Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот zdravka_ivanova1971 » 23 Фев 2016, 19:19

Здравейте, д-р Тулев. Преди 3 месеца ме оперираха на дясното рамо, на ключицата и резултата от биопсията е дерматофибросаркома протуберанс. Казаха ми, че не е необходимо друго лечение, а само наблюдение. Искам да ви попитам дали е необходимо да сменям работата си, защото работя в Галваника, с никел, хром и вчера забелязах малко увеличени лимфни възли и под двете мищници, и се притеснявам отново. Възможно ли е да е от това, че през последния месец започнах усилено да тренирам във фитнес залата? Ще бъда много благодарна ако ме посъветвате какво да направя!
zdravka_ivanova1971
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Фев 2016, 19:04

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 12 Мар 2016, 19:01

Здравейте!
Дали лимфните възли, са наистина увеличени? Трябва лекар-специалист да установи статусът им и ако наистина са увеличени, да се потърсят причините. При вашата диагноза лимфните възли не би трябвало да се увеличават.
Няма сигурни доказателства, че причината за появата на дерматофибросаркома е свързана със средата, в която Вие работите. Все пак, ако средата е силно замърсена и не се спазват установените норми на труд в такава среда, по добре е да потърсите друга работа.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 12 Мар 2016, 19:24

zdravka_ivanova1971 написа:Здравейте, д-р Тулев. Преди 3 месеца ме оперираха на дясното рамо, на ключицата и резултата от биопсията е дерматофибросаркома протуберанс. Казаха ми, че не е необходимо друго лечение, а само наблюдение. Искам да ви попитам дали е необходимо да сменям работата си, защото работя в Галваника, с никел, хром и вчера забелязах малко увеличени лимфни възли и под двете мищници, и се притеснявам отново. Възможно ли е да е от това, че през последния месец започнах усилено да тренирам във фитнес залата? Ще бъда много благодарна ако ме посъветвате какво да направя!


Здравейте!
Дали лимфните възли, са наистина увеличени? Трябва лекар-специалист да установи статусът им и ако наистина са увеличени, да се потърсят причините. При вашата диагноза лимфните възли не би трябвало да се увеличават.
Няма сигурни доказателства, че причината за появата на дерматофибросаркома е свързана със средата, в която Вие работите. Все пак, ако средата е силно замърсена и не се спазват установените норми на труд в такава среда, по добре е да потърсите друга работа.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот visan » 14 Юли 2016, 19:08

Здравейте, много съм притеснена, моля за оценка на моя случай. От 3-4 месеца имам петно на устата, на нивото на устната е , не е подуто, не кърви, не боли, размера му е 3-4 мм. Прилагам снимки . Благодаря Ви предварително !
image.jpeg
image.jpeg (84.4 KiB) Прегледано 956 пъти
visan
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Юли 2016, 18:21

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 27 Юли 2016, 22:45

visan написа:Здравейте, много съм притеснена, моля за оценка на моя случай. От 3-4 месеца имам петно на устата, на нивото на устната е , не е подуто, не кърви, не боли, размера му е 3-4 мм. Прилагам снимки . Благодаря Ви предварително !
image.jpeg

Здравейте! "Петното" е хемангиом, доброкачествено образование, много често срещано. Може да се отстрани с лазер или да се електрокаугулира. Не се изражда злокачествено.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот visan » 29 Юли 2016, 10:25

Много ви благодаря ! Бях на лекар и в Англия, също казаха , че е доброкачествено и не взеха изследвания ! Бшагодаря
visan
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Юли 2016, 18:21

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Василева 12345 » 07 Ное 2016, 16:45

Здравейте при проведен ЯМР ми откриха "кистична дилатация на субарахноидните пространства в ляво темпорално с размери 17х9х15мм" и заключение "нормален МР образ на главен мозък. Арахноидна киста в ляво темпорополарно"
Киста с такъв размер изисква ли някакво лечение в момента и хирургическа намеса
Предварително Ви Благодаря, защото докато мине процедурата с НЗОК талона ми за специалист изтече, а нов мога да взема най-рано в началото на декември
Василева 12345
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Авг 2016, 21:13

Увеличени лимфни възли

Мнениеот ivesita » 05 Сеп 2017, 15:00

Здравейте, д-р Тулев!
От около месеци половина имам няколко увеличени лимфни възли (5-6 бр.) един от които е по-голям над 1 см. Хематолог ми препоръчва биопсия, за да се изследва и да се даде точна диагноза. Искам да попитам към какъв специалист да се насоча? След консултация с коремен хирург ме посъветва да не правя биопсия, тъй като мястото на лимфния възел (под челюстта) било много рисково, лежал върху артерия и при отстраняването му можело да се засегне.... Много съм притеснена, трябва да направя биопсията но ме е страх щом има толкова голям риск. Къде се извършва такава биопсия... лицево-челюстна хирургия, УНГ, обща хирургия?
Благодаря Ви предварително за отговора!
ivesita
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2017, 14:58

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот asen.asenovr » 22 Авг 2018, 15:55

Здравейте,аз съм нов във форума и вероятно да не правя нещо както трябва,за което се извинявам.
Получих заключението на Магнитен Резонанс,но за съжаление ,докторката не ме информира добре и за това бих желал да попитам вас , да ли е туморно заболяване.
Ето и диагнозата : "неравномерно хипертрофично разрастване на лигавицата на двата миксиларни синоса ,
по изразено в дясно , по задната стена на синоса. Висок сигнал на Т2 по хода на лигавицата на етмоидалните клетки , двустранно.
девиация на носната преграда на дясно."

"ХРОНИЧНИ СИНОИДНИ ПРОМЕНИ , АНГАЖИРАЩИ МАКСИЛАРНИТЕ СИНУСИ И ЕТМОИДАЛНИТЕ КЛЕТКИ ДВУСТРАННО .
ДЕВИАЦИЯ НА НОСНАТА ПРЕГРАДА"

Ще съм ви много благодарен,ако ми тълкувате това заключение и да ли има нужда да се лекувам.
Благодаря .
asen.asenovr
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Авг 2018, 15:50

лечение с LH151/Roferon A

Мнениеот КирилБотев » 18 Юли 2019, 14:14

Необходимо ли лечение с LH151/Roferon A за 1 година, след операцията на бенка и направен в последствие КАТ, който показва, че няма разсейки.
КирилБотев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юли 2019, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта