Съществуват ли удобни обувки на висок ток?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Re: По какви критерии избирате обувките с ток?

Мнениеот Yunona » 28 Ное 2016, 16:28

valensiq написа:Кажете ми какви обувки харесвате, какви носите, по какви критерии ги избирате и колко см ток носите? :roll: Всичко, което се сещате за обувките би ми било от полза! :heartsfade:


Всеки ден съм на ток и съм абсолютно съгласна, че красивата обувка е суперважен фактор за добрата визия в офиса и в деловото ежедневие въобще.
В ежедневието нося токове от 7 до 9 см. По-високите вече излизат от представите ми за делово облекло и отиват в "парти" категорията. Вечер с удоволствие нося и 12 см. През уикенда компенсирам с ниски обувки, вкъщи нося удобни меки пантофи с леко вдигната пета. Важно е да се сменят височините, за да почиват краката.
За работа предпочитам съвсем изчистени обувки или семпли, с малко детайли. Черни, тъмносини, кафяви, бежови, сиви. Да изглеждат елегантни, токът да е среднотънък, може и леко дебел, но никога много тънък (пак отива към вечерната категория). Връхчето - от обло до средно остро, много острите не са достатъчно удобни за 9-10 часово носене.
Платформи на работа не нося, освен ако не са малки - към 1 см отпред, не повече.
Най-важното е обаче обувката да е удобна. Знам, че съществува мнение, че няма удобна висока обувка, но това съвсем не е така. Трябва да се избира внимателно. Центърът на тежестта да е където трябва. Сводът на стъпалото да приляга добре, за да не се плъзга кракът напред и да се набиват пръстите. Има силиконови уплътнители за компенсиране на луфта (при по-висок свод като моя). С нисък свод е по-труден изборът, иска се повече внимание.
Номерът да е съвсем точен, особено дължината на обувката. Леко тесни обувки от естествена кожа може да се поотпуснат, но може и да останат вечно неудобни. Но къси ли са, опира ли палецът отпред - спасение няма.
Това се сещам засега :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: По какви критерии избирате обувките с ток?

Мнениеот Kaya » 28 Ное 2016, 16:58

Само веднъж съм се чувствала удобно на ток, преди 2 години си купих боти, които бяха на ток и ми заспаха на крака, тръгнах с тях и от първия ден нямах никакви проблеми! Работата е там, че бяха дефекти и се наложи да ги върна... за съжаление от тогава удобна висока обувка не съм намирала. Все ми се набиват пръстите отпред, все ме болят възглавничките на стъпалото и едвам издържам. Нося ги, защото ми се налага въпреки огромната болка, която изпитвам. Бъди много внимателна в избора и не се хвърляй на много скъпо, защото , ако не се получи, поне да не е те яд.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: По какви критерии избирате обувките с ток?

Мнениеот fairy » 28 Ное 2016, 22:00

Ако кракът ми е прекалено извит и чувствам голямо напрежение в него, не ги купувам обувките. Значи токът не е за мен :smile: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: По какви критерии избирате обувките с ток?

Мнениеот Kaya » 01 Дек 2016, 13:30

fairy написа:Ако кракът ми е прекалено извит и чувствам голямо напрежение в него, не ги купувам обувките. Значи токът не е за мен :smile: .

На мен все не са ми удобни, каква може да е причината?!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: По какви критерии избирате обувките с ток?

Мнениеот Lilly_milly » 01 Дек 2016, 15:02

Kaya написа:
fairy написа:Ако кракът ми е прекалено извит и чувствам голямо напрежение в него, не ги купувам обувките. Значи токът не е за мен :smile: .

На мен все не са ми удобни, каква може да е причината?!


Сводът на крака ти може да е причината. Ако не е толкова извит, затова може да не са ти удобни.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: По какви критерии избирате обувките с ток?

Мнениеот Rali_hr » 01 Дек 2016, 15:26

И аз не мога да нося висок ток, но се натискам, какво да правя, никога не ми е било удобно на висока обувка, все ми се свлича крака, все ми убива и краката ми после са в плачевно състояние. Но толкова съм свикнала с носенето им, че вече не ми прави впечатление, че мие гадно. :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: По какви критерии избирате обувките с ток?

Мнениеот rose_92 » 02 Дек 2016, 03:05

Lilly_milly написа:
Kaya написа:
fairy написа:Ако кракът ми е прекалено извит и чувствам голямо напрежение в него, не ги купувам обувките. Значи токът не е за мен :smile: .

На мен все не са ми удобни, каква може да е причината?!


Сводът на крака ти може да е причината. Ако не е толкова извит, затова може да не са ти удобни.


Аз това мъчение не си го причинявам! Имам плоско стъпало, предполагам това е причината краката да ме болят почти веднага и то с не особено висок ток. Нося обувки на платформа или просто ниски обувки. Не разбирам как жените издържат по цял ден с тези токове..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: По какви критерии избирате обувките с ток?

Мнениеот Petq.pet » 02 Дек 2016, 10:38

Аз чувствам краката си доста изморени, когато съм била на средно висок или към нисък ток, а на десетсантиметров или повече не мога и аз да си представя как ще ги чувствам.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: По какви критерии избирате обувките с ток?

Мнениеот Kremiliya » 02 Дек 2016, 10:41

Наистина причината може да е в плоското стъпало и за това да те боли, но със стелки би трябвало това да се промени. Аз нося не много високи обувки, около 6-7см ежедневно, и толкова съм свикнала стакава височина, че ми е трудно да ходя на равни обувки.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: По какви критерии избирате обувките с ток?

Мнениеот vanusha » 06 Дек 2016, 13:18

Досега не съм имала проблеми с избирането на обувки, просто вземам и обувам, важното за мен е да не ми опира пръста отпред, да ми прилягат добре, явно имам стандартен крак, защото досега не съм имала проблеми и лесно съм купувала. С ток ми е удобно, височина около 6-8 см ми е ежедневна и се чувстгвам мнгоо добре с тях.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

ПредишнаСледваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта