Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот VeselinMilkov » 05 Окт 2014, 18:53

Тук можете да зададете своите въпроси свързани със състоянието увеличена простата!
На вашите въпроси ще отговори специалист д-р Веселин Милков!



Повече за д-р Милков и неговата практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Увеличена простата - онлайн консултация с уролог

Мнениеот stani_mir » 13 Окт 2014, 09:36

Страдам от доброкачествена хиперплазия на простатата за което вземам ''ОМНИК ТОКАС''. Страдам и от ревматоиден артрит, за което вземам медрол. Уролога ме съветва да спра медрола. Ревматолога ми казва, че може да вземам и двете лекарства. Въпроса ми е може ли да вземам и двете лекарства?
stani_mir
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2014, 09:27

Re: Увеличена простата - онлайн консултация с уролог

Мнениеот emili » 13 Окт 2014, 09:54

Добър ден , баща ми се оплакваше от парене при уриниране ходи на уролог казаха му че простатната жлеза е нормално увеличена за възрастта му ,при изследването на psa резултатът е 113,6ng/ml ,на какво може да се дължи такъв висок резултат и дали е добре да направим още едно изследване за да сравним резултатите преди да се предприеме биопсия ,дали е възможно това ниво да се е повишило само за момента тъй като паренето вече изчезна.Благодаря за отделеното внимание
emili
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2014, 09:46

Re: Увеличена простата - онлайн консултация с уролог

Мнениеот Десислава Иванова » 12 Яну 2015, 12:25

Здравейте! Искам да Ви попитам баща ми, който е на 70 г. е опериран на 07.10.2008 г. от карцином ренис син T1N0MoG. До настоящия момент няма оплаквания и проблеми. Тази година във връзка с болка в плешката иска да отиде на СБР с. Баня Карловско, но там пише, че не трябва да ходят хора с онкологични заболявания. Считате ли, че има някакъв проблем да отиде и да проведе процедури като - луголечение, калолечение и т. н . Благодаря предварително!
Десислава Иванова
 
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Окт 2014, 11:55

Re: Увеличена простата - онлайн консултация с уролог

Мнениеот VeselinMilkov » 26 Мар 2015, 11:23

Здравейте всички,задали въпроси за простатни проблеми!
Ще се опитам да отговоря на всички,но моля да изпратите отново обновена информация,вкл. и изследвания по вулнуващите ви въпроси.
Поздрави,

Д-р Веселин Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот ina88 » 25 Апр 2015, 18:02

Здравейте докторe казвам се Александрина и ви пиша защото съм безкрайно отчаянна, - става въпрос за мъжа ми на 33 е сего,но проблемите му започнаха одавна. Пиша ви конкретно да ви помоля да погледнете скенерите и резонанса и ако може да изкажете какво мислите за простатата и около нея и бъбреците на мъжа ми. Тои е в много тежко състояни с множесво проблеми и загуба на всякакква сетивност. Има проблеми с бъбреците,но вече 5 години никои не се взаема с това за капак няма никаква ерекция и не си усеща половите органи има атония на мехура и не усеща да му се пишка понакога изпикава 1.5л и то с напъване само. Искаом да ви попитам дали това би могло да се оправи напълно или веднъж станало е крайно от поне година и половина е така. Другото е че ПСА беше 5 посли 6 - 7 простата уголемена нехомогенна 5 на 4 см това ноември а все не му обръщаха внимание бил на 32 - 33 млад и му даваха антибиотици,но нищо не стана. На скенера пък всичко било ок а пък туширане и ехограв не беше наред нито пса. Сега беше пса 2 после 3 ,но просатата е уголемена - дадоха му да пие тиквено семе по 1000 - 2000 мг простанал и вердин уви нищо напротив по зле става - интересува ме вашето експертно мнение по този въпрос и въобще дали можете да ни помогнете найстина човека дори не ходи вече от месеци не се храни поради слабост и безсилие и загуба на сетивност навсякъде.

Последно ноември - простата - 53 на 39 см хетерогенна структура. ПСА 7 - 2 - 3 Яекулат - чист два пъти преди имаше бактери миналата година уж. Урина стерилна - чиста.Камак в ляв уретер от март 2013,камани и в двата бъбрека и намален перенхим.Калцификат вероятен в простата. Мехура изпразва с напъване и се пълни до 1.5,но гледа да го празни на 5-600мл ,ерекция няма от година и нещо никаква,никога не му се допикава.

Явно е нещо тежко защото няма сетивнос никъде вече и за болка и сега не знаем кога има възпаления. Найстина ме интересува вие какво виждате на тезии образни иследвания и какво мислите и има ли вероятност да възвърне сетивност за пишкане и ерекция или е от тук нататък с катетър на 33?

БРАГОДАРЯ ВЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ -
С УВАЖЕНИЕ АЛЕКСАНДРИНА СТОЯНОВА.

Скенер корем и таз от април 2014
http://dox.bg/files/dw?a=e93800aad9

Скенер корем и таз от октомври 2014
http://dox.bg/files/dw?a=d447505d34

ЯМР корем
http://dox.bg/files/dw?a=e93800aad9
ina88
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Юни 2012, 14:12

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот VeselinMilkov » 04 Май 2015, 17:21

Здравей Александрина,

Току що получих твоето писмо и ти отговарям веднага,защо личи ,че сте доста разтревожени.
За съжаление на iPad не можах да отворя прикачените файлове.ще опитам довечера през notebook.
От това ,което си написала, не съм много убеден ,че проблема е изцяло в простатата.съпруга ти има ли травми,операции или други придружаващи заболявания.
Пиши ми ако се сещаш нещо допълнително.
Може ли да изпратиш снимките като прибавка към мейла ми?

Ще ти пиша отново като прегледам всички прибавки.

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот VeselinMilkov » 04 Май 2015, 20:39

Здравей Александрина,

Опитах на друг компютър да видя файловете,опитах и регистрация на abv.bg но нищо не се получи!?
Моля те,прати на мейла ми снимките,за да ги видя и взема отношение по проблема на твоят съпруг.
Съжалявам за забавянето,

С уважение,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48


Re: Увеличена простата - онлайн консултация със специалист

Мнениеот VeselinMilkov » 12 Юни 2015, 21:28

Здравейте,

Съжалявам,но не мога да отворя фаиловете на Айпед .
Мола,пратете ми ги в друг формат!

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта