Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 30 Апр 2014, 09:04

Тук можете да зададете своите въпроси в областта на туморните заболявания на кожата и меките тъкани!
На вашите въпроси ще отговори д-р Румен Тулев - хирург - онколог!

Повече за д-р Тулев и неговата практика, можете да научите от Справочник Фрамар!

Както и на официалната страницата за медицинска информация на д-р Тулев!
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот тодорова » 13 Юни 2014, 21:57

Здравейте! След хирургична намеса, на рамото ми се появи келоид, който за 2 години порасна до размерите на палец. През тези 2 години мазах белега с Контратубекс, Мадекасол, Дерматикс, но ефекта беше нулев. Белега растеше, болеше ме денонощно. Започна едно ходене по лекари , доценти, онколози..... Накрая попаднах на лекар от студио за красота който предложи лечение с Дипрофос. За година и половина ми направи над 15 инжекции в келоида. Резултата е - разби се втвърдената част, но сега се превърна в тъмночервен белег с удебелени краища. Пробвала съм физиотерапия и електролечение, лечение с лазер имаше обратен ефект, белега се уплътни и болките започнаха отново. В момента прекъснах Дипрофос от 3 месеца и болките се появиха отново. До кога ще бъде така? Има ли лечение на келоида?
тодорова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юни 2014, 21:42

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 06 Юли 2014, 22:20

тодорова написа:Здравейте! След хирургична намеса, на рамото ми се появи келоид, който за 2 години порасна до размерите на палец. През тези 2 години мазах белега с Контратубекс, Мадекасол, Дерматикс, но ефекта беше нулев. Белега растеше, болеше ме денонощно. Започна едно ходене по лекари , доценти, онколози..... Накрая попаднах на лекар от студио за красота който предложи лечение с Дипрофос. За година и половина ми направи над 15 инжекции в келоида. Резултата е - разби се втвърдената част, но сега се превърна в тъмночервен белег с удебелени краища. Пробвала съм физиотерапия и електролечение, лечение с лазер имаше обратен ефект, белега се уплътни и болките започнаха отново. В момента прекъснах Дипрофос от 3 месеца и болките се появиха отново. До кога ще бъде така? Има ли лечение на келоида?

Здравейте!
Не сте писали къде се намира белега. Умерен натиск върху келоида също помага за намаляването му, стимулирайки кръвообращението в района. Има силиконови лентички, които компресират зоните, където не може, чрез превръзка да се осъществи натиск върху белега. Иначе както виждам сте прилолжили почти всички възможни терапии. Келоидът никога не може да изчезне напълно. Целта е да се намали надигнатата, твърда тъкан и да изчезне характерния червен цвят.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот radostkrumova » 25 Авг 2014, 16:36

Здравейте,
имам бебе вече на 29 месеца има няакакви белези 3 пръсти под гърдите от двете страни като две топченца . От консултациите които сме провели с разни децки лекари конкретен отговор нямам от какво и защо са се образували.
Белезите са от раждането !!!
ако желаете мога да изпратя и снимки .



Благодаря за вниманието :!:
radostkrumova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Фев 2014, 15:13

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 27 Авг 2014, 15:41

radostkrumova написа:Здравейте,
имам бебе вече на 29 месеца има няакакви белези 3 пръсти под гърдите от двете страни като две топченца . От консултациите които сме провели с разни децки лекари конкретен отговор нямам от какво и защо са се образували.
Белезите са от раждането !!!
ако желаете мога да изпратя и снимки .



Благодаря за вниманието :!:

Здравейте!
Без да видя тези белези, не мога да кажа нищо. Изпратете снимки.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот julietacharakchieva » 08 Ное 2014, 17:07

Добър ден, д-р Тулев. Преди 1 месец ми откриха рак на кожата. Локализиран е в дясната страна на носа, консултирах се с български онколог, който предлага изгаряне с лазер c2o, понеже живея и работя в чужбина, при посещението си при специалист отрича лазера като несъвместим в този случай и ми предлага изчистване чрез изрязване на поразеното място и оформяне на конструкция на носа с пластика. Имам насрочена операция, какво Ви е мнението по въпроса, д-р Тулев, предварително благодаря!
julietacharakchieva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2014, 14:16

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 08 Ное 2014, 23:04

julietacharakchieva написа:Добър ден, д-р Тулев. Преди 1 месец ми откриха рак на кожата. Локализиран е в дясната страна на носа, консултирах се с български онколог, който предлага изгаряне с лазер c2o, понеже живея и работя в чужбина, при посещението си при специалист отрича лазера като несъвместим в този случай и ми предлага изчистване чрез изрязване на поразеното място и оформяне на конструкция на носа с пластика. Имам насрочена операция, какво Ви е мнението по въпроса, д-р Тулев, предварително благодаря!

Здравейте!
Само операцията е онкологично издържана,.Така,че правилно сте се насочили. Относно пластиката има варианти с свободна и несвободна пластика. Кой метод ще се използва зависи от местонахождението, големината на тумора и компетенцията на хирурга.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот julietacharakchieva » 09 Ное 2014, 16:15

Благодаря Ви д-р Тулев за отговора! Желая Ви здраве и професионални успехи!
julietacharakchieva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2014, 14:16

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот sonrisa » 20 Ное 2014, 14:42

здравейте имам нещо на езика от около 3 месеца ми е така усещам го на моменти ми пари от другата страна имам същото но не толкова изразено много ме е страх да не е рак http://prikachi.com/images.php?images/710/7733710D.jp
sonrisa
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Ное 2012, 16:58

Re: Тумори на кожата и меките тъкани - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 25 Ное 2014, 19:51

sonrisa написа:здравейте имам нещо на езика от около 3 месеца ми е така усещам го на моменти ми пари от другата страна имам същото но не толкова изразено много ме е страх да не е рак http://prikachi.com/images.php?images/710/7733710D.jp

Здравейте!
За съжаление, не виждам никаква снимка, за да мога да ви консултирам.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Следваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта