Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2014, 11:57

silveto9192 написа:До д-р Тодева!
Здравейте, не можах да разбера къде точно да задам въпроса си, затова реших да го напиша тук!
Имам гъст, жълтеникъв секрет придружен с неприятен мириз, сърбеж и парене, искам да попитам на какво може да се дължи това и какви са методите за лечение?
благодаря ви предварително :)

Здравейте, silveto9192!

Имате предвид вагинален секрет или? Съветвам Ви да посетите гинеколог или дерматовенеролог, да се направи микробиологично изследване и според резултата ще се назначи подходящо лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот danajieva » 10 Окт 2014, 11:33

Здравейте,искам да попитам,колко често може да се използва дамския душ и изобщо полезен ли е?
БЛАГОДАРЯ ВИ ЧЕ ВИ ИМА✌
danajieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2014, 11:16

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Окт 2014, 15:40

danajieva написа:Здравейте,искам да попитам,колко често може да се използва дамския душ и изобщо полезен ли е?
БЛАГОДАРЯ ВИ ЧЕ ВИ ИМА✌

Здравейте, danajieva!

Моята препоръка е да не се използва вагинален душ, защото с него се отстранява и полезната флора, чиято цел е да се бори с патологичната.
Препоръчвам Ви, когато имате оплаквания винаги да се взема вагинален секрет и лечение да се провежда според това какво се изолира. Имайте предвид, че вагиналната секреция не винаги означава, че имате инфекция!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот roza95 » 14 Окт 2014, 11:56

Здравейте,
имам вагинално течение от преди много дълго време. Водя полов живот от около 3 години с един човек. Миналата година ходих на гинеколог и продължих лечение около месец и се отказах, защото нямаше никакъв ефект от предписваните медикаменти. Имам добра хигиена: мия се вечер преди лягане и след всяко ходене по малка нужда използвам мокри кърпички. Предписваните медикаменти са: Ginalgin, Fluconazol (или нещо подобно, не мога да разчета), Gyno pevaryl 0.05, Ofloxin 0.2, Linex forte, Vit B complex, Tinidazol 0.5, Klion D. Това са след няколко прегледи не е всичко изписвано на куп.Това е микробиологичното изследване.
[img]file:///C:/Users/Administrator/Desktop/DSCN2068.JPG[/img]
Благодаря Ви!
roza95
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Окт 2014, 11:25

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Окт 2014, 13:10

roza95 написа:Здравейте,
имам вагинално течение от преди много дълго време. Водя полов живот от около 3 години с един човек. Миналата година ходих на гинеколог и продължих лечение около месец и се отказах, защото нямаше никакъв ефект от предписваните медикаменти. Имам добра хигиена: мия се вечер преди лягане и след всяко ходене по малка нужда използвам мокри кърпички. Предписваните медикаменти са: Ginalgin, Fluconazol (или нещо подобно, не мога да разчета), Gyno pevaryl 0.05, Ofloxin 0.2, Linex forte, Vit B complex, Tinidazol 0.5, Klion D. Това са след няколко прегледи не е всичко изписвано на куп.Това е микробиологичното изследване.
[img]file:///C:/Users/Administrator/Desktop/DSCN2068.JPG[/img]
Благодаря Ви!

Здравейте, roza95!

Видях изследването, което сте приложила. Не виждам обаче натривката, проврете изследването и е добре да приложите и нея. Тя също е много важна! Изследването с каква дата е? Този бактерий е с чревен произход!
Искам да Ви попитам имате ли анални и/или орални полови контакти?
Не Ви съветвам да използвате мокри кърпи! Използвайте тоалетна хартия или обикновени носни кърпи! Мокрите кърпи не подобряват нивото на хигиена, въпреки че са толкова разпространени!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот roza95 » 14 Окт 2014, 13:18

Dr Violina Todeva написа:
roza95 написа:Здравейте,
имам вагинално течение от преди много дълго време. Водя полов живот от около 3 години с един човек. Миналата година ходих на гинеколог и продължих лечение около месец и се отказах, защото нямаше никакъв ефект от предписваните медикаменти. Имам добра хигиена: мия се вечер преди лягане и след всяко ходене по малка нужда използвам мокри кърпички. Предписваните медикаменти са: Ginalgin, Fluconazol (или нещо подобно, не мога да разчета), Gyno pevaryl 0.05, Ofloxin 0.2, Linex forte, Vit B complex, Tinidazol 0.5, Klion D. Това са след няколко прегледи не е всичко изписвано на куп.Това е микробиологичното изследване.
[img]file:///C:/Users/Administrator/Desktop/DSCN2068.JPG[/img]
Благодаря Ви!

Здравейте, roza95!

Видях изследването, което сте приложила. Не виждам обаче натривката, проврете изследването и е добре да приложите и нея. Тя също е много важна! Изследването с каква дата е? Този бактерий е с чревен произход!
Искам да Ви попитам имате ли анални и/или орални полови контакти?
Не Ви съветвам да използвате мокри кърпи! Използвайте тоалетна хартия или обикновени носни кърпи! Мокрите кърпи не подобряват нивото на хигиена, въпреки че са толкова разпространени!

С уважение,
д-р Тодева



Здравейте,
Натривка нямам изобщо като документ, мога само да кача изписваните рецепти.
roza95
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Окт 2014, 11:25

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Lemie » 15 Окт 2014, 17:12

Здравейте, д-р Тодева!
Аз също имам вагинално течение от дълго време. Имам сериозен приятел от две години и водя полов живот само и единствено с него. Гинекологът при, който ходя ми изписа Клион Д, Фасижин (който трябваше да пие и приятеля ми по препоръка на гинекологът) и Ясмин, тъй като имах киста(6,5 см) . Така или иначе освен кистата нищо друго не се излекува. Не ми е вземал никакви изследвания, просто ме прегледа по стандартния начин и ми изписа тези лекарства. Течението намаля първите дни след като спрях хапчетата, а после всичко си стана по старому. Благодаря Ви предварително!
Lemie
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Окт 2014, 16:54

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Окт 2014, 11:46

roza95 написа:
Dr Violina Todeva написа:
roza95 написа:Здравейте,
имам вагинално течение от преди много дълго време. Водя полов живот от около 3 години с един човек. Миналата година ходих на гинеколог и продължих лечение около месец и се отказах, защото нямаше никакъв ефект от предписваните медикаменти. Имам добра хигиена: мия се вечер преди лягане и след всяко ходене по малка нужда използвам мокри кърпички. Предписваните медикаменти са: Ginalgin, Fluconazol (или нещо подобно, не мога да разчета), Gyno pevaryl 0.05, Ofloxin 0.2, Linex forte, Vit B complex, Tinidazol 0.5, Klion D. Това са след няколко прегледи не е всичко изписвано на куп.Това е микробиологичното изследване.
[img]file:///C:/Users/Administrator/Desktop/DSCN2068.JPG[/img]
Благодаря Ви!

Здравейте, roza95!

Видях изследването, което сте приложила. Не виждам обаче натривката, проврете изследването и е добре да приложите и нея. Тя също е много важна! Изследването с каква дата е? Този бактерий е с чревен произход!
Искам да Ви попитам имате ли анални и/или орални полови контакти?
Не Ви съветвам да използвате мокри кърпи! Използвайте тоалетна хартия или обикновени носни кърпи! Мокрите кърпи не подобряват нивото на хигиена, въпреки че са толкова разпространени!

С уважение,
д-р Тодева



Здравейте,
Натривка нямам изобщо като документ, мога само да кача изписваните рецепти.

Здравейте, roza95!

Не са ми необходими рецепти, вие нали споделихте какво сте прилагала! Натривката е задължителна част от вагиналния и цервикалния секрет!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Окт 2014, 11:56

Lemie написа:Здравейте, д-р Тодева!
Аз също имам вагинално течение от дълго време. Имам сериозен приятел от две години и водя полов живот само и единствено с него. Гинекологът при, който ходя ми изписа Клион Д, Фасижин (който трябваше да пие и приятеля ми по препоръка на гинекологът) и Ясмин, тъй като имах киста(6,5 см) . Така или иначе освен кистата нищо друго не се излекува. Не ми е вземал никакви изследвания, просто ме прегледа по стандартния начин и ми изписа тези лекарства. Течението намаля първите дни след като спрях хапчетата, а после всичко си стана по старому. Благодаря Ви предварително!

Здравейте, Lemie!

Съветвам Ви отново да посетите лекуващия си лекар след като оплакванията продължават. Необходимо е да се вземе микробиологично изследване, за да се открие каква е причината за течението!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот yoanna9449 » 13 Яну 2015, 19:58

Здравейте,от много време имам проблем с бялото течение(на 20 години съм) .Почти винаги съм имала и единствено през лятото почти нямам.Всеки път е различно ту бяло,ту зеленикаво,със сърбеж и неприятна миризма.Правили са ми изследвания и нищо не откриват.Когато стане по студено тогава се засилва най-много.В момента е зеленикаво отново с неприятна миризма.
yoanna9449
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2015, 19:47

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта