Билкови чайове и техните лечебни действия

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Знаете ли какъв чай да пиете при определен тип неразположение?

Мнениеот Lollipop » 30 Мар 2015, 11:30

Pipilota написа:Разбрах, че чаят от джинджифил действал добре на стомаха и започнах и аз да си правя и да пия такъв чай, надявам се да ми помогне за подуването :)
Джоджена не е ли по-добър за това, знам, че помага и срещу целулит :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Знаете ли какъв чай да пиете при определен тип неразположение?

Мнениеот Lisica » 22 Яну 2016, 11:52

Pipilota написа:Разбрах, че чаят от джинджифил действал добре на стомаха и започнах и аз да си правя и да пия такъв чай, надявам се да ми помогне за подуването :)

За подуването можеш да пробваш да се храниш редовно, ако пропускаш хранене, затова много често можеш да имаш проблеми със стомаха.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Знаете ли какъв чай да пиете при определен тип неразположение?

Мнениеот penelopa » 21 Юли 2016, 15:51

Аз не съм много запозната за определен проблем какъв чай да пия. Пия май какъвто ми харесва - ментов, липов, сбор от билки. Слагам в чайника каквито ми хрумнат. Не знам дали е добре така.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Билкови чайове и техните лечебни действия

Мнениеот mamina » 14 Сеп 2016, 15:17

За подобряване и ускоряване на метаболизма чного помагат три билки - коприва, глухарче и бабини зъби. Прави се чай от тях, най-добре поотделно.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Билкови чайове и техните лечебни действия

Мнениеот Gold » 15 Сеп 2016, 12:13

Бабините зъби имат май и едни други ефекти, свързани с "мъжките проблеми". Не знам дали може всеки да го пие.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Билкови чайове и техните лечебни действия

Мнениеот exotic » 15 Сеп 2016, 13:36

Gold написа:Бабините зъби имат май и едни други ефекти, свързани с "мъжките проблеми". Не знам дали може всеки да го пие.


Бабините зъби е много полезна и помага за много неща. Но не трябва да се пие от хора, които имат някакви възпаления на стомашно - чревния тракт, от бременни и деца.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Как, кога и какъв чай да пием?

Мнениеот Lyomi » 04 Окт 2016, 15:14

Понеже наближава времето, в което започваме да се сещаме, че чаят е най-добрият ни приятел и с него облекчаваме или лекуваме различни неразположения и болести, се замислих знаем ли всъщност как, кога и какъв чай да пием. На гладно или не, има ли значение какъв сутрин, на обяд и вечер, колко време да го запарваме и дали да се ползва след това? Наглед обикновени въпроси, но с голямо значение. Защото ако не ги знаем тези неща, не трябва да се чудим защо вечер не можем да заспим, ако сме пили зелен или черен чай. Или ако настиваме с какъв да пресечем настинката. Какво знаете по тези въпроси и какви съвети можете да дадете?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как, кога и какъв чай да пием?

Мнениеот iwoni » 04 Окт 2016, 16:04

Естествено, че зеленият или черният чай се пият сутрин, защото те успешно могат да заместят кафето, толкова ободряват. Вечер се пият успокояващи чайове - от жълт кантарион, маточина, листа от малина. От баба ми знам, че не е добре да се ползва един и същ чай два пъти. Запарваш билките и после ги хвърляш. Не знам защо е така, но и до ден днешен си го спазвам.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Как, кога и какъв чай да пием?

Мнениеот annydance » 05 Окт 2016, 09:26

iwoni написа:Естествено, че зеленият или черният чай се пият сутрин, защото те успешно могат да заместят кафето, толкова ободряват. Вечер се пият успокояващи чайове - от жълт кантарион, маточина, листа от малина. От баба ми знам, че не е добре да се ползва един и същ чай два пъти. Запарваш билките и после ги хвърляш. Не знам защо е така, но и до ден днешен си го спазвам.


С първата запарка се освобождават най-много полезни вещества от чай, с втората по-малко и така с всяка следваща, затова. Най-добре е водата за чая да не ври, а да я махнем от котлона точно преди да е завряла, когато е стигнала 90 градуса. А и ако дълго се вари или запарва, започва да се окислява. Винаги спазвам правилото да не пия чай на гладен стомах. Понеже пия хапчета за нисък хемоглобин и лекарката ми каза след тях изобщо да не пия чай или кафе, защото те "втвърдявали" желязото и протеините и не могат да се усвоят от организма и затруднява храносмилането. Затова най-добре половин час преди или след ядене да се пие чай, а в моя случай - 2 часа.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как, кога и какъв чай да пием?

Мнениеот roksana » 05 Окт 2016, 09:39

Когато усетя, че настивам, си правя чай от листа на малина или дива ягода. Бързо ми връщат силите и дори не успявам да се разболея. Когато съм изнервена и не мога да се побера нещо в кожата си :screaming: :lol: , пия чай от мащерка или маточина. С медец просто това се превръща в любима напитка. Нито сокове ми трябват, нито безалкохолно употребявам.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта