Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Яну 2015, 16:40

yoanna9449 написа:Здравейте,от много време имам проблем с бялото течение(на 20 години съм) .Почти винаги съм имала и единствено през лятото почти нямам.Всеки път е различно ту бяло,ту зеленикаво,със сърбеж и неприятна миризма.Правили са ми изследвания и нищо не откриват.Когато стане по студено тогава се засилва най-много.В момента е зеленикаво отново с неприятна миризма.

Здравейте, yoanna9449!

Микробиологично изследване трябва да се прави, докато имате оплаквания, т.е. докато имате течение. Не е възможно при наличие на миризма и зеленикаво течение да не се открие никакъв проблем на микробиологично изследване!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Stela1988 » 08 Мар 2015, 22:30

Здравейте.Една седмица след цикъл съм.Имам вагинално прозрачно течение,не ме сърби и ни мирише.Четох какво ли не.Че е овулация,че е нормално.Но аз не намирам за нормално да ходя по малка нужда и да чакам да се изцеди това прозрачно нещо като сопол отдолу.Наскоро бях настинала и пак имах такова,но с хапчета отдолу слягащи се се махна.Но ето че след цикъла ми пак го има сега.Благодаря предварително. :?:
Stela1988
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Мар 2015, 21:06

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Апр 2015, 11:48

Stela1988 написа:Здравейте.Една седмица след цикъл съм.Имам вагинално прозрачно течение,не ме сърби и ни мирише.Четох какво ли не.Че е овулация,че е нормално.Но аз не намирам за нормално да ходя по малка нужда и да чакам да се изцеди това прозрачно нещо като сопол отдолу.Наскоро бях настинала и пак имах такова,но с хапчета отдолу слягащи се се махна.Но ето че след цикъла ми пак го има сега.Благодаря предварително. :?:

Здравейте, Stela1988!

По принцип в средата на цикъла, около 14-я ден е нормално да има повишена слузеста вагинална секреция. Тя трябва да е без неприятен мирис. За да сте сигурна обаче дали това е нормално или не е уместно да се направи микробиологично изследване.

Извинявам се за забавяне на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди малко повече от месец - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрава!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот halby » 06 Ное 2015, 18:02

Здравейте,
от 2 седмици имам неприятна миризма и слабо бяло течение .Имам много добра хигиена и досега не съм имала никакви оплаквания. На какво може да се дължи тази миризма и как може да се премахне?
Благодаря,предварително!
halby
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Ное 2015, 17:50

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Ное 2015, 10:19

halby написа:Здравейте,
от 2 седмици имам неприятна миризма и слабо бяло течение .Имам много добра хигиена и досега не съм имала никакви оплаквания. На какво може да се дължи тази миризма и как може да се премахне?
Благодаря,предварително!

Здравейте!

Много често причината за подобни оплаквания не е лоша хигиена, а дисбаланс на нормалната вагинална флора. Съветвам Ви да посетите лекар и да се направи микробиологично изследване. По този начин ще се лекува причината!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот dessislava.nn » 02 Яну 2016, 22:27

Здравейте,обръщам се към Вас със следният проблем. Имам течение което е доста по обилно от обичайното,не усещам мирис или специфичен цвят,също така малките ми срамни устни се лющят (ако това е правилната дума),просто са сухи и стават на люспички. Усещам дискомфорт долу все едно вътрешността и лигавицата ми са излезнали леко от отвора и е доста неприятно. Не мисля,че има сърбеж,а по-скоро дискомфорт все едно като го затисна с ръка отминава. Преди няколко месеца правих микробиология отново заради засилено течение,но не излезна абсолютно нищо,просто ''хормоните ми са повече''. Мажа се съвсем леко с едно детско кремче Sudocrem колкото да ме омекоти леко.. При първа възможност когато се прибера ще се консултирам с лекар, но ако поне ме насочите какво може да е.. Благодаря Ви!
dessislava.nn
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Яну 2016, 02:57

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Яну 2016, 17:43

dessislava.nn написа:Здравейте,обръщам се към Вас със следният проблем. Имам течение което е доста по обилно от обичайното,не усещам мирис или специфичен цвят,също така малките ми срамни устни се лющят (ако това е правилната дума),просто са сухи и стават на люспички. Усещам дискомфорт долу все едно вътрешността и лигавицата ми са излезнали леко от отвора и е доста неприятно. Не мисля,че има сърбеж,а по-скоро дискомфорт все едно като го затисна с ръка отминава. Преди няколко месеца правих микробиология отново заради засилено течение,но не излезна абсолютно нищо,просто ''хормоните ми са повече''. Мажа се съвсем леко с едно детско кремче Sudocrem колкото да ме омекоти леко.. При първа възможност когато се прибера ще се консултирам с лекар, но ако поне ме насочите какво може да е.. Благодаря Ви!

Здравейте, dessislava.nn!

Възможно е, след като нямате оплаквания с течението това да е нормално повишената вагинална секреция по време на овулация. Въпреки това, ако е нещо необичайно е уместно периодично да се изследва вагинален секрет.
Относно другите оплаквания без преглед ми е трудно да кажа какъв е проблемът, въпреки това смятам че докато посетите специалист използването на судокрем е добро решение!
Желая Ви здраве и успешна Нова 2016 година!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот dessislava.nn » 04 Яну 2016, 20:32

Благодаря ! След няколко дни ползване на кремчето се поуспокои доста и качели ми намаля течението и дискомфорта,но има още какво да се желае. Дали има проблем да се подмивам с лайка и сода или само водичка и сода? Също искам да отбележа,че преди време бях горена заради рана на шийката на матката (не съм раждала),но преди няколко месеца ми казаха,че отново има вероятност да ме горят след биопсията и изследванията иначе цитонамазката ми е смятам добре ПАП2.. Малко съм притеснена течението да не е от това и че отново искат да ме горят с ток,тъй като съм на 20 и се притеснявам да не се отрази след време на желанието ми за дете. Много Ви благодаря за отговорите! Здрава и ползотворна 2016г.
dessislava.nn
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Яну 2016, 02:57

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Яну 2016, 12:19

dessislava.nn написа:Благодаря ! След няколко дни ползване на кремчето се поуспокои доста и качели ми намаля течението и дискомфорта,но има още какво да се желае. Дали има проблем да се подмивам с лайка и сода или само водичка и сода? Също искам да отбележа,че преди време бях горена заради рана на шийката на матката (не съм раждала),но преди няколко месеца ми казаха,че отново има вероятност да ме горят след биопсията и изследванията иначе цитонамазката ми е смятам добре ПАП2.. Малко съм притеснена течението да не е от това и че отново искат да ме горят с ток,тъй като съм на 20 и се притеснявам да не се отрази след време на желанието ми за дете. Много Ви благодаря за отговорите! Здрава и ползотворна 2016г.

Здравейте, dessislava.nn!

По принцип не се препоръчва обгаряне на ранички за нераждали жени, но все пак това трябва да уточните с Вашия гинеколог. Относно използването на лайка и сода за подмиване не смятам, че имате нужда от това!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот xxxxxx » 05 Апр 2016, 11:09

Здравейте, д - р Тодева,

при АГ преглед беше установена " смесена инфекция" без микробиология.Симптомите са течение с неприятен цвят и мирис, нарушаващи ежедневието ми. Проведох лечение с Ципринол и Гино - Певарил (през ден по една ). След месечния ми цикъл няма никаква промяна, симптомите са същите , не са се повлияли от лекарствата. Отидох при друг "специалист" , а той назначи Fasygin 2x2 табл за мен и партньора и Polygynax.
Отделно имам и рецепта за BIGUANELLE - еднократна промивка. Запитването ми към Вас е с кое трябва да продължа, кое е най- уместно да приложа, промивката или антибиотик отново.

Поздрави
xxxxxx
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Апр 2016, 09:50

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта