Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на ушите, носа и гърлото (УНГ), да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 12 Сеп 2020, 11:21

Здравейте!
Възможно въспалението не е приминало напълно или има секрет който пречи да чувате добре.Трябва да се обърнете към лекара който ви е изписал назначенията за да прицени какво е положението.Обикновенно лечението на отит външен или среден трае не по малко от 10 дена.Без да се види какво е положението и се разбере причината не може да се говори за адекватна терапия.
Поздрави и лек ден!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот tin_m » 15 Сеп 2020, 00:32

Здравейте!Благодаря,че ми отговорихте,но имам още един въпрос.Тъй като спрях капките и възпалението на ухото мисля,че почти отмина трябва ли да си направя вкъщи някаква промивка на ухото или няма нужда от нещо подобно?Благодаря отново!
tin_m
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Сеп 2020, 19:39

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 20 Сеп 2020, 10:59

Здравейте!
За съжадение трябва да сте прегледани от специалист и той да прицени налагат ли се някакви манипулации.
Не се опитвайте да промивате или да чистите ухото в домашни условия !!!Можете да постигнате обратен ефект.
Поздрави и лек ден !!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот Люsi » 17 Яну 2021, 16:19

Здравейте,
Имам болка в лявото ухо и се прегледах при специалист. Оказа се, че имам гъбична инфекция. Докторът ми изписа капки Екзодерил 1%, да си капвам в ушите по 5 капки сутрин и вечер. Всичко до тук е добре, ноо... в листовката на лекарството е обяснено подробно прилагането му за гъбички на краката. Проблемът е,че се прегледах в спешен кабинет и нямам обратна връзка с лекаря.

Въпросът ми е, мога ли да ползвам капките Екзодерил 1% за лечение на уши?

Предварително благодаря за отговора!
Люsi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2021, 16:00

Re: Възпаление, инфекция и болка в ухото - мнения и въпроси

Мнениеот Снежана Минева » 03 Юни 2021, 20:42

Здравейте, проблема е, че ме боли гърло и уши, от близо 2 месеца, казаха, че има възпаление на назофаринкс, а също така, се лекувах от запушване на евстрахиевита тръба на ушите, но явно е неуспешно. Болките са краткотрайни и не - постоядни, също и шумно дишане от носа. Моля за мнение
Снежана Минева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юни 2021, 20:33

Предишна

Назад към Уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта