Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на ушите, носа и гърлото (УНГ), да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот ЛиаЧернева » 03 Яну 2020, 22:30

Здравейте,
От три седмици имам болки в дясната част на гърлото, която не се повлиява от нурофен стопколд, стрепсилс и колдрекс. Според преглед при УНГ и Стоматолог имам някакъв вид възпаление на челюстта неизяснено и лека асиметрия на лицето, изписаха ми да взимам горе описаните лекарства, но те нямат ефект. Имам и едем на мукозата на левия максиларен синус установен на 22.10.19г. На тази адрес съм качила и последната ми ПКК направена на 19.12.19г. През последните три седмици имам болка, която се усеща на различни места започвайки от дясната половина на лицето и задната част на главата.Тръгва от гърлото, което е видимо зачервено само в дясно, качва се нагоре и цялата половина на лицето все едно леко ми гори вкл. бузата, а долния клепач на окото всякаш ми е опънат и усещам дискомфорт в него. Също от дясно имам подут лимфен възел, а ухото ми е като заглъхнало и една от вечерите се събудих с болка в него. Вече не знам какъв лекар да посетя който да ми каже какво точно ми има и какво лечение да предприема. Тези симптоми са придружени със световъртеж през деня, които отминава и се появява от само себе си. Моля, дайте мнение какво според Вас ми има или какъв друг лекар да посетя, защото с тези симптоми не се чувствам пълноценна на работата и дори у дома.
Благодаря предварително!
ЛиаЧернева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Яну 2020, 21:04

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 07 Яну 2020, 12:12

Здравейте!
Консултирайте се с невролог и УНГ ако не сте сигурни в диагнозата.
Поздрави и лек ден!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот galinaatanasova » 17 Яну 2020, 15:09

Здравейте! Имам възпалени лимфли възли и Ушната ми мида се възпали и се поду , (увеличи се доста )има оток върху нея и около нея и е доста червена Имах и висока температура .Усещам парене ,заглъхналост в ухото .Направих си кръвни изледвания .И ми е изписан антибиотик ,който пия от вчера .Притесвям се ,че отока не спада .Може ли съвет с какво да правя или трябва да изчакам още няколко дни за да подейства антибиотика ? Някакви компреси за отока мога ли да правя?
galinaatanasova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2020, 14:53

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 18 Яну 2020, 12:41

Здравейте!
Спешно се консултирайте с УНГ специалист който да ви назначи терапия.Може да се касае за перихондрит или за кожна инфекция.Не правете комреси които могат да ви навредят.Поздрави и лек ден!!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот bulqr4eto » 04 Мар 2020, 11:40

Здравейте, след махане на обица от задната страна на ухото ми (на мекото) се появи топче, това топче започна да забира и вече е с доста големи размери, не боли обаче се влошава. Има ли безоперативен начин на лечение или трябва да търся специалист и по-точно какъв специалист да търся.
Това е снимка на ухото https://ibb.co/w4G4PMr
Благодаря Ви оредварително.
bulqr4eto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Мар 2020, 11:30

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 04 Мар 2020, 18:08

Здравейте!
За съжаление консервативно лечение в случая няма да ви помогне.
Ако няма въспалителен процес който се съпровожда с местна температура,зачервяване и флуктуация,то възможно да се касае за индивидуално реакция-келоид.
Обърнете се към УНГ,хирург или пластичен хирург.
Поздрави и лек ден !
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот v_stefanova » 18 Юни 2020, 15:07

Здравейте!

Всичко започна преди 2-3 години, когато се появи сърбеж в дясното ми ухо. След обикаляне на няколко УНГ-специалисти, без изследване на ушен секрет, се предположи, че става въпрос за гъбична инфекция. Различните лекари ми предписаха Тридерм, беше ми направена промивка на ухото, както и препоръка да почиствам ушния канал със спирт. Сърбежът не отшумя след лечението, но след време изчезна от само себе си.
В началото на тази година обаче, за няколко дни ми падна гласът и получих силни болки в същото ухо. Понеже бяха празнични дни, нямах възможност веднага да отида на лекар. Облекчавах болката с топли компреси, ползвах капки Отипакс. След няколко дни посетих УНГ, който ме прегледа и каза, че каналът е чист, нямало зачервяване или секрет, виждало се едно вече отшумяващо възпаление. Нямало нужда от капки или лечение, препоръча ми отново Тридерм.
Минаха няколко месеца, но тъй като от време не време усещах болки във вътрешността на ухото, посетих друг лекар. На прегледа се установи, че имам зачервяване на тъпанчето, което най-вероятно е някакъв "остатък" от прекараното възпаление. Пуснаха ми микробиология, и ми предписаха капки Тобрадекс, докато излязат резултатите. Микробиологичното изследване не установи бактерии в ухото. Лекарката ми предписа Фусикорт. Оттогава минаха 2-3 месеца, но ухото ми продължава да ме наболява от време на време. Какво бихте ми препоръчали?

Благодаря!
v_stefanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юни 2020, 14:38

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 20 Юни 2020, 12:34

Здравейте!
Въможно проблемът да е смесен и да имате нарушение на функцията на евстахивата тряба и алергичен дерматит.
Без преглед не мога да ви кажа нищо .
Опитайте да се консултирате с алерголог.
Поздрави!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот tin_m » 04 Сеп 2020, 19:49

Здравейте!Имам възпаление на ухото със силни болки.Тъй като минаха 5 дни болките изчезнаха ,но заглъхването на ухото и липсата на слух както и пукане в ухото все още имам.Имах и температура първите два дни.Доктора почти не ми погледна ухото ,но каза 4е имам остро възпаление.Изписа ми антибиотик азотракс за 3 дни и капки цилоксан 3 mg за 3 дни.Минаха около 5 дни но продължавам да слагам капките защоти ухото не се е оправило.Мога ли да ги слагам още няколко дни и нормално ли е 4е ухото е заглъхнало не чувам с него и имам различни видове пукане в ухото? Благодаря!
tin_m
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Сеп 2020, 19:39

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот tin_m » 06 Сеп 2020, 21:11

Забравих да допълня че освен вътрешното възпаление,ухото отзад беше доста подуто както и червено около него.Чувството за вакуум и пълнота в ухото изчезна,но слухът с болното ухо е доста намален все още.Мина около седмица.Благодаря!
tin_m
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Сеп 2020, 19:39

ПредишнаСледваща

Назад към Уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта