Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот vviva » 27 Сеп 2016, 18:10

Здравейте д-р Милков,
много ще съм ви благодарна, ако намерите време и ми отговорите. Става въпрос за баща ми. От няколко едмици знаем диагнозата му: Злокачествено новообразувание на простатата. Т2B NX M0. Направена му е затв. перк. иглена биопсия, а хистологичния резултат е: ацинарен простатен аденокарцином 7=3+4. След това е насочен за КТ и костна сцинтиграфия. Заключението е, че от проведените изследвания не се утановяват данни за мета процес, а от сцинтигр. - няма данни за мета процес. ПСА в момента е 6,69. Искам да ви попитам с тези резултати, възможно ли е да се приложи радикално лечение? Имам готовност да му помогна и с роботизирана простатектомия. Тя подходяща ли е в неговият случай?
Благодаря предварително.
Всяко мнение или съвет от форумците също ще ми е от голя полза.
vviva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Сеп 2016, 18:04

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Deyan Petkov » 04 Окт 2016, 14:23

Добър ден!
Искам и аз да се оплача от моя проблем! Имам увеличен епидидим в левия тестис. Не ме боли много, по-скоро като парене е, но е факт, че е 2-3 пъти по голям от десния. Няма болка и кръв при уриниране и еякулация. Паренето от време на време се качва по канала нагоре. Тестисите са добре и няма никакви бучки. Това се случи ( преди 4 дена) в ден в който правих 3 неща там долу:
1 - мастурбирах - доста дълго може би към час и малко. Когато дойде момента на еякулация спирам за малко и после пак продължавам. Може би е грешка.
2 - подстригвах скротума с машинка за подстригване и точно зад левия тестис го прескрипах със зъбите на машинката. Доста ме заболя, но нямаше кръв и рани.
3 - вечерта правих секс с приятелката си - от 5 години сме заедно няма изневери и болести. От началото го правим без презерватив.

Преди 10 месеца съм опериран от ингвинална херния в ляво, но нямах проблеми с тестисите, освен че от оперираната страна малко "висна" :grin:
Сега се притеснявам да не съм го травмирал нещо от прекомерна мастурбация ли не знам... Моля ви докторе ако можете да изкажете някакво мнение?
Благодаря предварително ..

ПС : Забравих да кажа, че след операцията на контролни прегледи се бях тревожил за рак на тестиса, защото беше много подут - казаха ми, че нямам и да не се филмирвам. :shock:
Deyan Petkov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Сеп 2016, 12:05

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот VeselinMilkov » 05 Окт 2016, 20:55

Здравейте ,

Съжалявам но двата въпроса са от компетенцията на уролог и не мога да дам адекватно мнение!

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта