Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2016, 11:34

daniv86 написа:Здравейте, може ли да разчетете едно изследване за лаймска болест?

Здравейте!

Само лабораторния резултат не е достатъчен, за да се постави диагноза лаймска болест. Трябва да се отчетат и други фактори. Моят съвет е да се консултирате с лекар, за да се вземе правилно решение за Вашия проблем!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот desipro86 » 02 Юни 2017, 17:12

Здравейте,пиша Ви ,защото имам оплаквания-като ситни червени и кафяви пъпки сърбящи около ареолите,по краката,ръцете,дупето ,през деня и вечерта,появяват се нови придружени с щипещо усещане,открих много малко черно насекомо върху ръката си ,което ме ухапа.

Ходих,при 2 дерматоложки-съответно с различни 2 диагнози -краста и алергична реакция-дерматит.


Не мога да използвам ,акарол имам рана от изгаряне по крака.

Моля,посъветвайте ме ,как да процедирам в случая.
desipro86
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юни 2017, 16:53

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Юни 2017, 17:33

desipro86 написа:Здравейте,пиша Ви ,защото имам оплаквания-като ситни червени и кафяви пъпки сърбящи около ареолите,по краката,ръцете,дупето ,през деня и вечерта,появяват се нови придружени с щипещо усещане,открих много малко черно насекомо върху ръката си ,което ме ухапа.

Ходих,при 2 дерматоложки-съответно с различни 2 диагнози -краста и алергична реакция-дерматит.


Не мога да използвам ,акарол имам рана от изгаряне по крака.

Моля,посъветвайте ме ,как да процедирам в случая.

Здравейте!

Извинявам се за закъснелия отговор! Надявам се, че оплакванията са преминали! Ако нещо ви притеснява може да приложите снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот justAsking » 20 Авг 2017, 10:46

Здравейте,

до колко време след ухапване от кърлеж може да се проявят признаци за лаймска болест? За третия стадий питам. Според материалите може да бъде години. Колко години?

И още един въпрос. Може ли депо-медрол 1ml да се прилага при остра алергична реакция при ухапване на оса/стършел?
justAsking
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2017, 10:39

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Авг 2017, 15:30

justAsking написа:Здравейте,

до колко време след ухапване от кърлеж може да се проявят признаци за лаймска болест? За третия стадий питам. Според материалите може да бъде години. Колко години?

И още един въпрос. Може ли депо-медрол 1ml да се прилага при остра алергична реакция при ухапване на оса/стършел?

Здравейте!

За съжаление не мога да отговоря конкретно на тези въпроси, без да съм запозната в детайли с проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот justAsking » 24 Авг 2017, 11:23

Dr Violina Todeva написа:
justAsking написа:Здравейте,

до колко време след ухапване от кърлеж може да се проявят признаци за лаймска болест? За третия стадий питам. Според материалите може да бъде години. Колко години?

И още един въпрос. Може ли депо-медрол 1ml да се прилага при остра алергична реакция при ухапване на оса/стършел?

Здравейте!

За съжаление не мога да отговоря конкретно на тези въпроси, без да съм запозната в детайли с проблема!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте,

преди около 30 години след завръщане от лагер в гората си открих два кърлежа, които отстраних собственоръчно. Като дете въобще не ми е минала мисълта да ги разглеждам и нося за изследване. След като никакви признаци не си появиха по местата на ухапване инцидентът е забравен. Наскоро разбрах, признаците могат да се проявят след години. Затова питам колко години? Необходимо ли е да се прави тест?

Относно депо-медрол 1ml. Въпросът ми е, ако се намирам извън населено място (гора), където не може да пристигне бързо спешна помощ, и се случи остра алергична реакция след ужилване от оса/стършел може ли да се приложи депо-медрол?

С уважение,
justAsking
justAsking
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2017, 10:39

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2017, 15:45

justAsking написа:
Dr Violina Todeva написа:
justAsking написа:Здравейте,

до колко време след ухапване от кърлеж може да се проявят признаци за лаймска болест? За третия стадий питам. Според материалите може да бъде години. Колко години?

И още един въпрос. Може ли депо-медрол 1ml да се прилага при остра алергична реакция при ухапване на оса/стършел?

Здравейте!

За съжаление не мога да отговоря конкретно на тези въпроси, без да съм запозната в детайли с проблема!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте,

преди около 30 години след завръщане от лагер в гората си открих два кърлежа, които отстраних собственоръчно. Като дете въобще не ми е минала мисълта да ги разглеждам и нося за изследване. След като никакви признаци не си появиха по местата на ухапване инцидентът е забравен. Наскоро разбрах, признаците могат да се проявят след години. Затова питам колко години? Необходимо ли е да се прави тест?

Относно депо-медрол 1ml. Въпросът ми е, ако се намирам извън населено място (гора), където не може да пристигне бързо спешна помощ, и се случи остра алергична реакция след ужилване от оса/стършел може ли да се приложи депо-медрол?

С уважение,
justAsking

Здравейте!

Ако имате съмнения за лаймска болест най-добре ще е да се направят тестове и да не разчитате на симптоми! Относно втория въпрос, ако се касае за алергична реакция, да по-добре е да се постави метилпреднизолон!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Ineva » 08 Сеп 2018, 00:07

Здравейте!
Преди време от страни на единият ми крак почувствах внезапен силен сърбеж, тогава предположих, че нещо ме е ухапало, но не обърнах внимание. След няколко дни забелязах множество пъпки, но бяха странно групирани, като наниз. Нямаше да се тревожа, но от тогава мина доста време, но обривът не изчезва и особенно вечер, сърбежът става доста упорит и дразнещ.
Много ще съм благодарна, ако успеете да ми кажете, каква би могла да е причината, насекомо или нещо по тревожно.
Благодаря предварително!
Ineva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Сеп 2018, 23:52

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2018, 14:34

Ineva написа:Здравейте!
Преди време от страни на единият ми крак почувствах внезапен силен сърбеж, тогава предположих, че нещо ме е ухапало, но не обърнах внимание. След няколко дни забелязах множество пъпки, но бяха странно групирани, като наниз. Нямаше да се тревожа, но от тогава мина доста време, но обривът не изчезва и особенно вечер, сърбежът става доста упорит и дразнещ.
Много ще съм благодарна, ако успеете да ми кажете, каква би могла да е причината, насекомо или нещо по тревожно.
Благодаря предварително!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот peatr.stoichev » 02 Юли 2019, 14:43

Здравейте,
имам доста охапвания от комари по краката които се надуват и болят при натиск, мястото около тях е зачервено. Също така и събират течност ухапванията - бяла и безцветна. Може да се изтиска като нормална пъпка, не много но постоянно се пълни и така няколко дни докато зарасне.
Такова чудо не ми се беше случвало досега...

Никакви репеленти не помагат а се налага всяка вечер да съм навън.
peatr.stoichev
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Юли 2019, 14:39

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта