Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Таня.Колева » 27 Апр 2017, 10:10

Здравейте. Аз имам въпрос свързан с цикъла. Още от самото начало когато бях на 13 години,цикалът ми не е бил редовен но винаги по 7 дни. Първите няколко годи и се случваше да не ми дойде и по 2-3 месеца. Винаги съм имала болки,обилно беше 2 и 3 ден,а след това се нормализира.На 21 години родих първото си дете. Не съм имала никакви проблеми или отклонения в изследванията,всичко ми беше наред.След раждането ми дойде цикъла за пръв път след 1 година,защото кърмих. Първите месеци беше ок,идваше със закъснение от 3-4 дни най-много. След няколко месеца стана ад. 2 и 3 ден от цикъла е невъзможно да изляза от вкъщи. Слагам тампон,превръзка и след 1 час вече тампона протича и превръзката се пълни. Има и съсиреци,но малко. Това продължи 1 година. Не съм ходила на преглед. След това забременях. На 24 родих второто си дете. Него също кърмих 1 година,през която нямах цикъл. Сега ми дойде на 25 април,тоест в момента е 3 ден от цикъла. Вчера беше ужасно. Ръцете ми трепериха,гадеше ми се,виеше ми се свят почти цял ден. Беше много обилно,отново през час тичах в банята. И днес е така... Тампон който пише че се сменя на 6 часа,аз го сменям на 1 час... Дайте ми съвет както да правя. Забравих да добавя,че като малка пиех противозачатъчни уж да се коригира цикъла. Смених няколко вида и ефект нямаше освен че напълнях.
Таня.Колева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Апр 2017, 09:53

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Май 2017, 16:32

Niki951 написа:Здравейте, д-р Тодева,
На 21 години съм и от година и половина се боря с бяло течение и вагинални инфекции. Отначало бяха гъбички , лекувах се, но все се появяваше отново бялото течение, което беше обикновено на "парцали". След това са ми правили няколко микробиологии и не е излизало да имам гъбички. С глобули и Кандизол обикновено са ми минавали симптомите, но след известно време пак се появяват. Преди 4 месеца ми направиха пълни изследвания - нямам нито хламидия, нито трихомоназа, и микробиологията е чиста, но ми откриха в цервикалния секрет бактерията ureaplasma, което се води уреатрит. Предписаха ми Вибрамицин антибиотик след направена антибиограма и Кандизол, както и пробиотик, докато ги приемам. На приятелят ми също му я окткриха, заедно с още една бактерия, двамата минахме курса на лечение и при последните изследвания бяха чисти и нямахме нищо. Освен това, последните няколко месеца имам около 10-15-тия ден от цикъла и лека болка в десния яйчник, но гинеколожката ми каза, че са ми добре яйчниците, а и миналия месец нямах вече такава болка.
Сега обаче имам отново бяло течение, а с приятелят ми винаги ползваме презерватив и не практикуваме анален секс. Но се притеснявам, че от оралния може да си предаваме някакви бактерии от устата, защото след секс имам парене за няколко часа, което отминава и след ден-два започва бялото течение. Реално след всяко излекуване, когато отново правя секс и се появява това бяло течение... Фактически от какво може да е това бяло течение, като последните ми изследвания от януари бяха чисти, спазвам отлична хигиена и ползвам презерватив, а течението отново се появява? Вече ми омръзна през 1-2 месеца да ходя на преглед и пак да се появява после и съм отчаяна, защото и прегледите и лекарствата са скъпи и не мога да си позволя постоянно да ходя...
Основният ми въпрос към Вас е следният - разбрах, че проблемът с нарушената микрофлора на влагалището, на което се и дължи появявата на тези инфекции, може да се преодолее с прием на пробиотици и имуномодулатори. Спрях се на едни орални пробиотици за жени (Probien FemiFlora /Fortex/) , които са точно за жени с такива рецидивиращи инфекции, но въпросът ми е дали ще имат ефект, като го имам в момента това течение или е нужно да съм напълно здрава и тогава да ги приемам, за да помогнат? Бихте ли ми казали колко време трябва да ги приемам?

Благодаря Ви предварително!

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако имате още притеснения ми пишете!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Май 2017, 16:34

Таня.Колева написа:Здравейте. Аз имам въпрос свързан с цикъла. Още от самото начало когато бях на 13 години,цикалът ми не е бил редовен но винаги по 7 дни. Първите няколко годи и се случваше да не ми дойде и по 2-3 месеца. Винаги съм имала болки,обилно беше 2 и 3 ден,а след това се нормализира.На 21 години родих първото си дете. Не съм имала никакви проблеми или отклонения в изследванията,всичко ми беше наред.След раждането ми дойде цикъла за пръв път след 1 година,защото кърмих. Първите месеци беше ок,идваше със закъснение от 3-4 дни най-много. След няколко месеца стана ад. 2 и 3 ден от цикъла е невъзможно да изляза от вкъщи. Слагам тампон,превръзка и след 1 час вече тампона протича и превръзката се пълни. Има и съсиреци,но малко. Това продължи 1 година. Не съм ходила на преглед. След това забременях. На 24 родих второто си дете. Него също кърмих 1 година,през която нямах цикъл. Сега ми дойде на 25 април,тоест в момента е 3 ден от цикъла. Вчера беше ужасно. Ръцете ми трепериха,гадеше ми се,виеше ми се свят почти цял ден. Беше много обилно,отново през час тичах в банята. И днес е така... Тампон който пише че се сменя на 6 часа,аз го сменям на 1 час... Дайте ми съвет както да правя. Забравих да добавя,че като малка пиех противозачатъчни уж да се коригира цикъла. Смених няколко вида и ефект нямаше освен че напълнях.

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако не е така трябва да посетите гинеколог и да се установи причината за това кървене!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот galq sevdelinova » 18 Сеп 2017, 22:56

здравейте д-р Тодева искам да ви попитам дъщеря ми е на 14 години има обилно безцветно бяло течение някъде дълго около 10 сантиметра но не всеки път се получава постоянно бельото и е мокро няма мирис но е безцветно. тя по принцип е с нередовна менструация януари и февруари приемаше оргаметрил за предизвикване откакто предизвикахме цикала получи това течение. Искам да ви попитам какво може да приема през устата или да пие. Благодаря ви предварително за отговора.
galq sevdelinova
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Авг 2017, 22:32

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Сеп 2017, 14:19

galq sevdelinova написа:здравейте д-р Тодева искам да ви попитам дъщеря ми е на 14 години има обилно безцветно бяло течение някъде дълго около 10 сантиметра но не всеки път се получава постоянно бельото и е мокро няма мирис но е безцветно. тя по принцип е с нередовна менструация януари и февруари приемаше оргаметрил за предизвикване откакто предизвикахме цикала получи това течение. Искам да ви попитам какво може да приема през устата или да пие. Благодаря ви предварително за отговора.

Здравейте!

Най-добре е детето да бъде прегледано от специалист! Може да се изследва секрета и да се прецени дали има нужда от лечение.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Ameliq » 22 Яну 2018, 15:34

Здравейте, на 27 години съм. Пет дена след цикъла получих болка ниско в корема, и бяло течение с кръв? Личният ми лекар прави изследвания. Каза че всичко е Ок, само имам Е коли. Възможно ли е тя да е проблема?
Ameliq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Яну 2018, 15:26

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Яну 2018, 18:15

Ameliq написа:Здравейте, на 27 години съм. Пет дена след цикъла получих болка ниско в корема, и бяло течение с кръв? Личният ми лекар прави изследвания. Каза че всичко е Ок, само имам Е коли. Възможно ли е тя да е проблема?

Здравейте!

Би могло да е това причината, но според мен консултацията с акушеро-гинеколог е препоръчителна!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Nehoty » 01 Фев 2018, 13:30

Здравейте д-р Тодева, много съм притеснена и Ви пиша във връзка със странно зацапване след месечния ми цикъл, който беше от 21.01 до около 27.01. След което започнах да забелязвам понякога леко бледо розово кафеникаво зацапване, съпроводено с малки съсиречета, наподобяващи мънички червейчета, понякога и като пишкам забелязвам по едно такова. Усещам лек дискомфорт в единия яйчник от дясно. Мога да го определя като тъпа болка но лека. Преди около 2 месеца ходих на гинеколог и там ми откриха гъбичката Кандида и ми назначиха лечение сняколко вида глобули и флукорик. Но след лечението, гинеколожката беше отпуска и аз правих секс с моя приятел без презерватив, като той не се беше лекувал. Също да спомена че преди около 3 години друга гинеколожка ми каза че имам поликистозни яйчници и пих Диане 35 в продължение на 2 години. След последния ми преглед, гинеколожката ми каза че не вижда да са ми увеличени яйчниците и ми пусна 3 хормона за изследване. Изследванията ми бяха в нормата като само LH ми беше 12,47. Когато си пуснах хормоните бяха минали само 1 2 седмици, от както бях спряла Диане 35. И сега не знам дали чак сега тялото ми реагира на спирането на контрацептивите и какъв е проблема. Дали е следствие на повторна зараза с Кандида или някаква киста на яйчника? Много съм притеснена тъй като за пръв път ми се случва да имам такова зацапване и то с някаква слуз с розово кафяв цвят но разкъсани и малки. Не ми прави цитонамазка, защото каза че ще даде отклонение заради гъбичките. А преди време когато ходих и ми казаха за поликистозните яйчници, цитонамзката ми показа че имам и ЧПВ но до колкото помня не беше в рискова група. Моля за отговор, докато отида на преглед, защото ме хваща паника и съм супер притеснена, да не е рак или нещо злокачествено.
Nehoty
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Фев 2018, 13:24

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Фев 2018, 16:32

Nehoty написа:Здравейте д-р Тодева, много съм притеснена и Ви пиша във връзка със странно зацапване след месечния ми цикъл, който беше от 21.01 до около 27.01. След което започнах да забелязвам понякога леко бледо розово кафеникаво зацапване, съпроводено с малки съсиречета, наподобяващи мънички червейчета, понякога и като пишкам забелязвам по едно такова. Усещам лек дискомфорт в единия яйчник от дясно. Мога да го определя като тъпа болка но лека. Преди около 2 месеца ходих на гинеколог и там ми откриха гъбичката Кандида и ми назначиха лечение сняколко вида глобули и флукорик. Но след лечението, гинеколожката беше отпуска и аз правих секс с моя приятел без презерватив, като той не се беше лекувал. Също да спомена че преди около 3 години друга гинеколожка ми каза че имам поликистозни яйчници и пих Диане 35 в продължение на 2 години. След последния ми преглед, гинеколожката ми каза че не вижда да са ми увеличени яйчниците и ми пусна 3 хормона за изследване. Изследванията ми бяха в нормата като само LH ми беше 12,47. Когато си пуснах хормоните бяха минали само 1 2 седмици, от както бях спряла Диане 35. И сега не знам дали чак сега тялото ми реагира на спирането на контрацептивите и какъв е проблема. Дали е следствие на повторна зараза с Кандида или някаква киста на яйчника? Много съм притеснена тъй като за пръв път ми се случва да имам такова зацапване и то с някаква слуз с розово кафяв цвят но разкъсани и малки. Не ми прави цитонамазка, защото каза че ще даде отклонение заради гъбичките. А преди време когато ходих и ми казаха за поликистозните яйчници, цитонамзката ми показа че имам и ЧПВ но до колкото помня не беше в рискова група. Моля за отговор, докато отида на преглед, защото ме хваща паника и съм супер притеснена, да не е рак или нещо злокачествено.

Здравейте!

Едва ли ще е нещо притеснително. Може да се дължи на инфекцията или просто да е остатъчно кървене от цикъла! Направете си консултацията за Ваше спокойствие!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Соня223 » 08 Фев 2018, 18:42

Здравейте мисля че не пиша точно на правилното място но поне ще ме упътите. От септември правиме опити за бебе същия месец трябваше да ми дойде на края на месеца но не ми дойде и ми закъсня с 20 дни правих тест за бременност отрицателен после прокървях не мисля че беше нормален цикъл беше червеникаво кафяво и само ми зацапване не беше обилно и следващия месец като трябваше да ми дойде пак така зацапващо само декември запоследно имах такова зацапване и до сега няма нищо нито зацапване нито цикъл ходих на гинеколог каза че не вижда бременност но предишната ми бременност не ми показа на теста за бременност че съм бременна нито като ходих на гинеколог чак в 3м разбрах че съм бременна дали е възможно пак да е така съжалявам за дългия пост но трябваше да обясня благодаря.
Соня223
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2018, 18:31

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта