Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Апр 2016, 11:46

xxxxxx написа:Здравейте, д - р Тодева,

при АГ преглед беше установена " смесена инфекция" без микробиология.Симптомите са течение с неприятен цвят и мирис, нарушаващи ежедневието ми. Проведох лечение с Ципринол и Гино - Певарил (през ден по една ). След месечния ми цикъл няма никаква промяна, симптомите са същите , не са се повлияли от лекарствата. Отидох при друг "специалист" , а той назначи Fasygin 2x2 табл за мен и партньора и Polygynax.
Отделно имам и рецепта за BIGUANELLE - еднократна промивка. Запитването ми към Вас е с кое трябва да продължа, кое е най- уместно да приложа, промивката или антибиотик отново.

Поздрави

Здравейте!

Според мен в случая е най-уместно да се направи микробиологично изследване за да е ясно кой или кои причинители са причина за проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот MariqD » 12 Апр 2016, 18:55

Здравейте! Това са изследванията ми, интересува ме какво лечение бихте ми препоръчали, дали партньорът ми трябва също да се лекува, пренася ли се по полов път тази гъбичка и каква е причината за появата и :sad: :sad: :???: :roll:
Прикачени файлове
izsledvane.jpg
izsledvane.jpg (71.71 KiB) Прегледано 1120 пъти
MariqD
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2016, 18:33

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Апр 2016, 12:57

MariqD написа:Здравейте! Това са изследванията ми, интересува ме какво лечение бихте ми препоръчали, дали партньорът ми трябва също да се лекува, пренася ли се по полов път тази гъбичка и каква е причината за появата и :sad: :sad: :???: :roll:

Здравейте!

Според изследванията е необходимо да се проведе лечение, конкретния избор зависи и от прегледа. Добре би било и при партньора да се вземат мерки.
Ако този проблем е хроничен може да прочетете подробна информация за рисковите фактори и да прецените дали някой касае и вас и да споделите с лекуващия си лекар, за да се вземат необходимите мерки!
Ето удобен линк:
http://problem.framar.bg/%D0%B3%D1%8A%D ... D0%B0.html

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот plammy87 » 21 Юни 2016, 19:37

Здравейте! Имах бяло течение преди известно време. След микробиология се оказа,че нямам нищо а течението беше ужасно - болки,сърбеж,парене,зачервяване и т.н. При първия преглед след лечение с макмирор/глобули и таблетки/ и трихомонацид + бани със смрадлика и йод всичко беше отлично. Гинеколожката ми изписа флукорик 3месеца по 1 за да не рецидивира инфекцията. Пиех ги на точна дата е всичко беше нормално. Но когато вече лечението свърши, веднага щом не пих флукорик се започна с едно ужасн течение на парцали,парене,зачервяване,болки. Сложих си пак макмирор и се оправи. И от тогава всеки месец по едно и също време започва това течение,доста обилно и не спира докато не си сложа глобул. Писна ми вече,някакви съвети?
plammy87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юни 2016, 19:35

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Юни 2016, 10:03

plammy87 написа:Здравейте! Имах бяло течение преди известно време. След микробиология се оказа,че нямам нищо а течението беше ужасно - болки,сърбеж,парене,зачервяване и т.н. При първия преглед след лечение с макмирор/глобули и таблетки/ и трихомонацид + бани със смрадлика и йод всичко беше отлично. Гинеколожката ми изписа флукорик 3месеца по 1 за да не рецидивира инфекцията. Пиех ги на точна дата е всичко беше нормално. Но когато вече лечението свърши, веднага щом не пих флукорик се започна с едно ужасн течение на парцали,парене,зачервяване,болки. Сложих си пак макмирор и се оправи. И от тогава всеки месец по едно и също време започва това течение,доста обилно и не спира докато не си сложа глобул. Писна ми вече,някакви съвети?

Здравейте!

Моят съвет е, когато се появи течението да се вземе нова микробиология, но трябва да има поне 3 дни интервал, в който да не сте слагала нищо.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот believe » 08 Яну 2017, 16:25

Здравейте!
От месец и нещо ползвам вагинален крем Силаут за лечение на лезии, причинени от HPV. Прилага се два пъти седмично. Лечението ще продължи още 2 месеца. Пия и Изопринозин.
Искам да попитам дали може да имам контакти по време на лечението, и дали има опасност да се скъса кондома от контакта с крема. Крема се поставя колкото може по-навътре и вярно - веднъж на 3 дни, но абсолютно всеки ден продължава да изтича секрет, оцветен в жълто от крема.
believe
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Яну 2017, 15:45

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2017, 12:18

believe написа:Здравейте!
От месец и нещо ползвам вагинален крем Силаут за лечение на лезии, причинени от HPV. Прилага се два пъти седмично. Лечението ще продължи още 2 месеца. Пия и Изопринозин.
Искам да попитам дали може да имам контакти по време на лечението, и дали има опасност да се скъса кондома от контакта с крема. Крема се поставя колкото може по-навътре и вярно - веднъж на 3 дни, но абсолютно всеки ден продължава да изтича секрет, оцветен в жълто от крема.

Здравейте!

Производителят не е посочил риск от скъсване на презерватива!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот mortisha » 09 Апр 2017, 12:53

Здравейте! Гинеколожката ми ми изписа Оргаметрил за предезвикване на цикъл 5 дни по 2 таблетки. Каза ми, че до 2-3 ще ми дойде цикъла. Днес е 4 ден от спирането им и няма никакви презнаци да дойде, дори нямям ПМС. Какво се случва? Благодаря...
mortisha
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2017, 12:49

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Апр 2017, 11:46

mortisha написа:Здравейте! Гинеколожката ми ми изписа Оргаметрил за предезвикване на цикъл 5 дни по 2 таблетки. Каза ми, че до 2-3 ще ми дойде цикъла. Днес е 4 ден от спирането им и няма никакви презнаци да дойде, дори нямям ПМС. Какво се случва? Благодаря...

Здравейте!

Не мога да отговоря на въпроса Ви! Консултирайте се с лекуващия лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Niki951 » 21 Апр 2017, 20:33

Здравейте, д-р Тодева,
На 21 години съм и от година и половина се боря с бяло течение и вагинални инфекции. Отначало бяха гъбички , лекувах се, но все се появяваше отново бялото течение, което беше обикновено на "парцали". След това са ми правили няколко микробиологии и не е излизало да имам гъбички. С глобули и Кандизол обикновено са ми минавали симптомите, но след известно време пак се появяват. Преди 4 месеца ми направиха пълни изследвания - нямам нито хламидия, нито трихомоназа, и микробиологията е чиста, но ми откриха в цервикалния секрет бактерията ureaplasma, което се води уреатрит. Предписаха ми Вибрамицин антибиотик след направена антибиограма и Кандизол, както и пробиотик, докато ги приемам. На приятелят ми също му я окткриха, заедно с още една бактерия, двамата минахме курса на лечение и при последните изследвания бяха чисти и нямахме нищо. Освен това, последните няколко месеца имам около 10-15-тия ден от цикъла и лека болка в десния яйчник, но гинеколожката ми каза, че са ми добре яйчниците, а и миналия месец нямах вече такава болка.
Сега обаче имам отново бяло течение, а с приятелят ми винаги ползваме презерватив и не практикуваме анален секс. Но се притеснявам, че от оралния може да си предаваме някакви бактерии от устата, защото след секс имам парене за няколко часа, което отминава и след ден-два започва бялото течение. Реално след всяко излекуване, когато отново правя секс и се появява това бяло течение... Фактически от какво може да е това бяло течение, като последните ми изследвания от януари бяха чисти, спазвам отлична хигиена и ползвам презерватив, а течението отново се появява? Вече ми омръзна през 1-2 месеца да ходя на преглед и пак да се появява после и съм отчаяна, защото и прегледите и лекарствата са скъпи и не мога да си позволя постоянно да ходя...
Основният ми въпрос към Вас е следният - разбрах, че проблемът с нарушената микрофлора на влагалището, на което се и дължи появявата на тези инфекции, може да се преодолее с прием на пробиотици и имуномодулатори. Спрях се на едни орални пробиотици за жени (Probien FemiFlora /Fortex/) , които са точно за жени с такива рецидивиращи инфекции, но въпросът ми е дали ще имат ефект, като го имам в момента това течение или е нужно да съм напълно здрава и тогава да ги приемам, за да помогнат? Бихте ли ми казали колко време трябва да ги приемам?

Благодаря Ви предварително!
Niki951
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Мар 2017, 22:25

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта