Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот telenor » 26 Фев 2015, 08:43

Благодаря Ви д-р Тулев за отговора! Желая Ви здраве и професионални успехи!
telenor
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2015, 08:40

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Петя811 » 21 Май 2015, 15:26

Здравейте,
баща ми е скандинавски тип мъж, с доста светла кожа и много бенки по кожата. Преди 2 дена му направиха операция в Онкологията в София и му дадоха епикриза с диагноза : Melanoma Malignum TxN0MO.
От нея разбираме, че става въпрос за злокачествен тип рак на кожата, но какво означава последното съкращение от диагнозата?
Разбирам също така, че резултатите от хистологичното изследване ще са готови чак на 02/07/2015 - защо се чака толкова дълго, имам в предвид месец и половина след операция и какво можем да направим , за да имаме резултатите по-бързо?
Благодаря ви предварително
Петя811
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Май 2015, 15:15

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 24 Май 2015, 22:16

Петя811 написа:Здравейте,
баща ми е скандинавски тип мъж, с доста светла кожа и много бенки по кожата. Преди 2 дена му направиха операция в Онкологията в София и му дадоха епикриза с диагноза : Melanoma Malignum TxN0MO.
От нея разбираме, че става въпрос за злокачествен тип рак на кожата, но какво означава последното съкращение от диагнозата?
Разбирам също така, че резултатите от хистологичното изследване ще са готови чак на 02/07/2015 - защо се чака толкова дълго, имам в предвид месец и половина след операция и какво можем да направим , за да имаме резултатите по-бързо?
Благодаря ви предварително

Здравейте!
TNM е система за квалификация на туморите на базата на три компонента: големина на тумора в четири степени T1, T2, T3, T4, първата буква от абревиатурата T (tumor), разпространение в лимфните възли, в 3 степени N1,N2,N3, втората буква N (nodulus) и разпространение в далечни органи и системи, M0 -няма далечни метастази, M1 има далечни метастази,третата буква M( metastases).
С Tx се обозначава тумор с неизвестни размери. При меланома големината на тумора се определя от дълбочината на инвазия (прорастване)в кожата (T). Класификацията се извършва по две скали - по скалата на Бреслоу и по тази на Кларк. Определя се хистологично. Може би и за това в момента в диагнозата да е дадено TxN0M0, тъй като се чака траен препарат.
Не мога да ви кажа защо се чака толкова много. В нашия онкологичен център в Пловдив, резултатът е готов за три дни. Може да се опитате да вземете материала и да го занесете в друга реномирана хистологична лаборатория.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Диди0206 » 19 Юли 2015, 22:54

Здравейте!

Оперирана съм от саркома на меки тъкани през месец декември 2014 в Лондон,в момента съм в България,но имам отток около операцията на бедрото и болка!
Резултатите са добри и казаха че всичко е отстранено няма нужда от друга терапия !
Интересува ме на какво се дължи това състояние и мога ли да излагам оперираният
Крак на слънце?
Благодаря!
Диди0206
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юли 2015, 22:14

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 22 Юли 2015, 22:00

Здравейте!
След всяка операция има известна болка и оток, тъй като се пвекъсват нерви, съдове, вклюително и лимфни.
Не давате информация за вида на саркома, големината му, къде е разположен.
Може да излагате кракът ка слънце, естествено да не се прекалява.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 22 Юли 2015, 22:48

[quote="Диди0206"]Здравейте!

Оперирана съм от саркома на меки тъкани през месец декември 2014 в Лондон,в момента съм в България,но имам отток около операцията на бедрото и болка!
Резултатите са добри и казаха че всичко е отстранено няма нужда от друга терапия !
Интересува ме на какво се дължи това състояние и мога ли да излагам оперираният
Крак на слънце?
Благодаря![/quote
Здравейте!
След всяка операция има известна болка и оток, тъй като се пвекъсват нерви, съдове, вклюително и лимфни.
Не давате информация за вида на саркома, големината му, къде е разположен.
Може да излагате кракът ка слънце, естествено да не се прекалява.
Dr Rumen Tulev

Мнения: 127
Регистриран на: Пон Юли 04, 2011 8:47 am
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот ivka1977 » 04 Авг 2015, 19:37

Здравейте др.Тулев от две години имам проблем с езика,всичко започна с остра болка при преглъщане,само на слюнка,когато ям и пия течности езика не ме боли.От самото начало ходя по лекъри,обиколих доста,диагноза нямам.Отначалото нямаше изменения на езика,аз го чувствах удебелен само от дясно в основата,после ми се възпалиха рецепторите от нея страна,ходих на лекър-нищо ми нямало.Началото на тая година забелязах бледо бяло петънце пак от нея страна до възпалените папили,веднага отидох на хирург,последва биопсия на възпаления папил-резултатът е възпаление на езика,лечение не ми предписаха.Ходих на УНГ той каза,че мъдреца ми прави проблем-извадих го,пих антибиотик,жабурих тантун-верде.Минаха два месеца от ваденето на мъдреца и лечението,но чувството за удебелен език,дискомфорт,и петното на езика не ми минават,вече незнам към кого да се обърна.Аз съм от Русе на 38год.,обиколих доста лекъри УНГ,хирург,невролог,гастроентеролог,стоматолог,но проблема не се разрешава.Според вас може ли да е рак на езика,и ако не,какво е това възпаление,че не минава,преди езика си ми беше нормален на цвят,а сега е все обложен,възпален отдясно,и това петно.Багодаря ви предваритено
ivka1977
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Май 2015, 05:46

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 29 Сеп 2015, 15:09

ivka1977 написа:Здравейте др.Тулев от две години имам проблем с езика,всичко започна с остра болка при преглъщане,само на слюнка,когато ям и пия течности езика не ме боли.От самото начало ходя по лекъри,обиколих доста,диагноза нямам.Отначалото нямаше изменения на езика,аз го чувствах удебелен само от дясно в основата,после ми се възпалиха рецепторите от нея страна,ходих на лекър-нищо ми нямало.Началото на тая година забелязах бледо бяло петънце пак от нея страна до възпалените папили,веднага отидох на хирург,последва биопсия на възпаления папил-резултатът е възпаление на езика,лечение не ми предписаха.Ходих на УНГ той каза,че мъдреца ми прави проблем-извадих го,пих антибиотик,жабурих тантун-верде.Минаха два месеца от ваденето на мъдреца и лечението,но чувството за удебелен език,дискомфорт,и петното на езика не ми минават,вече незнам към кого да се обърна.Аз съм от Русе на 38год.,обиколих доста лекъри УНГ,хирург,невролог,гастроентеролог,стоматолог,но проблема не се разрешава.Според вас може ли да е рак на езика,и ако не,какво е това възпаление,че не минава,преди езика си ми беше нормален на цвят,а сега е все обложен,възпален отдясно,и това петно.Багодаря ви предваритено

Здравейте! Съжалявам за късния отговор. Със сигурност не се касае за рак, а за някакво възпаление, причината за което не винаги е лесно разкриваема, а и понякога е много упорито. Имат значение и възпаления на други органи, гастрити, езофагити, холецистит и др.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот ivka1977 » 02 Окт 2015, 08:20

Благодаря ви за отговора,според вас какво трябва да направя и предприема като лечение.Понеже има дни в които дискомфорта е много изразен и ми дейсва на нервите,какъв специалист може да ми помогне,ако може да ме насочите,ще ви бъда много благодарна
ivka1977
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Май 2015, 05:46

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 13 Окт 2015, 22:23

ivka1977 написа:Благодаря ви за отговора,според вас какво трябва да направя и предприема като лечение.Понеже има дни в които дискомфорта е много изразен и ми дейсва на нервите,какъв специалист може да ми помогне,ако може да ме насочите,ще ви бъда много благодарна

Здравейте! Професионалният ми опит с тази локализация е малък и не мога да дам компетентен отговор.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта