Уретрит - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Уретрит - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 22 Фев 2019, 11:10

В тази тема на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с възпаление на уретрата. Тук може да получите консултация и съвет за симптоми, диагностика и лечение. На вашите въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".

Уретритът е възпаление на уретрата. Това е тръбичка, която пренася урината от пикочния мехур извън тялото.
Като цяло, повечето случаи на уретрит са резултат от инфекция от бактерия или вирус. Бактериите са най-честите причинители. Същите патогени, които причиняват полово предавани инфекции, могат да доведат до уретрит.

Болка при уриниране е основният симптом на възпаление на уретрата. В допълнение към дизурията може да има често уриниране или спешна необходимост от уриниране, затруднено уриниране, болка по време на полов акт, секрет от пениса или вагината, кръв в спермата или урината.

Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Уретрит - мнения и въпроси

Мнениеот dnipa66 » 12 Юни 2019, 18:15

Здравейте имам един въпрос относно проблем, който ми се появи отскоро. Свързан е с уринирането от 2 - 3 дни имам усещането за постоянни позиви за уриниране а след като приключи се наблюдават остатъчни капки по бельото. Болки нямам а нощем ми е най-спокойно не ставам и се чувствам както в нормално състояние. На какво може да се дължи това?Забравих да спомена че съм мъж на 53 години.
dnipa66
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юни 2019, 18:06

Re: Уретрит - мнения и въпроси

Мнениеот Daqna777 » 07 Авг 2019, 16:11

Здравейте, бях на лечение, защото имах камък в уретера и възпаление на двата бъбрека, но в последствие разбрах, че трябвало да пия пробиотик, защото инфекцията в уретера може да я предам на съпруга ми. Въпросът ми е какви са тези пробиотици и тяхното действие какво е,имат ли странични ефекти както силните антибиотици и винаги ли трябва да се пият при агресивно лечение
Daqna777
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Авг 2019, 16:06

Re: Уретрит - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 08 Авг 2019, 12:35

dnipa66 написа:Здравейте имам един въпрос относно проблем, който ми се появи отскоро. Свързан е с уринирането от 2 - 3 дни имам усещането за постоянни позиви за уриниране а след като приключи се наблюдават остатъчни капки по бельото. Болки нямам а нощем ми е най-спокойно не ставам и се чувствам както в нормално състояние. На какво може да се дължи това?Забравих да спомена че съм мъж на 53 години.


Здравейте, dnipa66!

Възможно е тези симптоми да се дължат както на проблем, свързан с простатата (особено предвид възрастта), така и на възпаление на утретрата.

Съветваме Ви да посетите уролог, за да се уточни причината и да Ви се предпише подходяща терапия.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Уретрит - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 08 Авг 2019, 12:48

Daqna777 написа:Здравейте, бях на лечение, защото имах камък в уретера и възпаление на двата бъбрека, но в последствие разбрах, че трябвало да пия пробиотик, защото инфекцията в уретера може да я предам на съпруга ми. Въпросът ми е какви са тези пробиотици и тяхното действие какво е,имат ли странични ефекти както силните антибиотици и винаги ли трябва да се пият при агресивно лечение



Здравейте, Daqna777!

Инфекция се лекува с антибиотици, като се препоръчва по време на антибиотичното лечение да се приемат пробиотици, за да се намали риска от нежелани реакции от провежданата терапия.
Освен това при инфекции и възпаление на уринарния тракт се препоръчва да се приемат препарати с червена боровинка (някои са съчетани и с пробиотици) както за облекчаване на състоянието, така и за профилактика и предотвратяване на обостряне. Ето някои примери:
УРИНАЛ ИДЕЛИН капсули * 30 ВАЛМАРК
ЛАКТОФЛОР УРОБИОТИК ПЛЮС капсули * 30
ЦИСТОСТОП ХРОНО табл. 1200 мг. * 30
УОМЕН ДОФИЛУС капсули * 40
ИМУНОБОР УРО капсули * 30
УРО-3 капсули * 20 ФОРТЕКС

Тук може да разгледате всички препарати:
ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ ЗА ПИКОЧНИ ПЪТИЩА

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Уретрит - мнения и въпроси

Мнениеот SilvioBanchev » 25 Яну 2021, 20:29

Имам отделяне на бял понякога изглежда с малко гной понякога прозрачен без възбуда или леко жълт, преди около 2 месеца пак ми се беше появило направих си изследване и нямах нищо, но сега пак се появи и се притеснявам от какво може да е като не съм го правил с нов партньор нито момичето е било с друг. също понякога изпитвам леко дразнене при уриниране
SilvioBanchev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Яну 2021, 20:26

Re: Уретрит - мнения и въпроси

Мнениеот kankardam » 15 Фев 2021, 10:59

Здравейте!
Мъж на 36 години съм. от средата на август 2020 г. получих често уриниране без болка, парене или дразнене, просто почнах да пикая по-често и след края на микцията имах усещането, че нещо ми дразни мехура и пак мога да се уринирам - мислех си, че чувството е като на недоизпразнен пикочен мехур, но с течение на времето по ми се струва, че нещо дразни мехура и затова, така се получава, тъй като при мен всичко беше като нормалното пикане, просто след изпикаване отставаше лек позив и с течение на времето ставаше по-силен. понякога можех да издържа и 2-3 часа без да пикая, но това дразнене в пикочния мехур оставаше. Посетих трима уролози в моят град, поставиха ми какви ли не диагнози, последния от тях - доцент ми каза, че имам свръхактивен пикочен мехур, но това само по себе си спроед мен не значи нищо, защото той не се опита да установи причината за това често уриниране, каза ми, че най-вероятно съм имал инфекция, която е минала и трябвало да отшуми ефекта от нея. Обаче може ли уринарна инфекция да отшуми от само себе си, макар че пих Монурал и червена боровинка, още след началото на честото уриниране, после още един антибиотик за цистит, след известно време пих и малко Урогут, но имах стомашни проблеми от него и го спрях. Този третият уролог, който ми постави диагноза свръхактивен пикочен мехур ми предписа Везикер и Инфламенд. Пих ги три месеца. Сега уринирам нормално като честоти, но се притеснявам пак да не се върне честото уриниране. Уж рецепторите ми са блокирани, а усещам понякога, че дори като имам малко количество урина в пикочния мехур има дразнене и мога да уринирам. Това нормално ли е? Следва да отбележа, че отккакто се появи това често уриниране, дори до съвсем скоро перодично си правих изследвания на стерилна урина, обикновена урина, кръв и еякулат, нищо не излезе. Наскоро разбрах, че стерилна урина е трябвало да си пусна три поредни дена, а аз като се появи това август си пуснах само веднъж и нямаше бактерия. Искам да Ви запитам възможно ли е да имам възпаление на пикочния мехур без да имам бактерия? И второ бихте ли препоръчали някакъв препарат на растителна основа за профилактика, да не се върне честото уриниране? Аз почвам да се чудя дали не е свързано с това, че правя рядко секс, само по няколко пъти на години и това е от доста дълго време, но от друга страна това често уриниране го получих 3 седмици някъде след като имах сексуални отношения с жена, секса беше с кондом, възможно ли е чрез орален секс да ми е лепнала нещо? Също така понеже работя в офис, тогава беше лято и бях изложен н действие на климатик, който е на нивото на бъбреците и беше до мен, без аз да зная, и на следващия ден започна уринирането да става още по-често. Но долкото разбрах само от простуда на пикочните пътища без да има патоген няма как да се получи често уриниране или бъркам? И последно, като имах това често уриниране пие не повече 1-1,250 мл вода, а пикаех над 2 300 мл. Водих си дневници.Хайде да не са били толкова, но повече 1.5 л. не са били. Това не е ли признак точно на инфекция? Лошото е, че всички уролози при които ходих ме прегледаха набързо и без много да се задълбочават и ми се струва, че проблема ми не е правилно диагностициран. Ще Ви бъда благодарен ако отговорите.
kankardam
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Фев 2021, 10:19


Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron