди да задам въпроса ще започна с предистория. Имам проблеми със стомаха още като бях ученичка( сега съм на 32 г. ), когато се притесних или не се хранех редовно имах болки горе в дясно на стомаха, горе долу веднъж месечно. Започнах да закусвам редовно и от доста време почти нямах болки. Но от известно време имам подобни болки, но от ляво, болката е тапа, не се налага да пия обезболяващи,но си я има. Вече около 2-3 месеца, свързвам я стова че тогава сина ми си счупи крака и го оперираха и преживях силен стрес. Преди 2-3 седмици ходих на преглед, гледаха коремни органи на ехограф, докторката каза че няма проблеми, единствено жлъчката ми била леко увеличена. Каза ми да се изледвам за Хеликобактер. Все още не съм. Болката си продължава, и аз се притеснявам. Възможно ли е да имам нещо сериозно, на панкреаса или стомаха. Отслабнах с 2 кг , но го свързвам със стреса. Много съм притенена, има ли основание? Както казах на 32 г, пуша, но много умерено,рядко пия. Благодаря предварително за отговора
toxic_f
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Юли 2014, 00:16

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот toxic_f » 04 Юли 2014, 02:09

Исках да добавя, че си имам апетит и се храня съвсем нормално. Аз по принцип съм слаба,около 47 кг. И за болката да кажа, че по-често е след нахранване, но понякога по- рядко я има и на гладно. Мисълта ми е , че не мога да преценя в какъв момент я усещам
toxic_f
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Юли 2014, 00:16

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 06 Юли 2014, 22:30

toxic_f написа:Здравйте, преди да задам въпроса ще започна с предистория. Имам проблеми със стомаха още като бях ученичка( сега съм на 32 г. ), когато се притесних или не се хранех редовно имах болки горе в дясно на стомаха, горе долу веднъж месечно. Започнах да закусвам редовно и от доста време почти нямах болки. Но от известно време имам подобни болки, но от ляво, болката е тапа, не се налага да пия обезболяващи,но си я има. Вече около 2-3 месеца, свързвам я стова че тогава сина ми си счупи крака и го оперираха и преживях силен стрес. Преди 2-3 седмици ходих на преглед, гледаха коремни органи на ехограф, докторката каза че няма проблеми, единствено жлъчката ми била леко увеличена. Каза ми да се изледвам за Хеликобактер. Все още не съм. Болката си продължава, и аз се притеснявам. Възможно ли е да имам нещо сериозно, на панкреаса или стомаха. Отслабнах с 2 кг , но го свързвам със стреса. Много съм притенена, има ли основание? Както казах на 32 г, пуша, но много умерено,рядко пия. Благодаря предварително за отговора

Здравейте!
Болката не е първи симптом при туморни заболявания, така че се успокойте. Оплакванията ви както ги описвате се дължат на гастрит или колит. Има и вероятност да се дължат на т.н. нервен стомах. Обърнете се към гастроентеролог, той ще направи необходимите изследвания.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот toxic_f » 07 Юли 2014, 12:00

Благодаря Ви за отговора! Мен ме притеснява това, че болката я усещам в ляво, а преди винаги ме е боляло в дясно. Но е и в средата. И факта , че тази болкка продължава вече около 2 мес. А и да не е задстомашната жлеза, но на прегледа с е ехографа казаха, че с нея всичко е нормално. Както казах болката е тапа, но я усещам, има си я.
toxic_f
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Юли 2014, 00:16

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот yoanaiv82 » 22 Яну 2015, 13:18

Здравейте Доктор Тулев.

Предварително се извинявам, ако се обръщам към Вас с неподходящ въпрос, но предвид, че темата е свързана с храносмилателния тракт, Вие бихте могли да ми окажете съдействие.
Бременна съм в седми месец и вече в продължение на два месеца страдам от непоносими киселини, когато съм в легнало положение. Обръщала съм се към специалисти, които са ми казвали, че това е нормално. Но при мен положението е нетърпимо. Не мога да спя през нощта. Киселините са изгарящи и болезнени, качват се в гърлото ми и докато не повърна всичко, не мога да се спася.
Държа да обясня, че спазвам правилата да не се храня поне 4 часа преди лягане, да избягвам рискови храни, да спя на високо. Всички лекарства, които да ми изписвани до този момент или изобщо не ми действат или са с временен ефект, след което изобщо престават да ми действат. Сред тях са Талцид и Нексиум.
Моля Ви, ако има някакво наистина ефективно средство, което да не увреди бебето, да ми отговорите. Ужасно съм притеснена от този проблем. Остават ми повече от два месеца до раждането и не мога да изтърпя този проблем през цялото това време.

Благодаря.
Поздрави, Йоана
yoanaiv82
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2015, 12:51

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 22 Яну 2015, 22:31

toxic_f написа:Здравйте, преди да задам въпроса ще започна с предистория. Имам проблеми със стомаха още като бях ученичка( сега съм на 32 г. ), когато се притесних или не се хранех редовно имах болки горе в дясно на стомаха, горе долу веднъж месечно. Започнах да закусвам редовно и от доста време почти нямах болки. Но от известно време имам подобни болки, но от ляво, болката е тапа, не се налага да пия обезболяващи,но си я има. Вече около 2-3 месеца, свързвам я стова че тогава сина ми си счупи крака и го оперираха и преживях силен стрес. Преди 2-3 седмици ходих на преглед, гледаха коремни органи на ехограф, докторката каза че няма проблеми, единствено жлъчката ми била леко увеличена. Каза ми да се изледвам за Хеликобактер. Все още не съм. Болката си продължава, и аз се притеснявам. Възможно ли е да имам нещо сериозно, на панкреаса или стомаха. Отслабнах с 2 кг , но го свързвам със стреса. Много съм притенена, има ли основание? Както казах на 32 г, пуша, но много умерено,рядко пия. Благодаря предварително за отговора

Здравейте!
За да се отхвърли гастрит или други стомашни причини е необходимо да направите фиброгастроскопия. Най- добре посетете добър гастроентеролог, той ще ви направи съответните изследвания. Мога да ви успокоя, че симптомите не могат да се свържат с тумрно заболявне.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Десислава Иванова » 26 Яну 2015, 12:01

Здравейте д-р Тулев! Ходих на преглед в онклиник и ми беше направена ректоскопия. Д-р каза, че имам фисури, но не ми издаде никакъв документ за това. Оплакванията ми бяха следните: при ходене по голяма нужда, в края имам усещане за непълно изхождане и тъй като четох, че това е едно от оплакванията на рак на ректума считате ли, че е възможно това да се дължи на тези фисури? Питам защото тази клиника явно е много комерсиална и за да си пробутва мехлемчето за фисури - 300 лв. може да не казва истинската диагноза и това да обеснява неиздаването на документ за прегледа.
Десислава Иванова
 
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Окт 2014, 11:55

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 28 Яну 2015, 00:47

[quote="Десислава Иванова"]Здравейте д-р Тулев! Ходих на преглед в онклиник и ми беше направена ректоскопия. Д-р каза, че имам фисури, но не ми издаде никакъв документ за това. Оплакванията ми бяха следните: при ходене по голяма нужда, в края имам усещане за непълно изхождане и тъй като четох, че това е едно от оплакванията на рак на ректума считате ли, че е възможно това да се дължи на тези фисури? Питам защото тази клиника явно е много комерсиална и за да си пробутва мехлемчето за фисури - 300 лв. може да не казва истинската диагноза и това да обеснява неиздаването на документ за прегледа.[/quote[
Здравейте!
Колкото и комерсиални да са колегите (това е ваше мнение) не биха си позволили да скрият такава сериозна диагноза, като рак от вас. Още повече, че при рак има процедури и операции, които са доста по добре платени, отколкото мехлем, за 300лева.Ако имате съмнения обърнете се към друг гастроентеролог, с добра репутация.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на храносмилателен тракт - онлайн консултация

Мнениеот Magi1986 » 20 Фев 2015, 14:37

Здравейте, имам един проблем. Съпругът ми страда от ужасни киселини, някои път повръща, ляга на пода докато отмине. Ходихме на специалист казаха, че е възпаление, предписаха му хапчета но му помагат само за момента. В последно време започнаха да му се клатят зъбите, а той по принцип има здрави зъби. Ходихме на зъболекар и ни казаха, че киселините му разяждат нещо от вътре и затова му се клатят. Не всички зъби, но се започна от задните един по един, отгоре и отдолу. Въпросът ми е дали е нещо сериозно и към кого да се обърнем. Благодаря предварително.
Magi1986
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Фев 2015, 14:29

Следваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта