Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот aramis1 » 31 Юли 2015, 17:35

Здравейте имах увеличена простата пиех омник но при последната проверка всичко беше ок спряха ми омника нахвалиха ми билката левзея но съм хипертоник и разбрах че не трябва да се пие продължително време какво ще ме посъветвате ще я пия профилактично благодаря ви предварително
aramis1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2015, 17:17

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот VeselinMilkov » 04 Авг 2015, 15:11

Здравейте,

По принцип Омник се пие поне 3-4 месеца.След това може да пиете Простамол или Простенал.Билки с "Магарешко мляко"-Milk Thistle също са полезни.Колко ви е увеличена простатата, колко е остатъчната урина и ПСА?
Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот ivo_todorov » 14 Авг 2015, 10:21

Здравейте докторе, мина месец откакто бях опериран от варикоцеле на левия тестис. Спрях тренировки, не ходя и на работа. Студент съм, но сега ще започвам да си търся работа. Та въпроса ми е тъй като тренирах усилено главно в парка тичане, също и на уреди, плуване (обичам да ходя на басейн от време на време). Тренирам и йога също така. Въпроса ми е дали има някакви варианти за раздвижване и релаксация месец след оперирано варикоцеле. И също дали мога да работя, например дали би било проблем ако работя на крак и се налага да вдигна нещо тежко от време на време. Става на въпрос най-вероятно за работа на половин работен ден. Имам планове също и за работа във копирен център но още не са ми напълно ясно нещата. Във епикризата ми пише че операцията е правена по метода на Бернанрди. Направиха ми около 6 или 7 см разрес, вляво във окосмената област. Ето снимка на заздравяващото място http://postimg.org/image/gdjw8uu17/
ivo_todorov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Авг 2015, 16:11

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот VeselinMilkov » 26 Авг 2015, 18:22

Здравей Иво,

Твоят въпрос е по скоро хирургичен(урологичен) и не бих могъл да дам категоричен отговор.
Съжалявам!

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот sdragov » 09 Сеп 2015, 16:45

Въпроса не е свързан с простата, но все пак не можах да намеря по-подходяща тема, в която да го задам.

Въпроса ми е следния: Преди два дни при сутрешна ерекция установих че се е появила нещо като "жилка" или като вена от желязо по продължението на пениса, при стискане има лека болка и като че ли тази "жилка" е свързана с точка или бучка няколко см над основата на пениса. Какво може да бъде и дали ще мине само или ще се наложи да се консултирам с уролог?
sdragov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2015, 16:42

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот momomo » 12 Сеп 2015, 16:27

Здравейте докторе. Намирам се в чужбина, но от малко над 24 часа се появи следния проблем - първо беше двукратно затруднено уриниране с усещане за непълно облекчение. Последваха няколко опити за уриниране, при които количеството изхвърлена течност беше все по-малко, и в крайна сметка спрях да мога да уринирам за 10-12 часа. Междувременно, попадайки в този сайт реших да си купя Простенал ефект. След това посетих лекар, но поради различни причини не успях да открия точно уролог. Така или иначе, този, който ме прегледа реши, че това е възпаление на пикочните пътища, понеже се появи и леко парене. Според него на моята възраст - 43г. било твърде рано за възпаление на простатата. Изписа ми антибиотик и ми каза да не пия Простенала. Междувременно успях да уринирам два пъти, след въпросното спиране. Не знам дали става ясно, но въпросът ми е, може ли от споменатите симптоми да кажете дали и според вас това е само възпаление или има увеличение на простатата, и в този ред на мисли назначеното лечение дали е правилно? Защото, струва ми се, подходът към едното е коренно различен от този към другото?

Благодаря предварително.

П.С. Очаквам мнението ви как да подходя оттук-насетне. Вероятно трябва да се консултирам все пак и с уролог.
momomo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Сеп 2015, 16:13

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот VeselinMilkov » 25 Сеп 2015, 19:34

Здравейте,

Независимо,че сте на 43 е възможно да имате проблем с простатата като хипертрофия.По правилно е да се направи по подробно изследване на простата,ехографско ,остатъчна урина,посявка на простатен секрет и т.н.
Даването на антибиотик безразборно,не е добра идея.Намерете начин да се консултирате с добър нефролог/уролог.
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот diakovo » 09 Фев 2016, 22:59

Здравейте,страдам ,от доброкачествена хиперплазия на простатата,по добре съм пиех омник и лекуващия лекар ми спря лекарството ,вече втори месец пия простатизал перфект,колко време трябва да се пие до нужния ефект
diakovo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Май 2013, 20:30

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот daywalker » 18 Фев 2016, 17:30

Здравейте,
Аз съм на 31г. и от края на лятото се появи проблем с уринирането. Проблема се изразява в трудно започване на уринирането като понякога това затруднение е съпроводено със сериозни напъни стигащи до изпотяване до като започна. След като стартирам веднъж процеса по-натам върви нормално. След като свърша остава чувството на лек дискомфорт в областта на пикочния мехур понякога. Проблема не е константен като обикновенно продължава десетина дни, след което отшумява, нещата се нормализират и след определено време пак се появява като в момента това продължава вече повече от десет дена. Нямам никакви други оплаквания, не ме боли, не ставам често нощем, нямам кръв в урината.
Консултирах се при няколко специалиста в няколко клиники като първия път беше когато се появи проблема и последния сега преди няколко дена. Гледаха ме на ехограф преди и след уриниране, минах и на урофлоу тест и всичко е нормално както с простатата така и с пикочния мехур и бъбреците, като струята и количеството на урофлоуа са в нормите или с прости думи ми казваха, че физиологично всичко ми е наред. Не знам вече какво да мисля и на какво се дължи това. Някой смятат, че е на психична основа и не знам възможно ли е това да е причината и има ли някакво медикаментозно лечение. Когато учестя много пиенето на вода до степен да започне да ми се ходи да пишкам през 30-60 мин или тоест когато позива ми е силен нямам проблеми със започването но пък така ми се ходи много често до тоалетна.
Четох в интернет и намерих заболяване Детрузор - сфинктер диссинергия от хипорефлекторен тип, чийто симптоми много наподобяват моето състояние но лекарите смятат, че не е това проблема.

Възможно ли е това да е проблемът ми всъщност или всичко се дължи на психическа основа или пък някакво друго заболяване? Може ли да ми дадете съвет как да постъпя и нуждая ли се от ново посещение при уролог или пък от прием на някакви медикаменти.

Благодаря Ви предварително.
daywalker
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Фев 2016, 17:16

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот VeselinMilkov » 01 Мар 2016, 19:48

Здравейте,

Възможно е да се касае за функционално нарушение на действието на мускула -детрусор и сфинктера на мехура-дисфункция!Може да има и психологичен елемент.
Всички функционални изследвания са ви нормални както и урината.
Бих опитал нещо от комплементарните методи- хипноза,хомеопатия,иглотерапия.
Моля,дръжте ме в течение!
Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron