Уретрит - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси към лекар специалист, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми. Ще получите съвет и професионален отговор от лекар.
Проф. д-р Боряна Делийска

Уретрит - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 22 Фев 2019, 11:10

В тази тема на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с възпаление на уретрата. Тук може да получите консултация и съвет за симптоми, диагностика и лечение. На вашите въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".

Уретритът е възпаление на уретрата. Това е тръбичка, която пренася урината от пикочния мехур извън тялото.
Като цяло, повечето случаи на уретрит са резултат от инфекция от бактерия или вирус. Бактериите са най-честите причинители. Същите патогени, които причиняват полово предавани инфекции, могат да доведат до уретрит.

Болка при уриниране е основният симптом на възпаление на уретрата. В допълнение към дизурията може да има често уриниране или спешна необходимост от уриниране, затруднено уриниране, болка по време на полов акт, секрет от пениса или вагината, кръв в спермата или урината.

Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari

Re: Уретрит - мнения и въпроси

Мнениеот dnipa66 » 12 Юни 2019, 18:15

Здравейте имам един въпрос относно проблем, който ми се появи отскоро. Свързан е с уринирането от 2 - 3 дни имам усещането за постоянни позиви за уриниране а след като приключи се наблюдават остатъчни капки по бельото. Болки нямам а нощем ми е най-спокойно не ставам и се чувствам както в нормално състояние. На какво може да се дължи това?Забравих да спомена че съм мъж на 53 години.
dnipa66

Назад към Урология и нефрология