Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Авг 2015, 17:45

ilian_profi написа:Здравейте,

Пиша по повод намазването с лосиона Акарол по интимните части. Тъй като познавам продукта от почти две години и съм го използвал за краста и за въшки останах доста доволен и в двете направления. Не съм спазвал строго профилактиката с лосиона специално при крастата, но родителите ми на село го правят и намериха спокойствие така да се каже. Отностно намазването на интимните части, консултирах се с кожен лекар, не е никак препоръчително, тъй като активната съставка на лосиона е агресивна към намиращата се там кожа. Надявам се съм успял да помогна. Спокойна вечер

Здравейте!

Благодаря Ви за изказаното лично мнение!
Бъдете здрав!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Станислав Георгиев » 22 Сеп 2015, 23:34

Здравейте. Преди 4 месеца ме ужили пчела, ужилването беше в горната част на тила, от дясната страна. Бях с баба ми, която не откри никакво жило, може би е останало вътре. Когато се легнах вечерта започнах да усещам сравнително силна болка в лявата част на тила и усетих подуване на 2-3 сантиметра от лявото ухо, т.е. на 3-4 сантиметра от мястото на ужилване. Болката продължи и на следващия ден, след това спря, но подуването остана за около седмица, след това спадна напълно. След няколко дни подутината отново се появи за може би около месец и после пак изчезна за няколко дни, и така цикъла се повтаря вече няколко пъти. Вече започвам да се притеснявам да не е нещо по-сериозно. Подуването е може би около 0.5см, трудно ми е да преценя, сравнявам със същото място от дясната страна и мисля, че е толкова. Понякога(много рядко) има лека болка. Знам, че в тази част на тила има лифни възли и, че подуването им може да е индикатор за по-сериозно заболяване. Първите дни след ужилването подуването беше най-голямо, сега е по-малко.
Станислав Георгиев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Сеп 2015, 23:05

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dyvak77 » 15 Окт 2015, 10:13

Здравейте,

Имам въпрос относно поставената ми диагноза преди няколко дена от кожен лекар в Швеция.
Краста!
Без никакво изследване и тестове казаха 100% краста.
Имам сърбеж , който е нормален но не и вечер,спя спокойно. Имам обриви по краката и ръцете ,но не и между пръстите, на кръста няколко големи червени петна,които като разчеша и се подуват. От коляното до глезена са основно големи червени петна които също се уголемява след разчесване. На ръцете и най-вече на едната също големи червени петна по меката част отдолу , около лакътя са малки зачервени вече със супа пъпчици (те са едни от първите ) ,не са на гнезда а са отделни пъпки на около сантиметър разстояние. Нямам по корема ,около зърната на мишниците, между пръстите,по гърба,лицето и седалището,китките,дланите,стъпалата, врата,главата. От рамото до китките и от коленете до глезените са основно разположени.около общо 10 големи червени и 10 малки засрупени са пъпките.
Изписаха ми бензилбензонат за еднократно намазване с престой от 24 часа ,после изкъпване. Пране на всички дрехи на 90 градуса всеки ден. Намазахме се аз мъжа и детето ми. Смених всичко. Те нямат симптоми. При мен сърбежа сякаш спря след като се изкъпах с 55 градуса топла вода след крема.
Та въпроса ми е наистина ли е краста или само наподобява такава? Беше ли нужно да минавам през всичко това и психичното разстройство. Да продължавам ли ?
Благодаря за вниманието!
Dyvak77
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Окт 2015, 09:21

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dyvak77 » 19 Окт 2015, 07:23

Dyvak77 написа:Здравейте,

Имам въпрос относно поставената ми диагноза преди няколко дена от кожен лекар в Швеция.
Краста!
Без никакво изследване и тестове казаха 100% краста.
Имам сърбеж , който е нормален но не и вечер,спя спокойно. Имам обриви по краката и ръцете ,но не и между пръстите, на кръста няколко големи червени петна,които като разчеша и се подуват. От коляното до глезена са основно големи червени петна които също се уголемява след разчесване. На ръцете и най-вече на едната също големи червени петна по меката част отдолу , около лакътя са малки зачервени вече със супа пъпчици (те са едни от първите ) ,не са на гнезда а са отделни пъпки на около сантиметър разстояние. Нямам по корема ,около зърната на мишниците, между пръстите,по гърба,лицето и седалището,китките,дланите,стъпалата, врата,главата. От рамото до китките и от коленете до глезените са основно разположени.около общо 10 големи червени и 10 малки засрупени са пъпките.
Изписаха ми бензилбензонат за еднократно намазване с престой от 24 часа ,после изкъпване. Пране на всички дрехи на 90 градуса всеки ден. Намазахме се аз мъжа и детето ми. Смених всичко. Те нямат симптоми. При мен сърбежа сякаш спря след като се изкъпах с 55 градуса топла вода след крема.
Та въпроса ми е наистина ли е краста или само наподобява такава? Беше ли нужно да минавам през всичко това и психичното разстройство. Да продължавам ли ?
Благодаря за вниманието!

Здравейте отново ,
обрива е още на лице, излизат и нови сърбящи пъпки с размер на ситно бобено зърно(някои са по големи) .Сякаш имат малко връхче почти незабележимо .Три са една до друга ,подути,червени и сърбят. Разположени са на от външния край на бицепса като ухапване от насекомо . Като ги разчеша побеляват и се подуват още повече.Семейството ми нямат оплакване и никакви признаци. Спя отделно вече седмица .Не знам какво да правя вече! Моля за Вашето мнение и помощ !
С уважение !
Dyvak77
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Окт 2015, 09:21

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Ное 2015, 11:02

Станислав Георгиев написа:Здравейте. Преди 4 месеца ме ужили пчела, ужилването беше в горната част на тила, от дясната страна. Бях с баба ми, която не откри никакво жило, може би е останало вътре. Когато се легнах вечерта започнах да усещам сравнително силна болка в лявата част на тила и усетих подуване на 2-3 сантиметра от лявото ухо, т.е. на 3-4 сантиметра от мястото на ужилване. Болката продължи и на следващия ден, след това спря, но подуването остана за около седмица, след това спадна напълно. След няколко дни подутината отново се появи за може би около месец и после пак изчезна за няколко дни, и така цикъла се повтаря вече няколко пъти. Вече започвам да се притеснявам да не е нещо по-сериозно. Подуването е може би около 0.5см, трудно ми е да преценя, сравнявам със същото място от дясната страна и мисля, че е толкова. Понякога(много рядко) има лека болка. Знам, че в тази част на тила има лифни възли и, че подуването им може да е индикатор за по-сериозно заболяване. Първите дни след ужилването подуването беше най-голямо, сега е по-малко.

Здравейте, г-н Георгиев!

Възможно е да се появи подобна реакция след ухапване. Съветвам Ви да посетите лекар, за да се огледа мястото на ухапване и да се проверят лимфните възли. Така най-точно ще може да Ви кажат от къде идва проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Ное 2015, 11:09

Dyvak77 написа:
Dyvak77 написа:Здравейте,

Имам въпрос относно поставената ми диагноза преди няколко дена от кожен лекар в Швеция.
Краста!
Без никакво изследване и тестове казаха 100% краста.
Имам сърбеж , който е нормален но не и вечер,спя спокойно. Имам обриви по краката и ръцете ,но не и между пръстите, на кръста няколко големи червени петна,които като разчеша и се подуват. От коляното до глезена са основно големи червени петна които също се уголемява след разчесване. На ръцете и най-вече на едната също големи червени петна по меката част отдолу , около лакътя са малки зачервени вече със супа пъпчици (те са едни от първите ) ,не са на гнезда а са отделни пъпки на около сантиметър разстояние. Нямам по корема ,около зърната на мишниците, между пръстите,по гърба,лицето и седалището,китките,дланите,стъпалата, врата,главата. От рамото до китките и от коленете до глезените са основно разположени.около общо 10 големи червени и 10 малки засрупени са пъпките.
Изписаха ми бензилбензонат за еднократно намазване с престой от 24 часа ,после изкъпване. Пране на всички дрехи на 90 градуса всеки ден. Намазахме се аз мъжа и детето ми. Смених всичко. Те нямат симптоми. При мен сърбежа сякаш спря след като се изкъпах с 55 градуса топла вода след крема.
Та въпроса ми е наистина ли е краста или само наподобява такава? Беше ли нужно да минавам през всичко това и психичното разстройство. Да продължавам ли ?
Благодаря за вниманието!

Здравейте отново ,
обрива е още на лице, излизат и нови сърбящи пъпки с размер на ситно бобено зърно(някои са по големи) .Сякаш имат малко връхче почти незабележимо .Три са една до друга ,подути,червени и сърбят. Разположени са на от външния край на бицепса като ухапване от насекомо . Като ги разчеша побеляват и се подуват още повече.Семейството ми нямат оплакване и никакви признаци. Спя отделно вече седмица .Не знам какво да правя вече! Моля за Вашето мнение и помощ !
С уважение !

Здравейте, Dyvak77!

От описанието Ви смятам, че не е изключено да имате краста! За съжаление тази паразитна инфекция се хваща лесно и при хора, които са чувствителни може да протича по-остро!
Все пак без да съм Ви прегледала ми е трудно да кажа дали наистина това е проблема, но има случаи в които се налага лечението да се направи два, че дори и три пъти!
Съветвам Ви да спазвате препоръките на специалиста и да споделите с него, че имате отново оплаквания!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dyvak77 » 17 Ное 2015, 17:35

Dr Violina Todeva написа:
Dyvak77 написа:
Dyvak77 написа:Здравейте,

Имам въпрос относно поставената ми диагноза преди няколко дена от кожен лекар в Швеция.
Краста!
Без никакво изследване и тестове казаха 100% краста.
Имам сърбеж , който е нормален но не и вечер,спя спокойно. Имам обриви по краката и ръцете ,но не и между пръстите, на кръста няколко големи червени петна,които като разчеша и се подуват. От коляното до глезена са основно големи червени петна които също се уголемява след разчесване. На ръцете и най-вече на едната също големи червени петна по меката част отдолу , около лакътя са малки зачервени вече със супа пъпчици (те са едни от първите ) ,не са на гнезда а са отделни пъпки на около сантиметър разстояние. Нямам по корема ,около зърната на мишниците, между пръстите,по гърба,лицето и седалището,китките,дланите,стъпалата, врата,главата. От рамото до китките и от коленете до глезените са основно разположени.около общо 10 големи червени и 10 малки засрупени са пъпките.
Изписаха ми бензилбензонат за еднократно намазване с престой от 24 часа ,после изкъпване. Пране на всички дрехи на 90 градуса всеки ден. Намазахме се аз мъжа и детето ми. Смених всичко. Те нямат симптоми. При мен сърбежа сякаш спря след като се изкъпах с 55 градуса топла вода след крема.
Та въпроса ми е наистина ли е краста или само наподобява такава? Беше ли нужно да минавам през всичко това и психичното разстройство. Да продължавам ли ?
Благодаря за вниманието!

Здравейте отново ,
обрива е още на лице, излизат и нови сърбящи пъпки с размер на ситно бобено зърно(някои са по големи) .Сякаш имат малко връхче почти незабележимо .Три са една до друга ,подути,червени и сърбят. Разположени са на от външния край на бицепса като ухапване от насекомо . Като ги разчеша побеляват и се подуват още повече.Семейството ми нямат оплакване и никакви признаци. Спя отделно вече седмица .Не знам какво да правя вече! Моля за Вашето мнение и помощ !
С уважение !

Здравейте, Dyvak77!

От описанието Ви смятам, че не е изключено да имате краста! За съжаление тази паразитна инфекция се хваща лесно и при хора, които са чувствителни може да протича по-остро!
Все пак без да съм Ви прегледала ми е трудно да кажа дали наистина това е проблема, но има случаи в които се налага лечението да се направи два, че дори и три пъти!
Съветвам Ви да спазвате препоръките на специалиста и да споделите с него, че имате отново оплаквания!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте отново и благодаря за отговора !

Оказа се ,че не е това ,което ми казаха . Дървеници е отговора,аз бях сигурна ,че не е краста тъй като нямах ухапвания и обриви на местата където трябваше да имам . Между пръстите ,по слабините и т.н , имах само на ръцете и краката . Изхвърлихме всички мебели ,напръскахме и сега чакаме да пристигне специален прах за наръсване от Гърция ,които бил много ефикасен и ги унищожавал.Благодаря за вниманието!
С уважение,
дивак77
Dyvak77
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Окт 2015, 09:21

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот RalicaIvancheva » 12 Мар 2016, 21:33

Здравейте, преди около 3месеца започнаха да ми излизат пъпки по задните части, корема, гърба, краката, които сърбяха много. Бях на кожен лекар и от там без изследвания - само на пръв поглед ми казаха, че имам краста. Предписаха ми акарол и някакви таблетки, които се пият всяка сутрин на гладно. Мазах се и точно както ми беше казала лекарката, изпрах всичко в къщи и изчистих и пъпките преминаха, но сърбежа остана. От седмица се появиха пъпки на съюите места и страшен сърбеж. Възможно ли е отново да е краста и ако да какво да правя? Чета във Интернет за Перметрин крем и можете ли да ми кажете от къде мога да го закупя?
RalicaIvancheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Мар 2016, 21:29

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Мар 2016, 14:47

RalicaIvancheva написа:Здравейте, преди около 3месеца започнаха да ми излизат пъпки по задните части, корема, гърба, краката, които сърбяха много. Бях на кожен лекар и от там без изследвания - само на пръв поглед ми казаха, че имам краста. Предписаха ми акарол и някакви таблетки, които се пият всяка сутрин на гладно. Мазах се и точно както ми беше казала лекарката, изпрах всичко в къщи и изчистих и пъпките преминаха, но сърбежа остана. От седмица се появиха пъпки на съюите места и страшен сърбеж. Възможно ли е отново да е краста и ако да какво да правя? Чета във Интернет за Перметрин крем и можете ли да ми кажете от къде мога да го закупя?

Здравейте!

Моят съвет е да посетите лекуващия Ви лекар! При краста е възможно да остане след лечение сърбеж за по-дълго време! За съжаление е възможно и да не сте се излекувала напълно, макар и рядко се случва! Ето защо нека лекуващия лекар да прецени какъв е проблема при Вас!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот daniv86 » 30 Май 2016, 13:38

Здравейте, може ли да разчетете едно изследване за лаймска болест?
Прикачени файлове
image-8ccd45eb4fcf18b9a3fb8a5d7c30e4c66349867d1557167539a0adfd0fc3591f-V.jpg
image-8ccd45eb4fcf18b9a3fb8a5d7c30e4c66349867d1557167539a0adfd0fc3591f-V.jpg (242.73 KiB) Прегледано 941 пъти
daniv86
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Яну 2014, 12:07

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта