Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Мар 2014, 18:28

Тук може да зададете въпроси за проблеми с вагинално течение и заедно да намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Прочетете още от д-р Тодева по темата:
Вагинално течение
Вагинални гъбички


Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот kipru6a » 12 Юни 2014, 15:53

Здравейте,
имам едни въпросчета, на които не успях да си отговоря.
При вземане на цитонамазка, резултатите винаги са ПАП II. Има ли някакъв вариант да бъдат ПАП I или това не непостижимо? Ако да от какво зависи това?
Мерси много
kipru6a
 
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Юни 2014, 11:50

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Юни 2014, 22:12

kipru6a написа:Здравейте,
имам едни въпросчета, на които не успях да си отговоря.
При вземане на цитонамазка, резултатите винаги са ПАП II. Има ли някакъв вариант да бъдат ПАП I или това не непостижимо? Ако да от какво зависи това?
Мерси много

Здравейте!

По принцип не е невъзможно да имате резултат ПАП I. Този резултат е свързан и с чистота на влагалищна секреция. Така или иначе нямате повод за притеснения при цитонамазка оценена като втора степен.
При жени в полово активна възраст е необходимо поне веднъж годишно да си правите цитонамазка.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот megity_01 » 26 Юни 2014, 11:26

Здравейте, искам да попитам как може да се предотвратим появата на вагинално течение. Няколко пъти съм се лекувала и заедно с мен и партньорът ми, но най-дългият период, през който съм нямала вагинално течение е около 5 месеца. Пия пробиотици(Lactoflor) постоянно(правя почивка около 2-3 седмици до месец), пера бельото си на високи градуси. След всяко ходене по малка нужда се мия. Направо не знам къде е проблемът. Спазвам всички инструкции на гинеколога ми, но всичко е временно. Благодаря Ви за вниманието :)
megity_01
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Мар 2014, 19:44

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Юни 2014, 18:18

megity_01 написа:Здравейте, искам да попитам как може да се предотвратим появата на вагинално течение. Няколко пъти съм се лекувала и заедно с мен и партньорът ми, но най-дългият период, през който съм нямала вагинално течение е около 5 месеца. Пия пробиотици(Lactoflor) постоянно(правя почивка около 2-3 седмици до месец), пера бельото си на високи градуси. След всяко ходене по малка нужда се мия. Направо не знам къде е проблемът. Спазвам всички инструкции на гинеколога ми, но всичко е временно. Благодаря Ви за вниманието :)

Здравейте, megity_01!

Какво показват резултатите от микробиологичните изследвания? Практикувате ли орален и/или анален секс? Използвате ли дамски душ?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Дании » 06 Юли 2014, 22:13

Здравейте д-р Тодева! От години се боря с вагинално течение. Хигиената ми е на възможно най-високо ниво, не правя секс с различни партньори...Най-често резултатите от микробиолигията са, че не съм заразена с нищо, но течението е обилно и с цвят, и мирис. Лекувана съм с почти всички известни глобули, антибиотици и тн. При последната микробиология обаче резултатите са Staphylococcus aureus и Candida. Това е снимка на резултатите Изображение
Назначеното ми лечение е Amoksiklav 1000mg 2*1 gr 5 дни, Mycomax на 1, 4 и 7 ден от лечението и глобули Macmiror 12 дни. Според вас лечението адекватно ли е и би ли могъл само Микомакс да се справи с гъбичките или би трябвало да приемам и нещо друго? Много ви благодаря, предварително!
ПС единствените глобули след, които съм имала подобрение и няколко дни съм нямала течение досега са Gynalgin, дали не е добре да заменя Макмирора.
Дании
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Юли 2014, 21:44

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Юли 2014, 11:38

Дании написа:Здравейте д-р Тодева! От години се боря с вагинално течение. Хигиената ми е на възможно най-високо ниво, не правя секс с различни партньори...Най-често резултатите от микробиолигията са, че не съм заразена с нищо, но течението е обилно и с цвят, и мирис. Лекувана съм с почти всички известни глобули, антибиотици и тн. При последната микробиология обаче резултатите са Staphylococcus aureus и Candida. Това е снимка на резултатите Изображение
Назначеното ми лечение е Amoksiklav 1000mg 2*1 gr 5 дни, Mycomax на 1, 4 и 7 ден от лечението и глобули Macmiror 12 дни. Според вас лечението адекватно ли е и би ли могъл само Микомакс да се справи с гъбичките или би трябвало да приемам и нещо друго? Много ви благодаря, предварително!
ПС единствените глобули след, които съм имала подобрение и няколко дни съм нямала течение досега са Gynalgin, дали не е добре да заменя Макмирора.

Здравейте, Дании!

Според мен в случая е най-добре да се доверите на лекуващия лекар. Лечението, което е предписано считам, че е добро предвид изолираната микробна флора.
Много често причината че чести вагинални течения с цвят и неприятен мирис е бактериалната вагиноза, тя се повлиява успешно с въпросния гиналгин и не е изключено на това да се дължи ефекта, който сте забелязала.
Вие практикувате ли анален и/или орален секс. Използвате ли дамски душ? Много често причината за чести оплаквания се крие и в това!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Дании » 07 Юли 2014, 12:01

Благодаря ви за отговора, Д-р Тодева! Не използвам дамски душ, анален секс също. Всъщност от 8 месеца с приятеля ми не сме правили изобщо никакъв секс, защото се боря с кондиломи. Точно там е и проблема, че микробиологията, която ми взеха преди 8 месеца не показа, че съм заразена с нищо, а сега ... две в едно.
Хигиената ми - мия се постоянно, спрях да използвам дори Лактацид и се мия само с вода, подсушавам се добре, пера бельото на ръка, като преди това го заливам с вряла вода и сода... Просто не знам от къде може да се е появило, освен ако резултатите от предишната микробилогия не са били точни.
Дании
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Юли 2014, 21:44

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Юли 2014, 12:56

Дании написа:Благодаря ви за отговора, Д-р Тодева! Не използвам дамски душ, анален секс също. Всъщност от 8 месеца с приятеля ми не сме правили изобщо никакъв секс, защото се боря с кондиломи. Точно там е и проблема, че микробиологията, която ми взеха преди 8 месеца не показа, че съм заразена с нищо, а сега ... две в едно.
Хигиената ми - мия се постоянно, спрях да използвам дори Лактацид и се мия само с вода, подсушавам се добре, пера бельото на ръка, като преди това го заливам с вряла вода и сода... Просто не знам от къде може да се е появило, освен ако резултатите от предишната микробилогия не са били точни.

Здравейте, Дании!

Възможно е в резултат от лечението на кондиломите те да са се разранили и инфекцията да е вторична. Следвайте инструкциите на лекуващия лекар! Не би следвало, когато има патогенни бактерии те да не се установят на микробиологично изследване.
Приемате ли имуностимулатори в лечението на кондиломите?
Ако желаете си вземете интимен гел с лайка на Нивеа. Внимавайте да измивате отделно гениталии от анус, за да не пренасяте аналната флора към влагалището.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Вагинално течение - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот silveto9192 » 29 Юли 2014, 14:09

До д-р Тодева!
Здравейте, не можах да разбера къде точно да задам въпроса си, затова реших да го напиша тук!
Имам гъст, жълтеникъв секрет придружен с неприятен мириз, сърбеж и парене, искам да попитам на какво може да се дължи това и какви са методите за лечение?
благодаря ви предварително :)
silveto9192
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юли 2014, 13:38

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта