Възстановяване на силно разрушени зъби - онлайн консултация

Тук може да зададете своите въпроси по дентална медицина и да получите мнение на теми, свързани с кариес, пулпит и лечение на зъби, коронки, мостове, зъбни импланти, фасети и други стоматологични проблеми.

Възстановяване на силно разрушени зъби - онлайн консултация

Мнениеот Dr Venci Stamenov » 12 Май 2014, 09:16

На въпроси свързани с възтановяване на силно разрушени зъби ще получите професионален отговор от д-р Венцислав Стаменов

Пордробна информация за д-р Венцислав Стаменов ще откриете в справочника на Фрамар

Клиника Стаменови
Аватар
Dr Venci Stamenov
 
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Авг 2012, 12:12

Re: Възтановяване на силно разрушени зъби - онлайн консултация

Мнениеот baikolio » 02 Юли 2014, 10:49

Силно разрушени зъби е доста грубо казано. Нещо по-конкретно, до каква степен на увреждане може да се поправят?
baikolio
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Юли 2014, 10:46

Re: Възтановяване на силно разрушени зъби - онлайн консултация

Мнениеот petttto » 23 Мар 2016, 13:58

:smile: Най-добре е преглед ти направи








Изображение Изображение Изображение
petttto
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Яну 2015, 21:32

Re: Възстановяване на силно разрушени зъби - онлайн консултация

Мнениеот ivan1282ka » 12 Юли 2020, 00:18

Здравейте. Зъбите ми са силно износени - изглежда несъзнателно ги трия едни в други , насън и също и през деня. От кисели продукти - например ябълки, зъбите ме болят. Ползвах някаква паста сензодин, която докато я ползвах , беше добре , но след като спрях да я ползвам нещата станаха още по зле. Оказа се че точно този модел натупвал отлагания само върху нерва , а останалата част от зъба продължава да се разрушава. Освен това имам проблеми със венците и ползвам паста парадонтакс, която изглежда допълнително влошава нещата.
Какво може да се направи в моя случай?
Благодаря.
ivan1282ka
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2019, 00:45

Re: Възстановяване на силно разрушени зъби - онлайн консултация

Мнениеот Dr Venci Stamenov » 21 Юли 2020, 00:00

Здравейте,
Когато разрушаването е толкова напреднало, обикновено е необходима цялостна рехабилитация на съзъбието, за да се възстановят загубените зъбни структури и същевременно да се предпазят тези, които все още са налични!
Аватар
Dr Venci Stamenov
 
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Авг 2012, 12:12

Re: Възстановяване на силно разрушени зъби - онлайн консултация

Мнениеот ivan1282ka » 21 Юли 2020, 06:16

Благодаря ви за отговора.
А може ли някакви подробности да ми кажете?
В момента отговора ви звучи така: "Ами трябва да се направи чудо, за да се оправят нещата."
Пък аз сам да се сетя че трябва да отида при магьосник...
ivan1282ka
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2019, 00:45

Re: Възстановяване на силно разрушени зъби - онлайн консултация

Мнениеот Dr Venci Stamenov » 22 Юли 2020, 18:17

ivan1282ka написа:Благодаря ви за отговора.
А може ли някакви подробности да ми кажете?
В момента отговора ви звучи така: "Ами трябва да се направи чудо, за да се оправят нещата."
Пък аз сам да се сетя че трябва да отида при магьосник...

Здравейте,
Разбирам желанието Ви да се лекувате по Интернет, но на този етап това не е възможно, за съжаление! Ще се опитам да кажа нещо по-конкретно, макар че това е много трудно предвид, че разполагам само с Вашите обяснения!
Намира се правилната позиция на долната челюст спрямо горната и според тази позиция се прави восъчен проект на новата захапка! След това този проект се пренася в устата с фотополимер, тества се за определен период и ако всичко е наред, се правят окончателните възстановявания!
Аватар
Dr Venci Stamenov
 
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Авг 2012, 12:12

Re: Възстановяване на силно разрушени зъби - онлайн консултация

Мнениеот ivan1282ka » 23 Юли 2020, 22:06

Благодаря ви за отговора. Надявах се да може да се направи нещо без намесата на лекар. Защото това което казвате звучи скъпо. И ми се струва че не е е трайно решение, а трябва да се прави през определено време.
Благодаря.
ivan1282ka
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2019, 00:45


Назад към Стоматология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта