Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 27 Апр 2020, 11:34

sisito_85 написа:Здравейте,на 14.02. ми правиха кюретаж след липса на сърдечен ритъм в 8г.с.Оказа се,че имам вродена тромбофилия.Първият ми цикъл бе на 18.03.(доста оскъден),продължи 7 дни,след няколко дни се появи слуз с кръв за окола 2-3дни.Посетих гинеколог,всичко беше наред,дори и кистата ,която имах я нямаше вече.Имах candida и ми предписаха Gynazol и Flucoric 150 еднократно.На 12.04. беше вторият ми цикъл,но този път доста обилен.Около 7 дни продължи,като 2 дни след менструацията използвах Gynasol-a.След още 2-3дни започна зацапване(розово),което при физически упражнения се засилва,особено днес.Консистенцията беше като на пресечено,като извара,не мога точно да опиша.Притеснявам се,защото продължава вече 4 дни,не е постоянно,но го имам.Дали е възможно да е от хормоните,има ли за какво да се притеснявам?



Здравейте, sisito_85!


"Консистенция като на пресечено" може да е симптом на гъбична инфекция, тоест да не е излекувана напълно инфекцията, която сте имали. Консултирайте с лекуващия си акушер-гинеколог и го уведомете за симптомите.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Алмира » 07 Юни 2020, 11:02

Здравейте, каква може да е причината, да се появяват гъбички(или поне така казвар АГ) 10дни преди цикъл? Няма течение, а се нацепва кожата... Това се получи след раждане.
Алмира
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юни 2020, 12:32

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 08 Юни 2020, 17:29

Алмира написа:Здравейте, каква може да е причината, да се появяват гъбички(или поне така казвар АГ) 10дни преди цикъл? Няма течение, а се нацепва кожата... Това се получи след раждане.



Здравейте, Алмира!

Нерядко се развива гъбична инфекция в рамките на няколко седмици след раждане. Вагиналната кандидоза може да бъде свързана с хормоналните промени, прием на антибиотици или вагинално раждане. Следвайте предписанието на акушер-гинеколога си за лечение на инфекцията.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Kiki87 » 20 Юни 2020, 12:42

Здравейте, вчера ми предписаха Итраконазол Фунгизол за мен и приятеля ми и Донафил за мен,поради гъбички candida sp. Вчера с приятеля ми пихме по едно Итраконазол (трябвя да пием 5 дни по едно) и след два часа някъде правихме секс. Знам, че не трябваше и няма повече да го правим докато трае лечението. Въпросът ми е може ли да ми повлияе на лечението, много съм притеснена, въпреки че беше първият ден на лечение.
Kiki87
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Юни 2020, 12:34

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Kiki87 » 20 Юни 2020, 12:48

И ще бъде ли проблем, ако вместо 5дни го пия 6 (все едно вчера не се брои) и има ли смисъл изобщо да го правя? Страх ме е просто дали ще имам пак гъбички след лечението.
Kiki87
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Юни 2020, 12:34

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 22 Юни 2020, 10:29

Kiki87 написа:Здравейте, вчера ми предписаха Итраконазол Фунгизол за мен и приятеля ми и Донафил за мен,поради гъбички candida sp. Вчера с приятеля ми пихме по едно Итраконазол (трябвя да пием 5 дни по едно) и след два часа някъде правихме секс. Знам, че не трябваше и няма повече да го правим докато трае лечението. Въпросът ми е може ли да ми повлияе на лечението, много съм притеснена, въпреки че беше първият ден на лечение.



Здравейте, Kiki87!

Следвайте предписанието на лекаря за терапевтичната схема и продължителност на лечение. Избягвайте половите контакти по време на лечението!


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Poli_petrova102003 » 12 Ное 2020, 01:37

Здравейте ,искам да попитам , на 22 години съм започнах хранителен режим за отслабване и добавки (цинк магнезий вит D3 ,хром и канела) за първи път след полов акт получих кървене , сякаш ми е дошъл цикъла , на следващия ден обаче вече нямах нищо освен сутринта леко кафеникаво зацапване , има ли повод за притеснение , каква може да е причината (страхувам се отново да го направя ,за момента)
Poli_petrova102003
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Юли 2018, 12:36

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 13 Ное 2020, 20:42

Poli_petrova102003 написа:Здравейте ,искам да попитам , на 22 години съм започнах хранителен режим за отслабване и добавки (цинк магнезий вит D3 ,хром и канела) за първи път след полов акт получих кървене , сякаш ми е дошъл цикъла , на следващия ден обаче вече нямах нищо освен сутринта леко кафеникаво зацапване , има ли повод за притеснение , каква може да е причината (страхувам се отново да го направя ,за момента)



Здравейте, Poli_petrova102003!

Появата на кървене след полов акт не се дължи на добавките, които приемате.

Причините за кървене след секс могат да бъдат различни - от по-груб сексуален контакт,недостатъчно овлажняване и вагинална сухота до инфекции, цервицит, полип, вагинит и т.н. Необходимо е да посетите акушер-гинеколог за преглед и оценка на състоянието, особено ако кървенето се повтори.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот junona_91 » 24 Ное 2020, 13:43

Здравейте,

От известно време, може би година насам цикълът ми малко се измени. Преди започваше с болка в първия ден и нормално течение, а напоследък преди първия ден с нормално течение и болка започва едно леко зацапване ден два преди същинското начало. При преглед от гинеколог с ултразвук се установи, че нямам поликистозни яйчници, цитонамазката е добре, направиха ми и хормонални изследвания на 5-ти ден от началото на цикъл с резултати: LH - 8.49 IU/ml (2.12-10.89), FSH 8.45 IU/ml (3.85-8.78), Estradiol 48.45 pg/ml (22.4-115), Testosteron 0.37 ng/ml (0.05-0.73).Въпросът ми е има ли нещо притеснително в това първоначално зацапване, защото четох в интернет, че се дължало на хормонален дисбаланс, а според референтните стойности на изследванията излиза, че като цяло нещата са ок. Освен това имам и TSH, който винаги върви в горните граници, а понякога ги и минава - средно е около 5, но останалите тироидни хормони са наред, антитела и ултразук на щитовидна жлеза показаха нормално състояние и лекарите не са ми назначили терапия с хормони.
junona_91
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2017, 15:57

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 26 Ное 2020, 20:40

junona_91 написа:Здравейте,

От известно време, може би година насам цикълът ми малко се измени. Преди започваше с болка в първия ден и нормално течение, а напоследък преди първия ден с нормално течение и болка започва едно леко зацапване ден два преди същинското начало. При преглед от гинеколог с ултразвук се установи, че нямам поликистозни яйчници, цитонамазката е добре, направиха ми и хормонални изследвания на 5-ти ден от началото на цикъл с резултати: LH - 8.49 IU/ml (2.12-10.89), FSH 8.45 IU/ml (3.85-8.78), Estradiol 48.45 pg/ml (22.4-115), Testosteron 0.37 ng/ml (0.05-0.73).Въпросът ми е има ли нещо притеснително в това първоначално зацапване, защото четох в интернет, че се дължало на хормонален дисбаланс, а според референтните стойности на изследванията излиза, че като цяло нещата са ок. Освен това имам и TSH, който винаги върви в горните граници, а понякога ги и минава - средно е около 5, но останалите тироидни хормони са наред, антитела и ултразук на щитовидна жлеза показаха нормално състояние и лекарите не са ми назначили терапия с хормони.



Здравейте, junona_91!

Зацапване преди менструация обикновено не е повод за притеснение и невинаги има здравословна причина. Въпреки това, зацапването понякога може да е индикация за хормонални промени в тялото, ендометриоза, миома, полипи, перименопауза, намалена функция на щитовидната жлеза и др., може да се появи в първите няколко месеца на прием на противозачатъчни таблетки.

Счита се, че зацапване три или по-малко дни преди менструация е нормално. Но ако забележите зацапване четири или повече дни преди менструация или други симптоми (например необичайна миризма, необичайно вагинално течение, необяснима треска или умора) е необходимо да се консултирате с акушер-гинеколог отново.

При Вас стойностите на половите хормони са в норма. Акушер-гинекологът, извършил прегледа, не е установил патология на органите на репродуктивната система.

Относно щитовидната жлеза може да се консултирате с ендокринолог във форума: Ендокринология и болести на обмяната


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта