Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 16 Яну 2019, 18:40

В тази тема на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с вагиналните инфекции и кървене. Тук може да получите консултация и съвет за симптоми, диагностика и лечение на тези проблеми. На вашите въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".

Вагиналната инфекция е често срещан проблем. Тя може да бъде причинена от бактерии, гъбички или вируси. Химикали в измивни продукти, спрейове или дори дрехи, които могат да влязат в контакт с интимната област, могат да раздразнят деликатната кожа и лигавица.
Различните състояния, които причиняват инфекция или възпаление на влагалището, се обединяват с термина "вагинит". Най-често срещаните видове са бактериална вагиноза, гъбична инфекция, хламидиална инфекция, гонорея, реакция към алергени, трихомониаза, вирусен вагинит. Чести симптоми са: зачервяване и сърбеж във вагиналната област, вагинално течение, жълто-зелен секрет от влагалището, лоша миризма на вагиналното течение, вагинално зацапване, вагинално дразнене и болка, кървене след полов акт, болка и парене при уриниране.

Анормалното вагинално кървене е всяко вагинално кървене, несвързано с нормалната менструация. Този тип кървене може да включва зацапване на малки количества кръв между менструациите или тежко кървене.
Анормалното вагинално кървене може да бъде свързано с проблем с репродуктивната система или с други медицински проблеми или някои лекарства. Възможни причини за вагинално кървене са инфекции, кисти на яйчниците, репродуктивни проблеми, ендокринни нарушения, прием на някои медикаменти, някои състояния на половите органи.

Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Mincheva » 23 Яну 2019, 00:20

Здравейте! Става въпрос за зеленикав секрет (понякога бял и прозрачен) и неприятна миризма във вагиналната област от много години, не ежедневен но доста чест. Нямам сърбеж или парене, просто бърза загуба на свежестта въпреки ежедневната хигиенна грижа. Възможно ли е да дам секрет за изследване в лаборатория и да се види какъв е проблемът на базата само на резултатите? Явно става въпрос за някаква бактерия. Моля за съвет, как се лекува.
Mincheva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Яну 2019, 00:03

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 23 Яну 2019, 15:37

Mincheva написа:Здравейте! Става въпрос за зеленикав секрет (понякога бял и прозрачен) и неприятна миризма във вагиналната област от много години, не ежедневен но доста чест. Нямам сърбеж или парене, просто бърза загуба на свежестта въпреки ежедневната хигиенна грижа. Възможно ли е да дам секрет за изследване в лаборатория и да се види какъв е проблемът на базата само на резултатите? Явно става въпрос за някаква бактерия. Моля за съвет, как се лекува.


Здравейте, Mincheva!

Материалът (вагинален секрет) за изследване се взема от лекар специалист. Подходящата терапия също се назначава от лекар въз основа на оплакванията Ви и резултата от изследването.

Съветваме Ви да отидете на преглед при акушер-гинеколог.

Повече информация за изследването може да прочетете тук: Изследване на вагинален секрет

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот MirelaArmenska » 30 Яну 2019, 14:00

Здравейте! Моят проблем започна още преди 1 година, когато започнах да водя полов живот с приятеля ми. По време на полов акт и досега винаги съм имала повърхностна болка при проникването, болка при дълбоко проникване, а от близо 5месеца имам и силна болка в яйчниците. Тогава реших да отида на гинеколог и след направен контролен преглед на магарето, той ми каза, че най-вероятно имам гъбична инфекция, защото имах и леко влагалищно течение. Изписа ми Микомакс, Клотримазол крем и глобули. Каза, че приятеля ми също трябва да се лекува с Микомакс и Клотримазол крею. Направихме курса на лечение, но след това проблема пак се върна с пълна сила. Вече имах и парене по време на полов акт, парене и болка при уриниране и МНОГО болезнено подуване на малките срамни устни. Свързах се със същия лекар, каза ми да повторя лечението. Този път нямаше никакви изгледи на подобряване, при което преди месец записах час при друг гинеколог. Помолих да ми бъде направено микробиологично изследване на влагалищен секрет, при което резултатът беше наличие на стафилококова бактерия! От антибиограмата лекарят ми изписа Лефлокс за 1седмица. В началото имах някакво подобрение, но всеки път след полов акт с приятеля ми изпитвам същото парене, подуване и болка в яйчниците. Той няма никакви симптоми, но тази седмица е на преглед за всеки случай. Направо не знам какво да направя вече, лутам се от лекари на лекари и без никакъв ефект... :roll: Моля дайте ми съвет!
MirelaArmenska
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Яну 2019, 12:57

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 04 Фев 2019, 17:40

MirelaArmenska написа:Здравейте! Моят проблем започна още преди 1 година, когато започнах да водя полов живот с приятеля ми. По време на полов акт и досега винаги съм имала повърхностна болка при проникването, болка при дълбоко проникване, а от близо 5месеца имам и силна болка в яйчниците. Тогава реших да отида на гинеколог и след направен контролен преглед на магарето, той ми каза, че най-вероятно имам гъбична инфекция, защото имах и леко влагалищно течение. Изписа ми Микомакс, Клотримазол крем и глобули. Каза, че приятеля ми също трябва да се лекува с Микомакс и Клотримазол крею. Направихме курса на лечение, но след това проблема пак се върна с пълна сила. Вече имах и парене по време на полов акт, парене и болка при уриниране и МНОГО болезнено подуване на малките срамни устни. Свързах се със същия лекар, каза ми да повторя лечението. Този път нямаше никакви изгледи на подобряване, при което преди месец записах час при друг гинеколог. Помолих да ми бъде направено микробиологично изследване на влагалищен секрет, при което резултатът беше наличие на стафилококова бактерия! От антибиограмата лекарят ми изписа Лефлокс за 1седмица. В началото имах някакво подобрение, но всеки път след полов акт с приятеля ми изпитвам същото парене, подуване и болка в яйчниците. Той няма никакви симптоми, но тази седмица е на преглед за всеки случай. Направо не знам какво да направя вече, лутам се от лекари на лекари и без никакъв ефект... :roll: Моля дайте ми съвет!


Здравейте, MirelaArmenska!

Съветваме Ви отново да си направите микробиологично изследване на вагинален секрет, както и изследване за хламидии. Най-малко 24 часа преди вземане на секрета за изследване не използвайте вагинален душ, тампони или лекарства.
Тук може да прочетете информация:
Изследване за хламидии
Изследване на вагинален секрет

Ако се установи наличие на инфекция, е необходимо провеждане на лечение не само при Вас, но и на партньора Ви.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Mincheva » 12 Мар 2019, 23:57

FramarLekari написа:
Mincheva написа:Здравейте! Става въпрос за зеленикав секрет (понякога бял и прозрачен) и неприятна миризма във вагиналната област от много години, не ежедневен но доста чест. Нямам сърбеж или парене, просто бърза загуба на свежестта въпреки ежедневната хигиенна грижа. Възможно ли е да дам секрет за изследване в лаборатория и да се види какъв е проблемът на базата само на резултатите? Явно става въпрос за някаква бактерия. Моля за съвет, как се лекува.


Здравейте, Mincheva!

Материалът (вагинален секрет) за изследване се взема от лекар специалист. Подходящата терапия също се назначава от лекар въз основа на оплакванията Ви и резултата от изследването.

Съветваме Ви да отидете на преглед при акушер-гинеколог.

Повече информация за изследването може да прочетете тук: Изследване на вагинален секрет

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"



Здравейте отново. Това за прегледа е ясно, но аз питам дали има начин без предварителен преглед. Чувала съм например,че може да се даде в лаборатория секрет на ежедневна превръзка и след това вече с резултатите да се отиде при гинеколог. Възможен ли е този начин наистина? Силно ме интересува, защото не съм ходила никога на гинекологичен преглед и много се притеснявам.
Mincheva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Яну 2019, 00:03

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 13 Мар 2019, 19:13

Mincheva написа:Здравейте отново. Това за прегледа е ясно, но аз питам дали има начин без предварителен преглед. Чувала съм например,че може да се даде в лаборатория секрет на ежедневна превръзка и след това вече с резултатите да се отиде при гинеколог. Възможен ли е този начин наистина? Силно ме интересува, защото не съм ходила никога на гинекологичен преглед и много се притеснявам.


Не е уместно да се изследва по начина, който описвате.
Освен това е силно препоръчително всяка жена периодично да ходи на профилактичен гинекологичен преглед с цел превенция и ранно откриване на заболявания.

Зелен секрет насочва към инфекция. Съобщавате, че този проблем е с давност много години, което означава, че инфекцията вече може да е причинила и усложнения и последствия. Отидете на преглед!

Ако имате партньор, той също трябва да проведе лечение.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Mincheva » 16 Мар 2019, 01:40

Здравейте. Нямам никакви усложнения,освен бързата загуба на свежестта. Партньор все още не съм имала.На пазара има таблетки за вагинални инфекции на свободна продажба без рецепта,но не знам дали е препоръчително да се ползват предвид факта,че все още не съм имала партньор. Знам,че като лекар няма как да не препоръчате преглед
Mincheva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Яну 2019, 00:03

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 21 Мар 2019, 13:03

Mincheva написа:Здравейте. Нямам никакви усложнения,освен бързата загуба на свежестта. Партньор все още не съм имала.На пазара има таблетки за вагинални инфекции на свободна продажба без рецепта,но не знам дали е препоръчително да се ползват предвид факта,че все още не съм имала партньор. Знам,че като лекар няма как да не препоръчате преглед


Няма как да прецените сама дали нямате усложнения, понякога те нямат изявена симптоматика. Освен загуба на свежест, имате ли зеленикав секрет, за какъвто споменавате в по-горен пост? Това е признак на инфекция.

Вагиналните таблетки без рецепта могат да се използват като допълнително средство към основната терапия за лечение на вагинална инфекция. Употреба само на такива таблетки без рецепта няма да излекува инфекцията.
Ако имате само бърза загуба на свежест без други симптоми, би могло да опитате само с вагинални таблетки, които не изискват лекарско предписание. И все пак - прегледът е най-добрият избор!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Вагинални инфекции и кървене - мнения и въпроси

Мнениеот Радина.Дълбокова » 05 Май 2019, 05:32

59317970_708149772921765_5868849518929248256_n.jpg
59317970_708149772921765_5868849518929248256_n.jpg (20.89 KiB) Прегледано 3895 пъти
Здравейте момичета и мамчета.Казвам се Радина и съм на 21 години.През седмицата( сряда вечерта ) ходихме със сестра ми на басейн тук във Варна .След него ме заболя коремчето и имах някакво зловонно течение на сутринта.Казах на мама и тя ми записа час при гинеколог Гинеколожката ме прегледа , правиха ми цитонамазка и МКБ . Днес резултатите бяха готови ходих до лабораторията ... Кандида албиканс и ми изписаха Macmiror 500 вагинални капсули 12 на брой,предписани наред с други лекарства, но това нещо направо ми помрачи целия ден! Тия "вагинални" капсули са някаква гадост. Събудих се с такова течение, че чак се изплаших. Капсулите са жълти и течението беше точно в този цвят. Ама то да беше като нормалното течение ок, ама товааа.... изцапах си пижамката, стаята, банята... все едно някакакъв обилен кръвоизлив, само че жълт. Това нормално ли е? Явно тази капсула се е "разтворила" или може би "разпуснала" в мен, направо не знаех какво да правя . Нямам никакво намерение да си слагам отново такава капсула. Някоя от вас да е чувала за тези капсули или да ги е ползвала?
Дано поне някоя от вас да ми отговори

P.s ето резултатите от МКБ
Радина.Дълбокова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Май 2019, 05:20

Следваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта