Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 08 Май 2019, 18:21

Радина.Дълбокова написа:
59317970_708149772921765_5868849518929248256_n.jpg
Здравейте момичета и мамчета.Казвам се Радина и съм на 21 години.През седмицата( сряда вечерта ) ходихме със сестра ми на басейн тук във Варна .След него ме заболя коремчето и имах някакво зловонно течение на сутринта.Казах на мама и тя ми записа час при гинеколог Гинеколожката ме прегледа , правиха ми цитонамазка и МКБ . Днес резултатите бяха готови ходих до лабораторията ... Кандида албиканс и ми изписаха Macmiror 500 вагинални капсули 12 на брой,предписани наред с други лекарства, но това нещо направо ми помрачи целия ден! Тия "вагинални" капсули са някаква гадост. Събудих се с такова течение, че чак се изплаших. Капсулите са жълти и течението беше точно в този цвят. Ама то да беше като нормалното течение ок, ама товааа.... изцапах си пижамката, стаята, банята... все едно някакакъв обилен кръвоизлив, само че жълт. Това нормално ли е? Явно тази капсула се е "разтворила" или може би "разпуснала" в мен, направо не знаех какво да правя . Нямам никакво намерение да си слагам отново такава капсула. Някоя от вас да е чувала за тези капсули или да ги е ползвала?
Дано поне някоя от вас да ми отговори

P.s ето резултатите от МКБ


Здравейте, Радина.Дълбокова!

Възможно да има течение при разтваряне на таблетката. Поставяйте вагиналните глобули вечер преди лягане възможно най-дълбоко във влагалището.

Не е уместно да прекратявате по свое усмотрение назначената терапия. Обсъдете с лекуващия си акушер-гинеколог!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот tania.atanasova » 25 Май 2019, 10:57

Незнам дали е мястото да пиша тук.Правих аборт на 2 април поради липса на сърдечен ритъм на детето но след аборта ми дойде края на април но този месец два дни закъснение. В Германия съм и много ми е сложно ходенето при гинеколог.Нормално ли е да ми закъснее :(
tania.atanasova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2019, 10:51

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 27 Май 2019, 19:06

tania.atanasova написа:Незнам дали е мястото да пиша тук.Правих аборт на 2 април поради липса на сърдечен ритъм на детето но след аборта ми дойде края на април но този месец два дни закъснение. В Германия съм и много ми е сложно ходенето при гинеколог.Нормално ли е да ми закъснее :(


Здравейте, tania.atanasova!

Възможно е да се появят менструални нарушения през първите няколко месеца след аборта - по-дълъг или по-къс менструален цикъл, по-кратко или по-продължително кървене, по-лека или по-обилна менструация.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Veri333 » 28 Авг 2019, 15:41

Здравейте! От няколко месеца имам гъбички. Лекувала съм се с Микомакс, Кандизол, Канестен, Полижинакс, Гинексид, но няма оттърване. Бихме искали да разберем дали приятелят ми също има, но не знаем кое е нужното изследване. Преди 2 дни си пусна микробиология на еякулат. Това достатъчно ли е?
Veri333
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Авг 2019, 15:35

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 04 Сеп 2019, 11:09

Veri333 написа:Здравейте! От няколко месеца имам гъбички. Лекувала съм се с Микомакс, Кандизол, Канестен, Полижинакс, Гинексид, но няма оттърване. Бихме искали да разберем дали приятелят ми също има, но не знаем кое е нужното изследване. Преди 2 дни си пусна микробиология на еякулат. Това достатъчно ли е?


Здравейте, Veri333!

Не споменавате дали партньорът има симптоми. Необходимо е да посети лекар (уролог или венеролог), който да направи преглед и по преценка да вземе проба за изследване от пениса.
Препоръчва се и лечение на партньора (дори без наличие на симптоми) при гъбична инфекция на други партньор.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот maia_lp » 10 Ное 2019, 17:03

Здравейте! Моят проблем е,че една седмица след като ми свърши цикъла отново получавам някакво кафяво течение.Не е много обилно,но не е и малко.Какъв може да е проблема? Благодаря
maia_lp
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юни 2014, 09:44

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 11 Ное 2019, 14:17

maia_lp написа:Здравейте! Моят проблем е,че една седмица след като ми свърши цикъла отново получавам някакво кафяво течение.Не е много обилно,но не е и малко.Какъв може да е проблема? Благодаря


Здравейте, maia_lp!

Причините за неправилно кървене/зацапване извън менструацията могат да бъдат различни, включително хормонален дисбаланс, прием на контрацептиви, кисти на яйчника, ендометриоза, миома, инфекция и т.н.

Необходимо е да посетите акушер-гинеколог, който след вниманително снета анамнеза, преглед и изследвания ще може да диагностицира състоянието и да идентифицира причината.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Охлузвания и кървене

Мнениеот Elkastrateva » 19 Яну 2020, 20:19

Здравейте,

Преди няколко дни имах полов контакт, който беше с по-голяма продължителност от обичайното и това доведе до охлузвания, кървене на следващия ден, сърбеж и доста силна болка при допир, както и уриниране. Съмнявам се, че ми се е насложила и някаква инфекция. Купих си някакъв интимен крем за успокояване на кожата и лигавицата в интимната област с дезинфектиращ и хидратиращ ефект. Въпросът ми е, ако започна лечение за Кандида (обикновено провеждам интравагинално поставяне на Полижинакс за 7-10 дни и пия Дифлукан таблетка или две), дали е възможно да ми се влоши симптоматиката от охлузванията? Също дали е препоръчително да си правя бани с някакви успокояващи билки, например лайка, докато се успокоят симптомите?

Благодаря!
Elkastrateva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2020, 20:01

Re: Охлузвания и кървене

Мнениеот FramarLekari » 20 Яну 2020, 15:02

Elkastrateva написа:Здравейте,

Преди няколко дни имах полов контакт, който беше с по-голяма продължителност от обичайното и това доведе до охлузвания, кървене на следващия ден, сърбеж и доста силна болка при допир, както и уриниране. Съмнявам се, че ми се е насложила и някаква инфекция. Купих си някакъв интимен крем за успокояване на кожата и лигавицата в интимната област с дезинфектиращ и хидратиращ ефект. Въпросът ми е, ако започна лечение за Кандида (обикновено провеждам интравагинално поставяне на Полижинакс за 7-10 дни и пия Дифлукан таблетка или две), дали е възможно да ми се влоши симптоматиката от охлузванията? Също дали е препоръчително да си правя бани с някакви успокояващи билки, например лайка, докато се успокоят симптомите?

Благодаря!


Здравейте, Elkastrateva!

Препоръчваме Ви да не провеждате самолечение! Възможно е не само да не ги помогнете, но и да влошите състоянието. Дали имате инфекция и каква е тя може да диагностицира лекар специалист. Отидете при акушер-гинеколог за преглед и консултация, за да Ви предпише след това и подходяща терапия.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот sisito_85 » 26 Апр 2020, 22:22

Здравейте,на 14.02. ми правиха кюретаж след липса на сърдечен ритъм в 8г.с.Оказа се,че имам вродена тромбофилия.Първият ми цикъл бе на 18.03.(доста оскъден),продължи 7 дни,след няколко дни се появи слуз с кръв за окола 2-3дни.Посетих гинеколог,всичко беше наред,дори и кистата ,която имах я нямаше вече.Имах candida и ми предписаха Gynazol и Flucoric 150 еднократно.На 12.04. беше вторият ми цикъл,но този път доста обилен.Около 7 дни продължи,като 2 дни след менструацията използвах Gynasol-a.След още 2-3дни започна зацапване(розово),което при физически упражнения се засилва,особено днес.Консистенцията беше като на пресечено,като извара,не мога точно да опиша.Притеснявам се,защото продължава вече 4 дни,не е постоянно,но го имам.Дали е възможно да е от хормоните,има ли за какво да се притеснявам?
sisito_85
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Мар 2020, 21:08

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта