Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Фев 2018, 17:55

Соня223 написа:Здравейте мисля че не пиша точно на правилното място но поне ще ме упътите. От септември правиме опити за бебе същия месец трябваше да ми дойде на края на месеца но не ми дойде и ми закъсня с 20 дни правих тест за бременност отрицателен после прокървях не мисля че беше нормален цикъл беше червеникаво кафяво и само ми зацапване не беше обилно и следващия месец като трябваше да ми дойде пак така зацапващо само декември запоследно имах такова зацапване и до сега няма нищо нито зацапване нито цикъл ходих на гинеколог каза че не вижда бременност но предишната ми бременност не ми показа на теста за бременност че съм бременна нито като ходих на гинеколог чак в 3м разбрах че съм бременна дали е възможно пак да е така съжалявам за дългия пост но трябваше да обясня благодаря.

Здравейте!

Моят съвет е да повторите теста за бременност или с първа сутрешна урина или поне да не сте пишкала 3-4 часа!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот wednesday1703 » 21 Май 2018, 14:22

Здравейте!
Реших да си задам въпроса тук тъй като не заная къде.Имам проблеми с вагинални инфекции от няколко месеца.Излекувам едната и се появаява друга.Последната ми е ешерихи е коли във влагалищен сектрет.Лекувях я с Аугменитин,Лефлокс,Амикацин-инжекциии/всички те са ми положителни в антибиограмата/ и нищо не стана.Сега последно бях на Лефлокс 20дни.Имам сърбеж,парене,щипане даже и анален.Ужасно е.Още не съм ходила пак да ми вземат секрет но съм сигурна, че не се е махнала.Ползвала съм вагинално Полижинакс,Макмирор,Гиналгин,пребиотици и нищо..Моля Ви дайте ми съвет.Имам реактивен артрит установен и той се активира точно от тези инфекции.Ставите ме болят особено сутрин рано много е мъчително.Моля Ви дайте ми съвет.Благодаря предварително.
wednesday1703
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Май 2018, 13:45

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Май 2018, 16:30

wednesday1703 написа:Здравейте!
Реших да си задам въпроса тук тъй като не заная къде.Имам проблеми с вагинални инфекции от няколко месеца.Излекувам едната и се появаява друга.Последната ми е ешерихи е коли във влагалищен сектрет.Лекувях я с Аугменитин,Лефлокс,Амикацин-инжекциии/всички те са ми положителни в антибиограмата/ и нищо не стана.Сега последно бях на Лефлокс 20дни.Имам сърбеж,парене,щипане даже и анален.Ужасно е.Още не съм ходила пак да ми вземат секрет но съм сигурна, че не се е махнала.Ползвала съм вагинално Полижинакс,Макмирор,Гиналгин,пребиотици и нищо..Моля Ви дайте ми съвет.Имам реактивен артрит установен и той се активира точно от тези инфекции.Ставите ме болят особено сутрин рано много е мъчително.Моля Ви дайте ми съвет.Благодаря предварително.

Здравейте!

На колко години сте? Приемате ли лекарства и ако да какви? Имате ли стомашно-чревни проблеми и/или чести дефекации? Половия партньор има ли оплаквания, постоянен ли е и лекува ли се паралелно с вас? Приложете и снимки на микробиологичните резултати.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Ванесаааа » 13 Юни 2019, 17:39

Здравейте!

Най-вероятно не е тук мястото да попитам, но не ми остава друг избор.
Правих секс по време на М, ден преди на ми свърши. Имаше малък инцидент, скъса се кондома и всичко влезе в мен. Приех Ескапеле 8-9 часа след приключване на половият акт. На следващия ден вече ми свърши. Нямах никой от описаните в листовката странични реакции, но 4 дни след това започна кървене и кафеникава овулация. Днес вече е 3ти ден от започването на кървенето, което вече затихва, но все още имам тази въпросна кафеникава овулация(или аз поне мисля, че е).
Може ли съвет? Дали е от ескапелето, което изпих? Има ли шанс за бременност(която не искам все още)
Ванесаааа
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юни 2019, 17:32

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Юни 2019, 12:10

Ванесаааа написа:Здравейте!

Най-вероятно не е тук мястото да попитам, но не ми остава друг избор.
Правих секс по време на М, ден преди на ми свърши. Имаше малък инцидент, скъса се кондома и всичко влезе в мен. Приех Ескапеле 8-9 часа след приключване на половият акт. На следващия ден вече ми свърши. Нямах никой от описаните в листовката странични реакции, но 4 дни след това започна кървене и кафеникава овулация. Днес вече е 3ти ден от започването на кървенето, което вече затихва, но все още имам тази въпросна кафеникава овулация(или аз поне мисля, че е).
Може ли съвет? Дали е от ескапелето, което изпих? Има ли шанс за бременност(която не искам все още)

Здравейте!

Шанс за забременяване в случая е много минимален, защото сте взела мерки в необходимия срок!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот i.georgieva » 02 Яну 2020, 09:59

Здравейте,
в момента приемам антибиотик за лечение на цистит, като в урината имам изолиран Стафилококус Сапрофитикус. Имам изписани вагинални глобули за лечение на кандидоза, които трябва да поставям. Притеснението ми е докато се поставят глобулите няма ли риск стафилокока, които е изолиран, да попадне и във влагалището?
Благодаря предварително!
i.georgieva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Яну 2020, 09:44

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Яну 2020, 12:13

i.georgieva написа:Здравейте,
в момента приемам антибиотик за лечение на цистит, като в урината имам изолиран Стафилококус Сапрофитикус. Имам изписани вагинални глобули за лечение на кандидоза, които трябва да поставям. Притеснението ми е докато се поставят глобулите няма ли риск стафилокока, които е изолиран, да попадне и във влагалището?
Благодаря предварително!

Здравейте!

Нямате основания за притеснения!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Снежана.Павлова » 23 Яну 2020, 09:51

Здравейте!
От юли/август менструацията ми идва около 6-ти +/- 2-3 дни. Около 20-то число, всеки месец получавал лек сърбеж в интимната област и много странно бяло течение, като топчета, които са леко мазни, леко наподобяват пластелин. Това нещо на какво може да се дължи?

Благодаря предварително за отговора! :)
Снежана.Павлова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2020, 13:49

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Мар 2020, 08:49

Снежана.Павлова написа:Здравейте!
От юли/август менструацията ми идва около 6-ти +/- 2-3 дни. Около 20-то число, всеки месец получавал лек сърбеж в интимната област и много странно бяло течение, като топчета, които са леко мазни, леко наподобяват пластелин. Това нещо на какво може да се дължи?

Благодаря предварително за отговора! :)

Здравейте!

Ако не сте посетила вече специалист Ви съветвам да го направите. Необходимо е да се вземе секрет за микробиология.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Авг 2021, 14:51

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта