Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Апр 2014, 15:48

Тук може да зададете въпроси за проблеми с ухапвания от насекоми, какво да правите при съмнение за краста (скабиес) или въшки. Нека заедно да намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот mimoniXS » 08 Юли 2014, 21:29

Здравейте, миналото лято, когато бях на море в Гърция ме ухапа муха на плажа. Не знам каква беше. Само си спомням, че беше доста по-едра. Усетих болка на крака си и когато погледнах мухата се беше впила. Махнах с ръка и тя излетя. От дупчицата потече кръв. Следващите дни мястото се изду и посиня. Минаха 3-4 седмици, докато синината изчезне напълно. Усещах сърбеж, като след ужилване от пчела. И това ми се случи два пъти и на двете почивки там. Дали има за какво да се притеснявам?
mimoniXS
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Юли 2014, 21:12

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Sophia.G » 09 Юли 2014, 09:06

Има ли етерични масла, които предпазват от влизане на комари в жилищата? Има ли ефект от етеричното масло Цитронела?
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Юли 2014, 11:25

mimoniXS написа:Здравейте, миналото лято, когато бях на море в Гърция ме ухапа муха на плажа. Не знам каква беше. Само си спомням, че беше доста по-едра. Усетих болка на крака си и когато погледнах мухата се беше впила. Махнах с ръка и тя излетя. От дупчицата потече кръв. Следващите дни мястото се изду и посиня. Минаха 3-4 седмици, докато синината изчезне напълно. Усещах сърбеж, като след ужилване от пчела. И това ми се случи два пъти и на двете почивки там. Дали има за какво да се притеснявам?

Здравейте, mimoniXS!

В момента имате ли някаква промяна по кожата? След самите ухапвания имаше ли оплаквания различни от тези на мястото на ухапването?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Юли 2014, 11:29

Sophia.G написа:Има ли етерични масла, които предпазват от влизане на комари в жилищата? Има ли ефект от етеричното масло Цитронела?

Здравейте, Sophia.G!

Мога да Ви предложа да прочетете повече за различните средства с доказан ефект в защитата от насекоми в рубриката здравни проблеми - състав на репелентите.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот mimoniXS » 09 Юли 2014, 21:40

Dr Violina Todeva написа:
mimoniXS написа:Здравейте, миналото лято, когато бях на море в Гърция ме ухапа муха на плажа. Не знам каква беше. Само си спомням, че беше доста по-едра. Усетих болка на крака си и когато погледнах мухата се беше впила. Махнах с ръка и тя излетя. От дупчицата потече кръв. Следващите дни мястото се изду и посиня. Минаха 3-4 седмици, докато синината изчезне напълно. Усещах сърбеж, като след ужилване от пчела. И това ми се случи два пъти и на двете почивки там. Дали има за какво да се притеснявам?

Здравейте, mimoniXS!

В момента имате ли някаква промяна по кожата? След самите ухапвания имаше ли оплаквания различни от тези на мястото на ухапването?

С уважение,
д-р Тодева

Не съм забелязала някаква промяна.
mimoniXS
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Юли 2014, 21:12

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Юли 2014, 13:33

mimoniXS написа:
Dr Violina Todeva написа:
mimoniXS написа:Здравейте, миналото лято, когато бях на море в Гърция ме ухапа муха на плажа. Не знам каква беше. Само си спомням, че беше доста по-едра. Усетих болка на крака си и когато погледнах мухата се беше впила. Махнах с ръка и тя излетя. От дупчицата потече кръв. Следващите дни мястото се изду и посиня. Минаха 3-4 седмици, докато синината изчезне напълно. Усещах сърбеж, като след ужилване от пчела. И това ми се случи два пъти и на двете почивки там. Дали има за какво да се притеснявам?

Здравейте, mimoniXS!

В момента имате ли някаква промяна по кожата? След самите ухапвания имаше ли оплаквания различни от тези на мястото на ухапването?

С уважение,
д-р Тодева

Не съм забелязала някаква промяна.

Здравейте, mimoniXS!

В такъв случай не мисля, че имате повод за притеснение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Anton Petrov » 26 Дек 2014, 11:01

Здравейте
Може ли акарол да се приложи по гланс пениса и за колко време? Какви странични ефекти могат да бъдат очаквани по тази интимна част и как да ги избегна?
Anton Petrov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Дек 2014, 10:52

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Дек 2014, 22:22

Anton Petrov написа:Здравейте
Може ли акарол да се приложи по гланс пениса и за колко време? Какви странични ефекти могат да бъдат очаквани по тази интимна част и как да ги избегна?

Здравейте, Anton Petrov!

Ако не е поставена диагноза от кожен лекар за краста не Ви съветвам да прилагате лечение!
Желая Ви здраве и Весели празници!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване насекоми, въшки, краста консултация с кожен лекар

Мнениеот ilian_profi » 25 Юли 2015, 21:59

Здравейте,

Пиша по повод намазването с лосиона Акарол по интимните части. Тъй като познавам продукта от почти две години и съм го използвал за краста и за въшки останах доста доволен и в двете направления. Не съм спазвал строго профилактиката с лосиона специално при крастата, но родителите ми на село го правят и намериха спокойствие така да се каже. Отностно намазването на интимните части, консултирах се с кожен лекар, не е никак препоръчително, тъй като активната съставка на лосиона е агресивна към намиращата се там кожа. Надявам се съм успял да помогна. Спокойна вечер
ilian_profi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Дек 2014, 00:18

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron