За или против частните уроци?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Lana » 15 Апр 2019, 13:44

Нямам нищо против, докато са необходими на някого, за да надгражда знания. Ако обаче се дават частни уроци поголовно, а за целта в училище не се набляга на ученето - ми, не е приемливо.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Lucy » 17 Апр 2019, 10:18

Колкото и да ми беше тегаво да ходя на уроци, сега от позицията на вече пораснал човек, осъзнавам, че благодарение на това съм завършила именно това, което искам. Така че, по-скоро съм ЗА. Е, разбира се, не става дума за частни уроци по 100 000 предмета, а по необходимите.
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Fire storm » 09 Май 2019, 12:12

Много модерно стана да ходят децата на уроци или школи, по възможност ежедневно. Чудя се кога почиват тия деца.
Свързвам частните уроци и занимания с желание от страна на детето. Уви, реалността е друга - обикновено е желание на родителите.
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Дони_ка » 10 Май 2019, 10:58

Дъщеря ми ходи на частни уроци по математика, защото не вървят добре нещата там. Друг е въпросът, че и учителят в училище не си дава много зор, вероятно точно за да ходят на частни уроци децата.
Иначе съм против това да ги претоварваме ежедневно, за да проектираме собствените си болни амбиции или неосъществени мечти.
Дони_ка
 
Мнения: 30
Регистриран на: 06 Мар 2019, 10:20

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот ivan.stoqnov » 10 Май 2019, 11:10

Моите синове ходят на частни уроци по английски, защото смятам, че така по-добре ще усвоят езика отколкото в масовото училище. След време, ако искат да учат в елитна гимназия ще трябва да отидат и по математика и по български евентуално, тъй като не мисля, че подготовката, която ще им дадат в училище ще е достатъчна, за да покажат отлични резултата и и да имат шанса да влязат, в което училище желаят, тъй като конкуренцията е много голяма.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Влади » 14 Май 2019, 12:32

Аз съм много против. Ако учителите се отдаваха на работата си, както правеха нашите преди, нямаше да има такава нужда от частни уроци. Отдавна съм се убедила, че това е просто поредната търговска ниша и всяко нещо си има причина, за да се случва. И не е, защото децата са глупави :wink:
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта