Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот vanya_an89 » 26 Яну 2021, 19:11

Здравейте, по какъв начин може да стане заразяване с гъбички (кандида)? Възможно ли е да се зарази човек от тоалетната чиния например, ако се е използвала от някой с гъбички?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 27 Яну 2021, 14:28

vanya_an89 написа:Здравейте, по какъв начин може да стане заразяване с гъбички (кандида)? Възможно ли е да се зарази човек от тоалетната чиния например, ако се е използвала от някой с гъбички?



Здравейте, vanya_an89!

Не може да се заразите с гъбички от тоалетна седалка. Въпреки че гъбичната инфекция не е полово предавана инфекция, човек може да се зарази при полов контакт с партньор с гъбички.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот SnejinaChurova » 25 Мар 2021, 08:51

Здравейте,
имам следния проблем, преди около 2 години ми се появи необичайно кафяво към черно кървене извън периода на менструалния ми цикъл и не всеки месец, траело е по 1-2 до 4 дни, но е траело и по 2 седмици. Ходих тогава на гинеколог, но не откриха нищо притеснително, поради което не последва и лечение. Реших да не прибягвам към медикаменти и да вземам билкови добавки, спрях се на билките Витекс и Бял равнец. Донякъде овладях положението, като през миналата година само 2-3 месеца ми се беше появило същото течение, но 1-2 дни преди цикъла. След като свърших с приема на тези билки, си направих почивка от няколко месеца, и до миналия месец тази година приемах Див ям. Но и с него приключих и си направих 1-2 седмици почивка.
И стигаме до сегашното положение - от 16-ти до 20-ти март отново ми се появи кафяво към черно течение,особено след ходене по малка нужда, включително и черна съсирена кръв понякога. Няма никаква миризма. Имам леки спазми както преди цикъл. От 21-ви до 23-ти март нямах нищо, но от 24-ти до днес включително отново ми се появи същото и започнах да се притеснявам... По принцип трябва да ми дойде редовния цикъл на 29-ти или 30-ти март.
Да уточня, че откакто се появиха тези проблеми, не водя полов живот.

Да поясня, че поради пандемичната обстановка и наличието на възрастни покрай мен признавам, че ме е страх да ходя по болници и лекари, защото изживяхме ужаса на Корона вируса и не искам отново да го изживеем.

Затова моля за съвет има ли начин да се лекува с билки или е необходимо посещението на лекар ?
SnejinaChurova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Мар 2021, 08:36

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот vanya_an89 » 02 Апр 2021, 16:02

Здравейте. Преди една седмица без видима причина получих силен дискомфорт в интимната област. Изразяваше се в често уриниране и парене непосредствено след ходенето по малка нужда, а не по време на уринирането. Позивите бяха на чести интервали, а дразненето и паренето се засили. Започнах да пия хапчета с червена боровинка и чай мечо грозде по препоръка на личната лекарка(имаше съмнение за цистит).
Парене и дискомфорт все още имам, вече не толкова силно, но не е изчезнало напълно. Нямам позиви за често уриниране, нито парене след това. Обаче по тоалетната хартия забелязвам секрет подобен на сопол(извинявам се, но на това ми прилича). Секрета е гъст, бял, без миризма, нямам сърбеж, но още усещам дискомфорт и леко парене. Очаквам всеки момент цикъла ми и не мога да посетя гинеколог, след това задължително ще направя преглед и изследвания. Но може ли да ми кажете от какво може да е този гъст, лепкав секрет?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот vanya_an89 » 02 Апр 2021, 16:30

Само да допълня, че секрета е на топченца
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 07 Апр 2021, 12:58

SnejinaChurova написа:Здравейте,
имам следния проблем, преди около 2 години ми се появи необичайно кафяво към черно кървене извън периода на менструалния ми цикъл и не всеки месец, траело е по 1-2 до 4 дни, но е траело и по 2 седмици. Ходих тогава на гинеколог, но не откриха нищо притеснително, поради което не последва и лечение. Реших да не прибягвам към медикаменти и да вземам билкови добавки, спрях се на билките Витекс и Бял равнец. Донякъде овладях положението, като през миналата година само 2-3 месеца ми се беше появило същото течение, но 1-2 дни преди цикъла. След като свърших с приема на тези билки, си направих почивка от няколко месеца, и до миналия месец тази година приемах Див ям. Но и с него приключих и си направих 1-2 седмици почивка.
И стигаме до сегашното положение - от 16-ти до 20-ти март отново ми се появи кафяво към черно течение,особено след ходене по малка нужда, включително и черна съсирена кръв понякога. Няма никаква миризма. Имам леки спазми както преди цикъл. От 21-ви до 23-ти март нямах нищо, но от 24-ти до днес включително отново ми се появи същото и започнах да се притеснявам... По принцип трябва да ми дойде редовния цикъл на 29-ти или 30-ти март.
Да уточня, че откакто се появиха тези проблеми, не водя полов живот.

Да поясня, че поради пандемичната обстановка и наличието на възрастни покрай мен признавам, че ме е страх да ходя по болници и лекари, защото изживяхме ужаса на Корона вируса и не искам отново да го изживеем.

Затова моля за съвет има ли начин да се лекува с билки или е необходимо посещението на лекар ?


Здравейте,

благодарим за обстойното представяне на Вашия случай. Интересна би била и възрастта Ви. Провели сте доста обширна и щадяща терапия досега. Остава въпросът защо вашият организъм тендира към възвръщане на един и същи проблем. Определено си заслужава преглед при гинеколог във Вашия случай, най-малкото за да изключите някои диагнози преди да продължите с Вашата обстойна профилактика, базираща се на алтернативна медицина. Ако отново няма нищо подозрително при гинеколога и се установи хормонален дисбаланс, може да включите и класическата билка бял равнец в гинекологията като лечение.

Успех и не се страхувайте от Корона, здравето е не само отсъствие на Корона вирус

Д-р Яница Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 07 Апр 2021, 13:14

vanya_an89 написа:Само да допълня, че секрета е на топченца


Здравейте!

Навярно сте имали цистит, както и Вие уточнихте и навярно сте го излекували. Ако все пак се появят отново подобни симптоми е добре да се пусне сутрешна урина -седимент и микробиология. Водещо лечение при този проблем са лекарства, базирани на екстракт от бреза.
По отношение на другите ви сегашни оплаквания по-скоро става дума за предменструално кървене. Причината не мога без преглед да я уточня. Но е вероятно да отмине от само себе си. Ако се появи отново или се появявят симптоми на болки ниско долу, температура моля незабавно за консултация с АГ.

Всичко добро!
Д-р Яница Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот vanya_an89 » 19 Юли 2021, 10:03

Здравейте!Очаквам цикъла да ми дойде след около 7 дни. Вчера, когато ходих до тоалетната по малка нужда на тоалетната хартия забелязах кафеникъв секрет. Сложих превръзка, защото си мислих че цикъла ми е подранил. След около 30мин проверих и по превръзката имаше на две места малко кафеникаво течение, а по хартията отново имаше секрет. Днес след събуждане нямаше нищо, нито по превръзката нито на тоалетната хартия. От какво може да се дължи това течение? Нещо притеснително ли е? След цикъла ще посетя гинеколог за преглед, но до тогава може ли да ме насочите какво може да е
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот justMe111 » 31 Яну 2022, 15:55

Здравейте! Менструалният ми цикъл е с продължителност 25-26 дни, но този месец започна на 14.01 и спря на 20.01, но отново започна на 31.01. Обичайната болка в яйчниците си я има. По принцип имам много болезнен менструален цикъл, но от 2 месеца насам болката в областта на яйчниците е слаба. На 25 години съм, водя полов живот, не употребявам медикаменти, не съм имала физическо натоварване, но имах две стресови седмица на работното място. Имам записан час за преглед за сряда, но исках да попитам, дали има за какво да се притеснявам и би ли могло това нещо да е знак за бременност. Благодаря!
justMe111
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Яну 2022, 15:45

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Monika83 » 17 Фев 2022, 14:15

Здравейте,от 10г страдам от хронично течение.На микробиологиите не излиза причинител,но течението продължавам да го имам.На 2 от микробологиите ми излезе кандида.В последствие намерих лекар,който реши да ми пусне пакеет от полови инфекции PCR тест за хламидия,трихомони,уреаплазма и микоплазма,гонорея,сифилис,херпес симплекс 1-2,при което всички са отрицателни,само гарднерела ми е положителен.Отделно пък пускала кръвни тестове за ХиВ,сифилис хепатит Б и Ц.Хламидията при кръвните тестове ми е IgG-0,36 при норма 0.9 и IgM-0,14 при норма 0,9.Разбирам,че тестовете са отрицателни,но трябва ли да изследвам и IgA за по-достоверен резултат?
Monika83
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2022, 13:53

Предишна

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron