Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот Ani_ » 06 Фев 2019, 11:59

Компактно - като подготвям в отделни пликове дрехите по комплекти и дни. Така не взимам сто хиляди неща, защото "може да ми потрябват".
Имам си малки шишенца, travel set, за душ гел, шампоан и лосион за тяло. Заемат по-малко място и не тежат.
Взимам само универсални обувки, за да не мъкна 3-4 чифта.
Ако сме на море, ползваме едни микрофибърни кърпи, които се навиват на руло и заемат много малко място, а попиват страхотно.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот Niya » 10 Май 2019, 16:15

Никога не успявам, затова и мъкна поне 2 мои куфара. Половинката винаги е в потрес, още не може да свикне, че явно не мога да прежаля нищо от багажа си. Ама то аз нося поне 3 чифта обувки, как да се вместя в един куфар.
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот ivan.stoqnov » 10 Май 2019, 17:57

Добре, че е жената, ако трябва аз да си събирам куфара, не знам. Въпреки че жените са пословични с техните 101 чантички, аз като мъж въобще не им отстъпвам. От къде да знам туй време какво ще е и дали няма да стане много студено или прекалено топло, искам да съм облечен подходящо. Пък в подредбите хич не ме бива, вземам и слагам де каквото сваря и все не ми се затваря куфара, а жената как ги нарежда не знам, но всичко си влиза перфектно на местата. Ако съм в комадировка тя ми подредила всичко, сматай, като го разхвърля сбиране няма по схема, връщам се с куфар и поне още 1 чанта с дрехи или пинадлежности дето не съм можал да събера по местата... Абе трагедия...
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот София » 13 Май 2019, 15:10

Намерили сме решение вкъщи - взехме си допълнителен багажник за покрива на колата. Вече не се шашкам колко куфара съм стегнала :mrgreen:
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот Niya » 19 Юни 2019, 09:44

Подготвям си дрехи за всеки ден, по комплекти. Така не нося излишни и няма изненади. С обувките не прекалявам - едни по-представителни и едни спортни за повечко ходене.
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот Катерина Иванова » 24 Юли 2019, 09:10

С малко дете, тоест не успявам. Уж все правя списъци, обаче накрая пак сто куфара...Няма спасение :darkcloud:
Катерина Иванова
 
Мнения: 31
Регистриран на: 24 Юни 2019, 09:17

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот Ейми » 25 Юли 2019, 09:39

За козметиката ползваме тревъл сетове - така не мъкна целите опаковки душ гел, шампоан и лосион за тяло. Тениските навивам на рула. Не че някога тръгваме с по-малко от 3 сака, ама с дете е така. :lol:
Ейми
 
Мнения: 20
Регистриран на: 25 Юли 2019, 09:09

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта